Průvan na politické scéně

11. 5. 2017 / Libor Prudký

čas čtení 4 minuty

Napětí sice na politické scéně v posledním měsíci pořádně houstlo, ale pořád převažovaly finty a kličky. Až se najednou rozsvítilo. A figury jsou nasvíceny světlomety jako noční obloha proti bombardování.

Proč tradiční média adekvátně neinformují o dvou největších hrozbách, před nimiž dnes lidstvo stojí?

11. 5. 2017 / Daniel Veselý

čas čtení 5 minut

Ačkoli se tradiční sdělovací prostředky z logiky věci věnují aktuálním politickým a společenským tématům – a je na laskavém čtenáři, posluchači či divákovi, aby posoudil, do jaké míry jejich činnost odráží syrovou realitu, některá nadčasová témata či spíše fenomény zůstávají na okraji. Úkolem mainstreamových médií by přitom měla být zevrubná reflexe nejen událostí, které takříkajíc hýbají světovým děním, ale právě i těchto nadčasových fenoménů. A jelikož tomu tak zejména ve druhém případě není, můžeme hovořit o dalším z politováníhodných selhání tradičních médií, a to navíc v době, kdy lidstvo čelí dvěma zásadním hrozbám.

Největší britská univerzita vyhodí kvůli brexitu 171 zaměstnanců, většinou akademiků, další budou následovat

11. 5. 2017

čas čtení < 1 minuta


University of Manchester oznámila, že zruší 171 pracovních míst na fakultách filozofické, jazyků, bioloie, medicíny a podnikatelských studií.

Vedení univerzity uvedlo jako důvody vládní legislativu a blížící se brexit jako hlavní faktory ohrožující její budoucí příjem.

Univerzita chce zlikvidovat 140 akademických míst a 31 podpůrných pracovních příležitostí.

Zdroj v angličtině ZDEUniverzita jižního Walesu vyhodí kvůli brexitu 131 zaměstnanců:

 


Brexit jako podvod století

11. 5. 2017 / Roman Kanda

čas čtení 7 minut

Je obecným zákonem politiky, že voliči svou přízní ocení vždy toho, kdo je – nebo se aspoň zdá být – aktivním tvůrcem aktuální společenské situace. Pasivita, nerozhodnost nebo pouhá adaptace voliče odpuzují, vyvolávají v nich nejistotu nebo i hněv. Výsledky britských místních voleb, v nichž s přehledem zvítězila Konzervativní strana, byly proto očekávatelné. Po vyhlášení odchodu Velké Británie z Evropské unie se právě konzervativci stali vedoucí politickou silou, která úkol vyvést zemi z evropských struktur vzala na sebe. Ostatní, včetně labouristů Jeremyho Corbyna, hrají víceméně druhé housle. To je i jeden z důvodů, proč nesympatická a arogantní Theresa Mayová pokořila sympatického, ještě před necelými dvěma lety nesmírně populárního, jenže jak se ukázalo, zcela neprozíravého Jeremyho Corbyna. Corbyn, politik zoufale neschopný strategických úvah, nenastolil během voleb žádné téma, jež by mohlo brexit aspoň částečně zastínit. Nebylo to však vlastně ani možné, brexit je logicky stěžejním tématem britské současnosti a budoucnosti.

Rozhovor Britských listů 108:

Karvinsko jako odpadkový koš republiky

5. 5. 2017

čas čtení < 1 minutaBohumil Kartous hovoří s podnikatelem Markem Benešem z Karvinska o prohlubujících se ekonomických rozdílech mezi obyvateli České republiky i Evropy, o nezájmu a nekompetenci politiků a o šířící se frustraci mezi voliči. Rozhovor se vysílá na regionalni televizi.cz, která je k dispozici satelitem, pozemním vysíláním a na kabelu i na internetu, od pátku 5. května 2017.

I vy můžete mít na Regionální televizi před vysíláním Rozhovoru Britských listů za velmi rozumnou cenu svou reklamu. Televize má dosah na půl milionu diváků. Napište si o podrobnosti na adresu redakce@blisty.cz.

