
Popem za lepší stav věcí veřejných? Proč ne, ale tudy cesta v žádném případě nevede...
Většina hrdinů je na dovolené
2. 8. 2018 / Bohumil Kartous
Popem za lepší stav věcí veřejných? Proč ne, ale tudy cesta v žádném případě nevede...
2. 8. 2018 / Bohumil Kartous
Rozhovor Britských listů 175.
27. 7. 2018
Polemika s Janem Čulíkem na téma závažnosti kulturního střetu s muslimy v ČR
2. 8. 2018 / Pavel Urban
Proč mě děsí vymyšlené hrozby? Protože se občas stávají realitou. Zatímco v jiných případech došlo ke katastrofám, které naopak nikdo normální nevymyslel. Začněme tou pravděpodobností. Na přelomu první a druhé dekády dvacátého století existovalo mnoho lidí, kteří strašili Evropany možností konfliktů mezi tehdejšími evropskými velmocemi. Někteří na tomto strašení docela slušně vydělávali. Vedle nich ovšem existovali i lidé racionální, kteří poukazovali na to, že taková válka je nesmysl. Protože by byla nesmírně krvavá, drahá a vyčerpávající, takže i vítězové by byli spíše poraženými. Jak se později ukázalo, rozumní lidé měli téměř ve všem pravdu. Mýlili se jen v jedné věci. Že k té válce nedojde.
K tomu: Andrew Stroehlein, Choďte víc ven. Přečtěte si knihu
2. 8. 2018 / Jan Čulík
2. 8. 2018 / Bohumil Kartous
2. 8. 2018
2. 8. 2018
2. 8. 2018
"EU citizens routinely overestimate the proportion of people in their country born outside the bloc. On average, their estimate is double the actual share; in some cases it’s 10 times reality." pic.twitter.com/VsKx8zQNqQ
— Andrew Stroehlein (@astroehlein) August 2, 2018
12. 10. 2017
Milí čtenáři,
Je to nudné, pořád opakovat (a vůči některým čtenářům neférové, protože ti přispívají), avšak jsme na nikom nezávislý, nemanipulující zpravodajský a analytický server, který nestraší veřejnost nesmysly, nevyvolává v ní rasistickou ani xenofobní hysterii a snaží se - neúplatně, padni komu padni - přinášet nezávislé informace z domova i ze zahraničí a otevírat tak dveře do světa.
K tomu potřebujeme minimální částku na provoz ve výši 60 - 70 000 Kč měsíčně. Stačilo by, kdyby z nynějších 218 000 unikátních čtenářů Britských listů za každý měsíc (Google Analytics) jich přispělo cca 350 každý měsíc částkou 200 Kč. Je to míň, než kolik dáte za noviny.
Můžete také příspěvek na Britské listy použít k své registraci na diskusní fórum.
Bez těchto příspěvků se server nedá provozovat, neboť naši reportéři a analytici nemohou pracovat úplně zadarmo.
Pokud si myslíte, že Britské listy hrají v českém prostředí nezastupitelnou roli, prosíme, zaveďte pravidelný příspěvek na náš provoz.
Příspěvky na provoz Britských listů je možno zaslat na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com
po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz.
Děkujeme
Jan Čulík
šéfredaktor
Otevřený dopis premiérovi ČR
2. 8. 2018
Autor obrázku: Jáchym Bohumil Kartous
Intelektuální zoufalství nad extenzí politické tuposti v mediálních radách
2. 8. 2018
Sledujte napětí v obličejích lidí, kteří musejí asistovat Trumpovým veřejným projevům
2. 8. 2018
Bodláky Václava Duška
2. 8. 2018 / Václav Dušek
Zapojte se, je vás třeba
18. 4. 2017 / Bohumil Kartous
Vážení čtenáři Britských listů, rozhodli jsme se zpřístupnit těm, kdo pravidelně přispívají na provoz jednoho z mála nezávislých médií v ČR diskuse pod články. Rozhodli jsme se tak učinit proto, aby lidé, kteří mají velký podíl na více než dvacetileté existenci Britských listů, měli možnost vyjádřit se přímo k jejich obsahu a přispět svým úhlem pohledu. Od omezení na platící čtenáře si slibujeme též minimalizaci nenávistných, bigotních a scestných komentářů, které vytvářejí z internetových diskusí skládku mentálního odpadu. Sledovat diskuse a hodnotit příspěvky v nich bude mít nicméně možnost každý návštěvník.
