
Předkrizový výkon ruské ekonomiky nebude obnoven ani k roku 2024
18. 12. 2019
K roku 2019 zaostane výkon ruské ekonomiky oproti roku 2014 v dolarovém vyjádření takřka o 20 %. A podle prognóz Mezinárodního měnového fondu se ekonomika nevrátí k "předválečnému" stavu ani na konci stávajícího prezidentského cyklu.
V roce 2019 objem ruského HDP činil přes 1,6 biliónu dolarů v nominálním vyjádření. A to je zhruba o 20 % méně než v roce 2014. Přitom MMF prognózuje, že k roku 2024 dosáhne ruské HDP za jinak stejných podmínek zhruba 1,9 bilionu dolarů.
"Takže ani po deseti letech se nevrátíme na úroveň roku 2014. Situace vypadá zcela ponuře s ohledem na fakt, že v minulém roce v rezervách skončilo kolem 4 % HDP a v letošním roce to budou o něco méně než 3 % HDP", napsal na svém kanálu ve službě Telegram ředitel analytického oddělení společnosti Loko-Invest Kiril Tremasov.
Podrobnosti v ruštině: ZDE
Diskuse