Přidejte si prosím Britské listy mezi oblíbené na Facebooku ZDE

Postřehy ke středeční demonstraci proti Babišovi a Zemanovi

11. 5. 2017

čas čtení < 1 minuta

Tak jsem dneska šel zaplnit to náměstí, neb to,  co se děje, není žádná legrace, napsal na Facebooku Martin Dokupil Škabraha. Ale přiznám se, občas mi tam bylo trapně. Padaly tam při projevech věty jako "já bych jim dal trojku z mravů a nechal je propadnout" (asi do nějaké nižší třídy, možná dělnické). Zeman prý nemá na Hradě co dělat (nebyl snad zvolený?) a kdo volí Babiše, ten prý není Čech. A ke všemu Hutka. S touhle morální nadřazeností, která je svého druhu nadřazeností třídní, budeme věčně fakt jenom "pražská kavárna"...

Proč moderátor akce neřekl, že to živě vysílá i Idnes.cz? Hutka, Štěpánová, Halíkův vzkaz apod.? No, nevím..Ale takhle pojatý demošky Babiše i Zemana u lizu spíš udrží, napsal na Facebooku Daniel Veselý.

Krátká poznámka k aktuální politické krizi ve Spojených státech

11. 5. 2017 / Daniel Veselý

čas čtení 1 minuta

Českou politickou scénou otřásají skandály ministra financí Andreje Babiše, které znásobuje neústavní lavírování Hradu, nicméně v tutéž dobu dochází ve Spojených státech ke zjevně závažnější politické krizi poté, co prezident Donald Trump odvolal šéfa FBI Jamese Comeyho. Představme si, kdyby Miloš Zeman propustil ředitele BIS, aby mu znemožnil vyšetřování svých možných styků s Moskvou a aby mohl účinně neutralizovat své politické soupeře. V kauze "Comey" se přikláním k názoru novináře Glenna Greenwalda a dalších pozorovatelů, podle nichž se Trump zbavil Comeyho v první řadě proto, aby na jeho místo dosadil naprosto loajálního zaměstnance, jímž bývalý ředitel FBI nebyl. Hlavním důvodem prý není vyšetřování údajných vazeb Donalda Trumpa a jeho spolupracovníků na Kreml, neboť Comeyho podřízení by příslušný kompromat nakonec stejně zveřejnili. Podle Greenwalda a dalších komentátorů je zásadním problémem nebezpečí, že pokud se Donaldu Trumpovi podaří do čela FBI dosadit svého člověka, bude Bílý dům moci efektivně potlačovat domácí disent a umlčovat své politické oponenty.

Více informací zde

Šokové vlny po vyhození ředitele FBI Jamese Comeyho

11. 5. 2017

čas čtení 2 minuty

 

- Fotografie středečního setkání ruského ministra zahraničí Lavrova s Trumpem vydalo ruské ministerstvo zahraničí, protože Bílý dům zakázal na setkání přístup americkým novinářům.
 
- Bývalí agenti FBI jsou vyhozením Comeyho šokováni, rozhněváni a poníženi. Někteří bývalí agenti FBI se obávají, že Trump tímto činem zlikvidoval politickou nestrannost FBI, na niž byla tato policie vždy hrdá.

Mezitím v Absurdistánu 25:

Zabíjej levičáky pro Ježíše Krista!

10. 5. 2017 / Tomasz Oryński

čas čtení 11 minut

Francie padla. "Francouzi už neměli sílu bojovat za Francii. Ve srovnání s nimi jsou Poláci lidé mocného ducha, dávají plnou moc polským vlastencům. My procházíme znovuzrozením, zatímco Francouzi umírají...," napsala poslankyně strany Právo a spravedlnost Krystyna Pawłowicz na své facebookové stránce poté, co se dozvěděla výsledky francouzských prezidentských voleb. A ono to až do poslední chvíle vypadalo tak nadějně! Pravicový publicista Samuel Pereira, ten, který se poté, co strana Právo a spravedlnost ovládla veřejnoprávní média v Polsku, stal náměstkem šéfa veškeré publicistiky, sledoval prezidentskou debatu a vzrušovalo ho, jak podpora pro Marine Le Penovou roste... Teprve pak ho někdo bohužel musel upozornit, že rostoucí čísla, to není podpora pro Marine Le Penovou, ale že jsou to stopky, které měří čas, po který kandidáti hovoří...