Není to ale zabezpečení, které by výskyt digitální pitomosti či zneužití pro propagandistické účely dokázalo eliminovat úplně. Budeme proto diskuse redigovat a příspěvky, které budou obsahovat nepřijatelný materiál (e.g. rasistické výzvy, urážky ad hominem, výzvy násilného charakteru, replikaci prokazatelně konspiračních bludů), budou bez pardonu odstraňovány.
Přístup k diskusím je jednoduchý. Pokud budete mít zájem o diskuse, zaregistrujte se v systému a proveďte vybranou platbu (dle doby trvání přístupu k diskusím). Platby probíhají prostřednictvím systému GoPay. Poté budete mít přístup k diskusím na dobu, kterou jste si předplatili. V případě technických problémů se prosím obracejte na programátora Britských listů Michala Panocha: michal@panoch.net.
Prosíme pravidelné přispěvatele Britským listům, aby možnosti využili a aby přenesli své platby do nového systému, jenž jim umožní přístup k diskusím. Zároveň vyzýváme ostatní čtenáře, aby tuto možnost zvážili. Víme, že Britské listy čte řada velmi zajímavých lidí a velmi oceníme, pokud se podaří na webu Britských listů vytvořit silnou komunitu lidí, kterým vyhovuje kritický přístup a unavuje je digitální spad. Zajímavé příspěvky v diskusích budeme redakčně zpracovávat a vydávat jako samostatné texty.
Vážení čtenáři, věříme, že se naše rozhodnutí ukáže jako správné a že diskuse přispějí jak k pluralitě relevantních názorů, tak k dlouhodobé udržitelnosti Britských listů.
1. 8. 2018
— Karel Dolejší (@DolejsiKarel) August 1, 2018
1. 8. 2018 / Karel Dolejší
Před čtyřmi lety se bývalý ministr Ivan David v rozhovoru pro Parlamentní listy rozhořčoval, že prý "mainstreamová média" zamlčují "fašistické zločiny" na Ukrajině. Letos sám kandiduje do senátu za Okamurovu SPD.
1. 8. 2018
1. 8. 2018
Britský
ultrapravičák a zakladatel extremistické organizace English Defence
League (EDL) bude muset být znovu souzen, zřejmě v září. Ve středu byl
propuštěn z vězení na kauci, protože odvolací soud rozhodl, že jeho
druhé odsouzení za pohrdání soudem, odsouzení k nepodmíněnému trestu
třinácti měsíců letos v květnu, bylo provedeno příliš rychle a soud
musí proběhnout znovu.
