Itálie rozpustila pět městských zastupitelstev. Kvůli infiltraci mafií

24. 11. 2017

čas čtení 1 minuta
Italská vláda rozpustila pět zastupitelstev v Kalábrii kvůli spojení s mafií - včetně největšího města regionu. Radní ve městech Lamezia Terme, Cassano all’Ionio, Isola di Capo Rizzuto, Marina di Gioiosa Ionica a Petronà mají pozastavený výkon funkce kvůli možným vazbám na organizovaný zločin.


Lamezia Terme s více než 70 000 obyvatel je jedním z největším měst v Kalábrii. Jeho problém s Ndranghetou, jak se říká kalábrijské mafii, trvá desítky let. Vláda už k rozpuštění zastupitelstva ve městě v minulosti sáhla dvakrát, v letech 1991 a 2002.

Zastupitelstvo v Isola di Capo Rizzuto bylo už také rozpuštěno v roce 2003.

Itálie jen v letošním roce kvůli infiltraci mafií rozpustila 21 zastupitelstev. Od roku 1991 jde o více než 200 případů, většinou, ale ne výhradně, na jihu země. Jižní pobřežní části Kalábrie, Kampánie, Apulie a Sicílie zaznamenaly nejvyšší výskyt takových případů.

Když je zastupitelstvo rozpuštěno, vláda jmenuje komisi, která převezme jeho povinnosti. Města mohou zůstat bez zastupitelů i léta.

V listopadu například čtvrť Ostia v Římě zvolila první zástupce od doby, kdy vláda před dvěma lety zastupitelstvo rozpustila.

Podrobnosti v angličtině: ZDE

0
Vytisknout
4764

Diskuse

Obsah vydání | 28. 11. 2017