Corbyn chce znárodnit železnice, britskou poštu a energetické společnosti a zrušit univerzitní školné

11. 5. 2017

čas čtení 1 minuta


Jeremy Corbyn chce znárodnit části britského energetického průmyslu, železnice a britskou poštu. Do státního zdravotnictví chce investovat šest miliard liber a 1,6 miliard liber do sociální péče. Přislíbil také postupné zrušení univerzitního školného, dramatické zvýšení financování na školky a na péči o malé děti, revizi konzervativních škrtů sociální podpory pro chudé občany a zrušení tzv. bedroom tax, tedy konzervativci zavedeného poplatku za "nadměrné metry" ve státních bytech.

V Británii je velmi populární návrh znárodnit železnici, protože zprivatizované železnice příliš nefungují. Jsou nesmírně drahé a nespolehlivé.

Kritikové poukazují na to, že Corbyn navrhuje návrat do sedmdesátých let. Konzervativci charakterizovali labouristický volební program jako "totální spoušť" a "plán jak vyvolat v Británii chaos".

Podrobnosti v angličtině ZDE

Neoliberalismus a jeho principy jako brzda vývoje západních společností

11. 5. 2017 / Vojtěch Polák

čas čtení 2 minuty

Mám nutkání dění kolem sebe porozumět a nestačí mi problém pojmenovat (zaškatulkovat). Lidi jsou proti pomoci uprchlíkům - tak tedy rasismus. Obávám se, že tohle skýtá jen iluzi vysvětlení. Stejně jako úvaha, že lidi se zbláznili a nemají důvod k frustraci, neboť všechno je celkem v pořádku. Jenom podlehli rafinované manipulaci účinnými prostředky a technologiemi, o nichž se předchůdcům současných manipulátorů ani nesnilo. Koneckonců pořád bloudí s plnými nákupními košíky po hypermarketech, tak o co jim jde?

Jenže kde na to v ČR brát?

Neoliberalismus pomine, do té doby je třeba jej polidšťovat

11. 5. 2017 / Bohumil Kartous

čas čtení 4 minuty

Paradigma uspořádání a řízení společnosti nelze změnit okamžitým aktem vůle, ani kdyby vyvolal sebesilnější hnutí. Není možné například dlouhodobě udržovat nacismus, protože je totálně destruktivní. Není možné dlouhodobě udržovat komunismus, jelikož je ekonomicky neudržitelný. Neoliberalismus, jemuž Vojtěch Polák ve své reakci připisuje vinu za to, že je v současnosti těžké narovnat faktickou sociální nespravedlnost a dokonce jen potrestat řádně velkokriminálníky, jsou-li dostatečně "zasíťováni", je této skutečnosti na vině. Jenže jakkoliv si lze představit spravedlivější uspořádání společenské smlouvy, musí takové řešení dozrát ke smlouvě samotné, ke konsensu na ní. To nepochybně jednou přijde. Zatím se skutečně můžeme spolehnout pouze na "rule of law" a pokud možno co nejvíce nezprostituovaných lidí viditelných ve veřejném prostoru.

Bodláky Václava Duška

Levná plastická politika – klinika s.r.o. ČR

11. 5. 2017 / Václav Dušek

čas čtení 2 minuty

Já jim povím, pane, že tohle je už ale opravdu ekelhaftes. Včera, jako dnes, u nás si nevybereš. Kolem stolu, i za stolem, veřejně i tajně, plácají si fešáci ztvrdlá játra za naše daně – zloději po sobě pokřikují mravně i nemravně; slovník z lochu, každý trochu. Perou špinavé prádlo na valše, v důkladně rozklížených neckách, ještě že většinu korouhvičkářů známe z jejich nekalého počínání z černé minulosti; předevčírem vykřikoval umrněnec, že potřebujeme nutně válečný komunismus – lidi už nevědí, co by roupama dělali, vykřikoval hrdinsky, ale dnes chodí ráno vykořisťovat bědný lid.

Zapojte se, je vás třeba

Zprovozňujeme diskuse na Britských listech

18. 4. 2017 / Bohumil Kartous

čas čtení 2 minuty

Vážení čtenáři Britských listů, rozhodli jsme se zpřístupnit těm, kdo pravidelně přispívají na provoz jednoho z mála nezávislých médií v ČR diskuse pod články. Rozhodli jsme se tak učinit proto, aby lidé, kteří mají velký podíl na více než dvacetileté existenci Britských listů, měli možnost vyjádřit se přímo k jejich obsahu a přispět svým úhlem pohledu. Od omezení na platící čtenáře si slibujeme též minimalizaci nenávistných, bigotních a scestných komentářů, které vytvářejí z internetových diskusí skládku mentálního odpadu. Sledovat diskuse a hodnotit příspěvky v nich bude mít nicméně možnost každý návštěvník.