1. 8. 2018
Iberia is not the only place seeing high temperatures, in fact much of Europe will see a rise in temperatures by Friday pic.twitter.com/Uj6yY0Nl6K
— Met Office (@metoffice) July 31, 2018
1. 8. 2018
Televize Sky News získala na základě žádostí o přístup k informacím studie několika desítek komunálních úřadů v Británii týkající se brexitu. Komunální úřady si nevědí rady a v mnoha případech se připravují na sociální nepokoje:
Our #BrexitForensics councils FOI story on their concerns over social care... and social unrest https://t.co/kHMI9TpMZn
— Faisal Islam (@faisalislam) August 1, 2018
PEMBROKSHIRE: This extraordinary chart from the Welsh coast shows the 18 ways the council believe Brexit will impact the area. 17 out of 18 are Negative pic.twitter.com/frQs6fb0Gc
— Zach Brown (@zachjourno) August 1, 2018
1. 8. 2018
1. 8. 2018
“Detaining someone limits their ability to act, but disappearing them, paralyzes the entire family,” he said. “The family will divert all their energies to finding them. As a tool for control, it can hardly be beaten.” https://t.co/pztAClbYum
— Natalie Nougayrède (@nnougayrede) July 31, 2018
1. 8. 2018
;
Rodina Varchettiů v Detroitu si objednala pizzu. Přivezl jim ji osmnáctiletý Bruce Dudal, který si povšiml jejich klavíru, v rodině nepoužívaného. "Smím zahrát?" zeptal se a zahrál jim neuvěřitelným způsobem Beethovenovu Měsíční sonátu, píše Washington Post.
Dudal je samouk, naučil se hrát Beethovenovu Měsíční sonátu sám, když mu bylo asi šest nebo sedm let. Pak se sám naučil hrát další skladby klasické hudby. Kolem 12 let našel učitelku hudby na klavír, která ho byla schopna učit to, co potřeboval. Naučila ho číst noty a zlepšila mu techniku. Cvičí denně mnoho hodin, i když v poslední době se víc věnuje sportu.
Videozáznam jeho Měsíční sonáty zhlédlo na Facebooku kolem půl milionu lidí. Brzo se ho chytly i americké televize.
1. 8. 2018
Vladimir Putin vytvořil v ruské armádě nový direktorát s úkolem propagovat patriotismus, což připomíná sovětskou praxi, kdy vojáky političtí komisaři vyučovali marxismus-leninismus, upozorňuje Andrew Osborn.
1. 8. 2018
Nikdo by neměl být více rozčarován sklouznutím Daniela Ortegy k despotismu než ti, kdo před nějakými čtyřiceti lety tleskali jeho revoluci coby triumfu demokratického socialismu, napsal Rodrigo Uprimny.
1. 8. 2018
Francouzské děti od září budou muset nechávat své smartphony, tablety a podobná zařízení doma, nebo je ve škole budou muset vypínat, informuje Rory Smith. Zákaz se vztahuje na děti ve věku 3-15 let a parlament jej schválil v pondělí. Francouzská lycea dostanou na výběr, zda žákům předloží podobný zákaz.
1. 8. 2018
Poprvé za 70 let více jak polovinu bytů v zemi staví samotné obyvatelstvo, upozorňuje Anatolij Komrakov.
31. 7. 2018 / Jan Čulík
"Myslím, že úplně zásadní problém je v tom, když se podíváme na naše politiky, že oni nejsou schopni nějakým způsobem pozitivně těžit z toho, že jsme členy EU," soudí profesor Jan Komárek z @uni_copenhagen #InterviewPlus @CRoPlus pic.twitter.com/PONqJbetVC
— Pavel Vondra (@pavelvond) July 31, 2018
Před rokem 1918 bylo v českých zemích zvykem posílat devíti-desetileté děti "na handl", na rok do německy mluvící rodiny, zatímco ta poslala své německy mluvící děti zase do rodiny české. Důsledkem bylo, že pak mladí lidé byli bilingvní, mluvili jak česky, tak německy jako rodilí mluvčí. Taková byla například moje babička, narozená v roce 1900, poznamenává Jan Čulík.
Je neuvěřitelné, že za třicet let postkomunismu se nezmohlo české školství na to, aby si domluvilo např. s německými nebo britskými školami, aby se tam posílaly české děti na rok dva. Kdyby strávilo patnáctileté dítě rok v německé nebo anglické škole, naučilo by se anglicky či německy jako rodilý mluvčí a pak by se nemohlo stávat, jako například za dob pana ministra vnitra za ČSSD Chovance, že seděl vždycky při zasedáních v Bruselu v koutku a nikdo s ním nemluvil, protože se nedomluvil anglicky.
