Firmy vyrábějící alkohol utajují spotřebitelům, že alkohol způsobuje rakovinu

8. 9. 2017

čas čtení 1 minuta


Průmysl obchodující s alkoholickými nápoji manipuluje veřejnost tím, že záměrně potlačuje informace o tom, že alkohol způsobuje rakovinu, především rakovinu prsu a rakovinu tlustého střeva, ve snaze ochránit své zisky.

Firmy vyrábějící a prodávající alkohol i jejich instituce, podporující "odpovědnou konzumaci alkoholu" popírají, že pití alkoholických nápojů způsobuje rakovinu a je de facto hlavní příčinou rakoviny. Firmy vyrábějící alkohol se snaží mást veřejnost poukazováním na různé vedlejší faktory při vzniku rakoviny.

Jejich "popírání faktů, zkreslování faktů a odvádění pozornosti jinam" je velmi podobnou taktikou, jakou používaly tabákové společnosti ve snaze utajit skutečnost, že tabák je hlavní příčinou rakoviny.Více než 100 studií od roku 2007 dokázalo, že alkohol, i ve velmi mírných dávkách, zvyšuje riziko rakoviny prsu. Společnosti vyrábějící a prodávající alkohol to utajují a snaží se přimět ženy, v zájmu svých zisků, aby konzumovaly více alkoholu.

IARC, pobočka Světové zdravotnické organizace pro rakoviny, a britský vládní výbor pro příčiny rakoviny zdůrazňují, že alkohol zvyšuje riziko rakoviny úst, hrdla, hrtanu, jícnu,  hrtanu, horního dýchacího a zažívacího ústropjí, prsou, jater, tlustého střeva, slinivky břišní a konečníku.

Alkoholové společnosti matou veřejnost tím, že se snaží tvrdit, že rakovinu způsobuje pouze přehnaná konzumace alkoholu.

Podrobnosti v angličtině ZDE

0
Vytisknout
8744

Diskuse

Obsah vydání | 13. 9. 2017