Není to ale zabezpečení, které by výskyt digitální pitomosti či zneužití pro propagandistické účely dokázalo eliminovat úplně. Budeme proto diskuse redigovat a příspěvky, které budou obsahovat nepřijatelný materiál (e.g. rasistické výzvy, urážky ad hominem, výzvy násilného charakteru, replikaci prokazatelně konspiračních bludů), budou bez pardonu odstraňovány.

Přístup k diskusím je jednoduchý. Pokud budete mít zájem o diskuse, zaregistrujte se v systému a proveďte vybranou platbu (dle doby trvání přístupu k diskusím). Platby probíhají prostřednictvím systému GoPay. Poté budete mít přístup k diskusím na dobu, kterou jste si předplatili. V případě technických problémů se prosím obracejte na programátora Britských listů Michala Panocha: michal@panoch.net.

Prosíme pravidelné přispěvatele Britským listům, aby možnosti využili a aby přenesli své platby do nového systému, jenž jim umožní přístup k diskusím. Zároveň vyzýváme ostatní čtenáře, aby tuto možnost zvážili. Víme, že Britské listy čte řada velmi zajímavých lidí a velmi oceníme, pokud se podaří na webu Britských listů vytvořit silnou komunitu lidí, kterým vyhovuje kritický přístup a unavuje je digitální spad. Zajímavé příspěvky v diskusích budeme redakčně zpracovávat a vydávat jako samostatné texty. 

Vážení čtenáři, věříme, že se naše rozhodnutí ukáže jako správné a že diskuse přispějí jak k pluralitě relevantních názorů, tak k dlouhodobé udržitelnosti Britských listů. 

Prosíme, přispějte finančně na provoz Britských listů

3. 3. 2017

čas čtení 3 minuty

Milí čtenáři,

na provoz Britských listů potřebujeme měsíčně přibližně 60 000 Kč. Velmi oceňujeme, že čtenáři podstatnou měrou přispěli na provoz našeho serveru v listopadu a v prosinci 2016. Bohužel však tuto finanční podporu potřebujeme trvale,  výdaje udržujeme na minimu, avšak  bez rozpočtu se server provozovat nedá. Prosíme, tedy, uvažte o pravidelném finančním příspěvku ve prospěch BL. Stačilo by, kdyby 300 lidí příspívalo měsíční částkou 200 Kč.

Jako občanské sdružení poskytujeme všem přispěvatelům potvrzení, na jehož základě si finanční dar můžete odečíst od základu daně. 

Přispět můžete i bankovním převodem na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno   zaslat i z mobilního telefonu, informace o tom jsou níže.

Italská pobřežní stráž nechala utonout přes 250 uprchlíků

10. 5. 2017

čas čtení 1 minuta

10. října 2013 zemřelo 268 syrských uprchlíků, včetně 60 dětí. Jejich plavidlo se nacházelo asi 100 km jižně od ostrova Lampedusa, který leží mezi Tuniskem a Sicílií. Nyní byl v časopise L’Espresso zveřejněn audiozáznam, který naznačuje, že italské úřady nechaly Syřany utopit záměrně, i když věděly několik hodin předem, že jejich loď je ohrožena.

Ve vládní krizi platí interpretace, anebo „duch dokumentu“?

10. 5. 2017 / Miloš Dokulil

čas čtení 6 minut

Především málem párkrát denně ten či onen z klíčových aktérů přihodí něco nějak nového a s novou odlišností prezentovaného do toho soukolí problémů, které nejdříve začaly před pouhým týdnem (2. 5.), a to premiérovým oznámením, že zřejmě dojde – z těch tehdy hned známých „milosrdných“ důvodů – hned v následující čtvrtek (4. 5.) k demisi vlády.

Power struggle in the Czech Republic

9. 5. 2017 / Jan Čulík

čas čtení 5 minut

27 years after the fall of communism, the Czech Republic is now yet another post-communist country in East Central Europe which is sending out warning signals that democracy in this region is threatened.

At the end of April 2017, the Czech Social Democratic Prime Minister Bohuslav Sobotka decided to dismiss Andrej Babiš, his Finance Secretary and Deputy Prime Minister, from his governmental posts. Sobotka has publicly accused Babiš of committing fraudulent financial operations.