31. 7. 2018 / Boris Cvek
Tak jsem neodolal křídové tabuli před dveřmi antikvariátu na Univerzitní ulici v Olomouci a před pár týdny jsem si tam koupil Joyceova Odyssea. Vydání z roku 1976 (Odeon). Tohle vydání jsem se pokoušel číst někdy před dvaceti lety, měl jsem ho půjčené z knihovny, ale uvázl jsem v labyrintu scény z nevěstince (ta je někde „uprostřed“ knihy). Pak jsem si koupil vydání z Arga (rok 1993), které jsem přečetl celé. Jenže toto vydání jsem někomu půjčil a už ho nemám.
1. 8. 2018
Britské firmy jsou "stále více znepokojeny" vyhlídkami na brexit bez dohody s EU, tvrdí Mike Hawes z vedení Society of Motor manufacturers and Traders (SMMT). Podle něj členové jeho sdružení jsou "stále více znepokojeni" vyhlídkami na to, že Británie opustí EU za podmínek předepsaných Světovou obchodní organizací (WTO), upozorňuje Sean O'Grady .
1. 8. 2018
Facebook tvrdí, že odstranil 32 účtů a stránek, které byly zřejmě připraveny pro vměšování od listopadových voleb do Kongresu.
1. 8. 2018
Thank you @LondonLive for covering our exhibition! Political cartoons mark 50th anniversary of Prague Spring https://t.co/NrM8YfaQqN
— Czech Centre London (@CzechCentreLnd) July 31, 2018
K tomu:
Jan Čulík, Jaké to bylo v roce 1968 - osobní svědectví
Jan Čulík, A Personal Testimony: What was going on during the 1968 Prague Spring?
Podcast:
Cold War Conversations: Jan Čulík o Pražském jaru anglicky
31. 7. 2018 / Václav Hořejší
Boris Cvek považuje současné rozdíly mezi společensko-politickými systémy Západem na jedné straně a Ruskem a Čínou na straně druhé za fatální a hovoří o jejich neslučitelnosti (především pokud jde o veřejnou kontrolu státní moci).
Myslím, že je to příliš pesimistický pohled.
Předně – politický systém současného Ruska je velmi odlišný od toho čínského.
31. 7. 2018 / Jan Čulík
Hodně se v poslední době hovoří o tom, že sekání trávy elektrickými či benzínovými sekačkami ničí životní prostředí a likviduje faunu a flóru.
30. 7. 2018 / Karel Dolejší
Hospodářské noviny si daly práci pečlivě spočítat, že v 70. letech se na našem území stavělo mnohem více bytů než dnes ZDE. Zatímco vloni se postavilo zhruba 28 000 bytů, v roce 1975 to byl více jak trojnásobek.
30. 7. 2018 / Jan Paul
A také neúcty a pohrdáním architektonické hodnoty budovy, která vznikla v době tzv. socialistické éry jako projev skvělé brutalistní architektury v někdejším Československu. Demolice bude projevem nekompetence a selhání těch, kteří měli možnost tuto unikátní stavbu zachránit, a především Národního památkového ústavu, ministra kultury Sobotkovy vlády a bývalého katolického kněze Daniela Hermana, jehož argumentace, zdůvodňující stanovisko nedat budově Transgasu statut památky, je mělká a nic neříkající.
1. 8. 2018
Fotografie z amerických špionážních satelitů naznačují, že Severní Korea staví nové rakety. Byla zjištěna aktivita v továrně, kde došlo ke stavbě prvních balistických raket schopných zasáhnout USA.
1. 8. 2018
Červenec 2018 byl podle záznamů nejteplejší ve švédské historii, přičemž rekordy byly překonány ve vícero oblastech.