Various international commentators, as far as Croatia or even Pakistan, have praised Sobotka's actions, commenting favourably on what seems to the outside world to be an attempt by the Czech PM to rid Czech politics of corruption. The problem is that the Czech voters are not particularly convinced by Sobotka's actions.

Přečetli jsme:

Jak dopadli hrdinové pražského osvobození? Jednoho popravili, druhý skončil v kriminále

10. 5. 2017

čas čtení 1 minuta

Karel Kutlvašr a Jaromír Nechanský patřili mezi velitele a hrdiny, kteří v květnu 1945 stáli v čele osvobození Prahy. Komunistická justice je ale namísto odměny odsoudila – Kutlvašr strávil dlouhá léta ve vězení, Nechanský skončil na popravišti.

Karel Kutlvašr a Jaromír Nechanský byli typičtí prvorepublikoví důstojníci, kteří bojovali za osvobození Československa a porážku nacismu. „Naštěstí oba profesionální vojáci s prvorepublikovým vychováním zvládli i to, že teoreticky by měl velet Jaromír Nechanský, jak určila Česká národní rada, ale byl vojenskou hodností v nižším postavení než generál Kutlvašr," vysvětluje badatel a host pořadu Jiří Padevět.

Hned 30. srpna 1945 dostal „padáka" Jaromír Nechanský a v únoru 1948 Alexej Čepička, tehdy zeť Klementa Gottwalda a generální sekretář Ústředního akčního výboru Národní fronty, sepsal seznam generálů, kteří mají být propuštěni. Jmen bylo celkem třicet, generál Kutlvašr byl uveden na 9. místě.

Oba vojáci a hrdinové – gen. Karel Kutlvašr a kpt. Jaromír Nechanský – se pak ocitají před soudem, ale každý v jiném procesu a každý s jiným zdůvodněním. Oba se dle komunistické justice, kterou řídila právě Komunistická strana Československa, „provinili". Obviněni byli na základě politického zadání a jejich provinění se nám opravdu může zdát přinejmenším absurdní.

Celý článek: ZDE

ANO má v ČR obrovskou podporu, protože policie a justice nefungují

9. 5. 2017 / Boris Cvek

čas čtení 3 minuty

Ve vyspělých zemích nekončí ušpinění politici kvůli špíně samotné, ale kvůli tlaku veřejného mínění, které tu špínu nechce. Pokud ale veřejné mínění z nějakého důvodu takto nefunguje a veřejnost výrazně podporuje ušpiněného proti čistým (úsměv), otevírá se obrovský problém, v němž demokratická politická kultura přestává fungovat.

Ve sněmovních volbách v roce 2010 při volební účasti 62,6% získaly:

Pokus o prezidentský puč:

Zeman mlží, zatímco Babiš zametá stopy?

9. 5. 2017 / Karel Dolejší

čas čtení 1 minuta

Jeden z mnoha střetů zájmů ministra financí spočívá v tom, že šéfuje úřadu, který vyšetřuje podezření na jeho vlastní trestnou činnost. Odvolat Babiše je velice důležité; ale nejen to - zrovna tak je klíčové odvolat jej co nejdříve, aby neměl příležitost ovlivňovat vyšetřování. Miloš Zeman nicméně svým postojem k celé kauze dává jasně najevo, že osobní nenávist k Sobotkovi má u něj přednost před vším ostatním.

29657

V Turecku začíná soud s dvěma Čechy obviněnými z údajného terorismu

9. 5. 2017

čas čtení 1 minuta

Markéta Všelichová a Miroslav Farkaš, dva Češi obvinění z pomoci kurdským milicím YPG v severní Sýrii, budou od 10. května stát před soudem ve východotureckém Vanu, upozorňuje Pavel Pečínka. Jako pomoc teroristům kvalifikuje turecká justice provizorní nemocnici v podobě vojenského stanu, kterou chtěla dvojice do kurdské oblasti Rojava, čelící nájezdům Islámského státu, dopravit. Turecká strana použila ke svým obviněním také fotografie obou Čechů zachycujících je při pózování v uniformách YPG, přičemž snímky stáhla z veřejně dostupnch, otevřených facebookových účtů obou jmenovaných. Vzhledem k nutnosti hradit služby obhájců dvou Čechů vznikla peněžní sbírka, která by měla částečně snížit finanční zátěž obou rodin. Více podrobností na facebookovém účtu Markéta Všelichová, který spravují rodiče této české studentky. Snímek zachycuje Markétu Všelichovou (první zleva) ve společnosti dalších uvězněných, převážně kurdské národnosti, v ženském oddělení věznice ve Vanu.