1. 8. 2018
Spain's new foreign minister is a voice of reason, noting that:
— Kenneth Roth (@KenRoth) August 1, 2018
1. Migration to Spain is tiny compared to the refugees in the countries surrounding Syria.
2. Europe needs new blood if it isn't going to become an "ageing continent." https://t.co/Z9Ry5ZOeC6 pic.twitter.com/8Z0eWDDwQq
Přečetli jsme:
1. 8. 2018
V Česku chybí odvaha postavit se populistickým náladám, říká místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička. Ve vztahu k EU se proto prosazuje destruktivní "okopávací" taktika. Přijmout pár desítek uprchlíků by nám přitom podle Teličky prospělo nejen v očích Evropy, ale i české společnosti jako takové.
Celý text: ZDE
Přečetli jsme:
1. 8. 2018
Tráva je žlutá a stromy jsou jak na podzim, říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu Petr Dvořák.
Celý článek: ZDE
31. 7. 2018
Babiš v ČT říkal, že v Belgii bude v 2030 většina lidí muslimů a "my to tady nechceme" (18:55). Reálné predikce jsou 10 % muslimů v 2030 a 11-18 % v 2050 (https://t.co/CdCrErDMvF). Tak se divme, že mají Češi zkreslený představy o muslimech a bojí se. https://t.co/SJTBoqRfA7
— Daniel Prokop (@dan_prokop) July 31, 2018
Czech PM Babiš told Czech TV that "by 2030, the population of Belgium will be made up of more than 50 per cent Muslims". In fact, it will be 8-10 per cent, according to current estimates.
— Andrew Stroehlein (@astroehlein) July 31, 2018
Sounds like he is picking up hate & fear memes from far-right loons on twitter... https://t.co/cC9A13lbnO
31. 7. 2018
NEW: ICE has been detaining asylum-seekers on the basis of Russian Red Notices, which are notoriously politically motivated. “Backdoor extraditions” are the result.
— Natasha Bertrand (@NatashaBertrand) July 30, 2018
“DHS & DOJ have more and more put themselves in the position of doing Putin’s dirty work.” https://t.co/aW0Q0CCWAE
28. 7. 2018
"After my discussion with the Bavarian PM, I have come to the
conclusion that we must fight illegal immigration at all costs," said
the Czech Prime Minister, the controversial oligarch Andrej Babiš, who
is being investigated for an alleged financial fraud and who used to be a
communist secret police agent, in an interview with the Právo
newspaper.
(Editor's Note: Regarding Babiš's expression "illegal immigration". According to the
Geneva Conventions, which has been signed even by the Czech government,
refugees have the right to cross any borders and to have their
application for protection from war and persecution fairly assessed by
the authorities of the country which they have entered.)
31. 7. 2018
Za SPD budou do Senátu kandidovat Ladislav Jakl, generálmajor Vězeňské služby ČR v.v., exministr Ivan David či Pepa Nos. via #SPD @tomio_cz Díky @Kamberak za upozornění. pic.twitter.com/uNN09uW3KX
— Kamil Svec (@SvecKamil) July 31, 2018
31. 7. 2018
Po množství neuvěřitelných trapností, které spáchal ve funkci britského ministra zahraničí nedávno odstoupivší Boris Johnson, v nich nyní, zdá se, důstojně pokračuje nový britský ministr zahraničí Jeremy Hunt, který předtím ničil britské státní zdravotnictví jako ministr zdravotnictví.
Během návštěvy v Číně, kde se brexitem posledlá britská vláda snaží posilovat obchodní kontakty (obchodní výměna Británie s Čínou má hodnotu přibližně desetiny obchodní výměny Británie s EU) oznámil Jeremy Hunt, že jeho manželka je Japonka (Číňané ve skutečnosti Japonce nenávidí, kvůli japonsko-čínské válce). Zapomněl, že jeho manželka je Číňanka:
This is the moment UK Foreign Secretary Jeremy Hunt forgets his wife's nationality during a diplomatic trip to China. pic.twitter.com/3lQpkaeL6I
— Channel 4 News (@Channel4News) July 31, 2018
31. 7. 2018
Foto: Američtí cowboyové ženou dobytek
31. 7. 2018
— Andrew Stroehlein (@astroehlein) July 31, 2018
31. 7. 2018
'Na Západě vládne liberalismus, žádná demokracie tam není," tvrdil Orbán. V západní Evropě je podle něho "běžná cenzura" a je tam "omezená svoboda projevu". Zejména Orbán zaútočil na Evropskou komisi jako na "symbol selhání".
"Evropská komise odchází, my přicházíme," řekl Orbán a stejně jako Andrej Babiš vyjádřil přesvědčení, že volbám do Evropského parlamentu příští rok v květnu bude dominovat jediné téma - imigrace. Orbán zuřil, že politická "elita" Evropské unie nechrání Evropu před "muslimskou imigrací".
Dodal, že "křesťanská demokracie" odmítá multikulturalismus a imigraci a je antikomunistická a zastává "křesťanské hodnoty".
31. 7. 2018
This is a big deal --> The Koch network and its top brass are distancing themselves from Trump https://t.co/N7rnVwNDmi
— Mark Murray (@mmurraypolitics) July 30, 2018
31. 7. 2018
— Reuters Top News (@Reuters) July 31, 2018
31. 7. 2018
Former Italian PM Matteo Renzi tweeted, “Attacks against people of different skin colors constitute an EMERGENCY" https://t.co/n7bbyI93IH
— POLITICO Europe (@POLITICOEurope) July 30, 2018
30. 7. 2018
Tento týden je magazín listu New York Times věnován jedinému dlouhému příběhu z pera Nathaniela Riche. Pojednává o desetiletém období mezi roky 1979 - 1989.
30. 7. 2018
Bezpečnost Evropské unie je zpochybňována víc než kdykoliv předtím. Ústřední články mezinárodního systému, který Evropané pomáhali budovat, jeden po druhém erodují nebo se dokonce rozkládají. Evropské bezpečnostní prostředí stále více ovlivňuje soupeření velmocí, zatímco další bezpečnostní hrozby také sílí, od terorismu a kyberútoků až po klimatickou změnu, uvádí analýza Evropské rady pro zahraniční vztahy (ECFR).
30. 7. 2018
Aktualizace: Theresa Mayová tvrdí, že bez ohledu na názory občanů žádné druhé referendum se konat nebude:
Theresa May dismisses calls for second Brexit referendum in wake of Sky Data poll https://t.co/bvRd1uUCpK
— Sky News (@SkyNews) July 30, 2018
30. 7. 2018
Trump says ready to meet Iran's Rouhani https://t.co/wVgHTepcXJ
— BBC News (UK) (@BBCNews) July 30, 2018
30. 7. 2018
30. 7. 2018
30. 7. 2018
Russian state TV ignores yesterday’s pension protests and instead runs segments on the happy lives of working pensioners ? https://t.co/3u9qVrHnIW
— Amy K Mackinnon (@ak_mack) July 30, 2018
30. 7. 2018
Social networks in the Czech Republic, as well as many
"alternative" websites are full of death threats, but Czech prosecutors
refuse to prosecute these. These death threats are usually hurled at
politicians and journalists. Ondřej Kundra, a reporter for the Czech Respekt
news magazine, has been the subject of many death threats which have
been sent to him by concrete individuals. When the editors of Respekt
reported these death threats to the Czech police, the police refused to
act, saying that the editors "must respect a different opinion".
"Many
people told us that we should report the death threats to the State
Prosecutor's Office, surely State Prosecutors are much more professional than
the police," says Eric Tabery in a Respekt editorial, just published.
30. 7. 2018
Španělsko oznámilo, že v neděli zachránilo více jak 200 migrantů ze Středozemního moře. Ministr vnitra míří do Mauretánie, kde se pokusí posílit spolupráci v boji s ilegální migrací.