Věčné jaro v Los Angeles

9. 5. 2017 / Jan Čulík

čas čtení < 1 minuta

Pár fotografií z příslovečného "věčného jara" v kalifornském Los Angeles zveřejňuje Jan Čulík.

Všude květiny:


 
Varování pro řidiče ve čtvrti zazobanců: "Jeďte pomalu, dospělí si hrají!":

V Los Angeles je používání plastikových nákupních tašek dávno zakázáno

9. 5. 2017 / Jan Čulík

čas čtení 1 minuta


Mladá fronta Dnes se (zřejmě aby se zavděčila euroskeptickému Babišovi) nedávno pokusila vyvolat článkem na titulní straně protiunijní nálady nepravdivým titulkem, že prý Evropská unie chce zakázat rozdávání   tašek z plastu v supermarketech. Tašky z plastu ovšem v důsledku své nezničitelnosti děsivě poškozují životní prostředí - v moři je prostor o velikosti sto krát sto kilometrů naplněných právě plastikovými taškami, které se dostávají do potravinového řetězce.

Čtenáře možná může zajímat, že rozdávání nákupních tašek z plastu bývá zakázáno i mimo Evropskou unii, například, jak včera zjistil Jan Čulík, v městě Los Angeles. Tento nápis si tam vyfotografoval v supermarketu u pokladny:
Tentýž supermarket však varuje i před jinými nebezpečími, před nimiž nikdo v Česku nevaruje:

VAROVÁNÍ:

Téměř všechny ryby a mořské plody obsahují určité množství rtuti a přidružených sloučenin, chemikálií, o nichž stát Kalifornie ví, že způsobují rakovinu, genetické poškození nemluvňat a další poruchy porodnosti. Některé ryby obsahují více škodlivin než jiné.

Těhotné a kojící matky a malé děti by neměli konzumovat tyto ryby:
MEČOUN - ŽRALOK - VELKÉ MAKRELY - TILEFISH

Měli by také omezit konsumpci dalších ryb, včetně čerstvého i mraženého tuňáka:

29655

Losangeleské rádio: "Zachraňte ubohé muslimy rozdáváním biblí"

9. 5. 2017 / Jan Čulík

čas čtení < 1 minuta

Nutno říci, že americká mentalita je přece jen asi jiná. Nikde v Evropě, tak jako v Americe, nenajdete billboardy, kde vám za peníze nabízí oligarcha, že vám vysvětlí, jak zbohatnout. Zdá se, že americký sen o proměně žebráka v miliardáře stále ještě působí. V Evropě by se vám za takový inzerát vysmáli.

Taky jsem si v pondělí ráno pustil v Los Angeles jakousi náboženskou stanici. Byly tak pěkné inzeráty:

"Zamezme muslimskému terorismu rozdáváním biblí! Je nutno ukázat muslimům, že křesťanství je náboženství pokoje a míru :) Dejte proto každý 125 dolarů. Za 125 dolarů můžeme rozdat 20 biblí ubohým muslimům na Blízkém východě, abychom je naučili míru!"

Jsou to věci.

PŘISPĚJTE FINANČNĚ NA PROVOZ BRITSKÝCH LISTŮ

Hospodaření OSBL za duben 2017

6. 5. 2017

čas čtení 1 minuta

V dubnu 2017 přispěli čtenáři finančně na Britské listy celkovou částkou 49 606.77.  Výdaje na provoz Britských listů byly 68 363.50 Kč. 

Zůstatek byl koncem dubna 2017 146 373.43 Kč.

Prosíme: v příspěvcích nepřestávejte, musíme hradit průběžné náklady, i když se je snažíme udržovat na minimu.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno   zaslat  na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz. Prosíme, neposílejte příspěvky ze zahraničí na konto v pražské Raiffeisenbance, ale pošlete ho na paypal. Při poukazu příspěvku do Raiffeisenbanky ze zahraničí totiž zaplatíte za transakci bankovní poplatky ve výši více než 500 Kč. Děkujeme.

Jako v České republice oficiálně registrované občanské sdružení poskytujeme potvrzení o přijetí příspěvku pro daňové účely osobám, které v ČR platí daně.

20293