30. 7. 2018
Britská láda žádá podniky, aby podepsaly přísliby, že nezveřejní informace o svých krizových přípravách na odchod Británie z EU bez dohody. "Oni si opravdu myslí, že si nevšimneme vojáků v ulicích, hlídajících supermarkety bez potravin?" ptá se lord Adonis.
‘The government is asking companies to sign non-disclosure agreements about preparations for no-deal Brexit’
— Andrew Adonis (@Andrew_Adonis) July 29, 2018
Do they think we won’t notice the soldiers in the streets, guarding the supermarkets with no food?
30. 7. 2018
Více jak o 1,4 milionů mladých lidí více by mohlo hlasovat v případě nového referenda o brexitu, ve srovnání s hlasováním z roku 2016. To vyvolává otázky ohledně potenciálního dopadu existence této nové kohorty voličů, upozorňuje Lizzy Buchanová.
30. 7. 2018
Today's cartoon by Peter Schrank ? pic.twitter.com/Gc7UX7Vhvi
— The Times of London (@thetimes) July 30, 2018
30. 7. 2018
Podle průzkumu společnosti VCIOM se 59 % Rusů domnívá, že vědci před lidmi skrývají pravdu.
30. 7. 2018
Větší část polského území může očekávat silné bouřky. Meteorologická varování byla vydána pro tucet provincií s ohledem na vedra a bouřky, které zasáhnou zemi v pondělí a úterý.
30. 7. 2018
Velké části Dánska o víkendu zasáhly přívalové deště. Avšak kvůli nedávnému horkému a suchému počasí vznikly spíše obavy z požárů, která by mohly vzniknout kvůli četným bleskům.
Přečetli jsme:
30. 7. 2018
Sucho působí problémy zemědělcům, někteří již nemají dostatek krmiva pro dobytek. Nejvíce postižené oblasti jsou Mostecko a Teplicko. Článek Podle ředitelky Okresní agrární komory Most Ludmily Holadové spadlo v oblasti za poslední dva měsíce jen několik desítek milimetrů srážek. „Pastviny, to je teď hnědá zem, neroste tam nic. Vozí se krmení, ale jde o krmení z první seče, což měla být zásoba na příští rok. Když se zkrmí, tak bude konec,” uvedla Holadová.
Celý text: ZDE
PŘISPĚJTE FINANČNĚ NA PROVOZ BRITSKÝCH LISTŮ
1. 8. 2018
V červenci 2018 přispěli čtenáři finančně na Britské listy celkovou částkou 46 755.82 Kč. Výdaje na provoz Britských listů byly 78 297.50 Kč.
Z výše uvedeného vyplývá, že jsme v dlouhodobém deficitu a potřebujeme větší finanční pomoc od čtenářů. Děkujeme.
Zůstatek byl koncem července 2018 277 484.92 Kč.
Prosíme: v příspěvcích nepřestávejte, musíme hradit průběžné náklady, i když se je snažíme udržovat na minimu.
Potřebujeme normálně cca 80 000 Kč měsíčně na provoz. STAČILO BY, KDYBY Z 218 000 UNIKÁTNÍCH ČTENÁŘŮ BL ZA KAŽDÝ MĚSÍC JICH PŘISPÍVALO KAŽDÝ MĚSÍC 400 ČÁSTKOU 200 KČ.
Příspěvky na provoz Britských listů je možno zaslat na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz. Prosíme, neposílejte příspěvky ze zahraničí na konto v pražské Raiffeisenbance, ale pošlete ho na paypal. Při poukazu příspěvku do Raiffeisenbanky ze zahraničí totiž zaplatíte za transakci bankovní poplatky ve výši více než 500 Kč. Děkujeme.
Jako v České republice oficiálně registrované občanské sdružení poskytujeme potvrzení o přijetí příspěvku pro daňové účely osobám, které v ČR platí daně.