Pavel Rychetský: V mojí zemi se Václavův odkaz obrátil v opak
13. 11. 2019
13. 11. 2019
13. 11. 2019
Hlavním prokletím Ruska je archaické vědomí jeho obyvatel, píše moskevská psychoanalytička Jelena Kadyrovová. Revoluce v letech 1917 a 1991 s ním nic nenadělaly. Tento přežitek je symbolizován klasickou ruskou hračkou, panenkou matrjoška.
8. 11. 2019
13. 11. 2019 / Karel Dolejší
Německý filozof Arthur Schopenhauer je autorem klasického spisu Eristická dialektika, který stručně řečeno podává návod, jak vyhrát spor bez argumentů, jen prostřednictvím manipulace, řečnických triků a nekorektních tvrzení. Je skutečně skvělé, že Učitelské noviny poskytují pedagogům tak kvalitní materiál k rozboru eristických podfuků, jakým je článek zástupce šéfredaktora Lukáše Doubravy "Klimakult".
13. 11. 2019
13. 11. 2019
Sdružení vězněných a zmizelých z věznice Sednája (Association of Detainees and The Missing in Sednaya Prison, ADMSP) ve své první zprávě uvádí, že "syrský režim nadále používá věznici Sednája jako hlavní centrum věznění a nuceného mizení politických vězňů, kterým upírá kontakt s vnějším světem a nutí je žít v ubohých podmínkách, které jim často způsobují smrt". Zpráva se zabývá monitoringem procedur a důsledků věznění v tomto klíčovém zařízení Asadova režimu.
13. 11. 2019
Z hor těchto trosek se nám podařilo zaživa zachránit dítě, avšak ruská letadla usmrtila dva muže a ženu. Toto jsou scény ze záchranné operace v Šananu v jižním Idlibu poté, co se stal v úterý odpoledne terčem brutální vojenské operace.
From under the mountains of this rubble we managed to rescue a child alive, however, Russian planes killed two men and a woman. Scenes from search and rescue operations in #Shannan Town southern #Idlib after it was targeted with brutal raids this afternoon. pic.twitter.com/kpoNS3ZZIH
— The White Helmets (@SyriaCivilDef) November 12, 2019
13. 11. 2019
Hillary Clintonová označila zacházení britské vlády se zprávou, která zkoumala ruský vliv v britské politice, za "ostudné" a "nevysvětlitelné" - a dodala, že veřejnost "si zaslouží vědět, co je v této zprávě", informuje Chris York.
12. 11. 2019 / Daniel Veselý
Vždy mne zaráželo, jak živě se zajímáme o činnost či zločinné aktivity režimů, na něž prakticky nemáme žádnou páku, vyjma drakonických a v podstatě neúčinných sankcí. Často přitom nevidíme břevno ve vlastním oku. Je sice chvályhodné, že systematicky kritizujeme a odsuzujeme zdánlivě iracionální jednání tzv. darebáckých států, nicméně proč nezačít tam, kde lze skutečně něco změnit.
12. 11. 2019 / Boris Cvek
Zhlédl jsem velkou část rozhovoru s Tomášem Sedláčkem a Dušanem Třískou o kuponové privatizaci na Aktuálně.cz. Dovoluji si čtenářům Britských listů nabídnout pár svých komentářů.
Sedláček na začátku říká, že jsou u nás menší majetkové rozdíly mezi chudými a bohatými než ve Švédsku... Klíčové ovšem pro situaci u nás a v jiných postkomunistických zemích nejsou majetkové rozdíly, ale to, zda tyto rozdíly vznikly správnou cestou, zda tu vládne právo. A kdo má skutečnou moc v zemi. Kdyby lidi u nás věděli, že naši boháči zbohatli férově a že jim dokonce nevadí vysoké zdanění a vysoké platy pro chudé lidi, tak by se nám žilo jako ve Švédsku.
12. 11. 2019 / Bohumil Kartous
12. 11. 2019 / Albín Sybera
Česká republika je země s bohatou tradicí složenou z neuvěřitelného množství rozdílných kultur, náboženských přesvědčení a jazyků. Je hanebné, že se za tuto zemi nedokáže důrazně postavit mainstreamová politická, ani mediální reprezentace a namísto toho trpí, anebo se mlčením podílí na normalizaci nenávistné rétoriky, ze které těží populistické a extremistické strany skrytě, anebo otevřeně financované oligarchickými konglomeráty.
Zajímavá reakce na slova komentátora Dona Cherryho v jednom z nejsledovanějších TV pořadů v Kanadě, sobotní Hockey Night in Canada, se právě odehrává v kanadských médiích.
Poté,
co v přímém přenosu Cherry naznačil, že noví imigranti
nenosí makové kvítky na den veteránů (11. 11.), tak se za jeho
slova vzápětí omluvila vysílací síť Rogers Sportsnet, NHL
(severoamerická Národní hokejová liga) vydala prohlášení
distancující se od Cherryho slov podobně jako CBC (Canadian
Broadcasting Company) z jejichž studia se pořad vysílá
(zde).
Don Cherry will no longer appear on Canada's No. 1 sports network after referring to immigrants as "you people" https://t.co/HhnCxn4a4b
— CNN International (@cnni) November 11, 2019
7. 6. 2020
13. 11. 2019
Tak jako Charles de Gaulle by chtěl francouzský prezident sjednotit Evropu podle francouzských představ, tak aby Německo zaplatilo účet, napsala Kori Schakeová.
13. 11. 2019
Německé koaliční strany dosáhly dohody o penzijní reformě a vyhnuly se tak politické krizi, která hrozila položit vládu kancléřky Angely Merkelové.
13. 11. 2019
Evropské státy nemohou stále dokola hlasovat a doufat, že se nějak dostanou k jasné vládní většině, píše Barbara Weselová. Je pro ně stále těžší sestavit vlády. Také Španělsko se musí naučit umění kompromisu.
13. 11. 2019
Jordánsko, SAE a Turecko opakovaně porušily embargo na dodávky zbraní do Libye a je "velmi pravděpodobné", že za smrtící nálet na detenční centrum pro migranty je zodpovědný zahraniční bojový letoun. Tvrdí to experti OSN monitorující sankce proti Libyi.
Zapojte se, je vás třeba
18. 4. 2017 / Bohumil Kartous
Vážení čtenáři Britských listů, rozhodli jsme se zpřístupnit těm, kdo pravidelně přispívají na provoz jednoho z mála nezávislých médií v ČR diskuse pod články. Rozhodli jsme se tak učinit proto, aby lidé, kteří mají velký podíl na více než dvacetileté existenci Britských listů, měli možnost vyjádřit se přímo k jejich obsahu a přispět svým úhlem pohledu. Od omezení na platící čtenáře si slibujeme též minimalizaci nenávistných, bigotních a scestných komentářů, které vytvářejí z internetových diskusí skládku mentálního odpadu. Sledovat diskuse a hodnotit příspěvky v nich bude mít nicméně možnost každý návštěvník.
Není to ale zabezpečení, které by výskyt digitální pitomosti či zneužití pro propagandistické účely dokázalo eliminovat úplně. Budeme proto diskuse redigovat a příspěvky, které budou obsahovat nepřijatelný materiál (e.g. rasistické výzvy, urážky ad hominem, výzvy násilného charakteru, replikaci prokazatelně konspiračních bludů), budou bez pardonu odstraňovány.
Přístup k diskusím je jednoduchý. Pokud budete mít zájem o diskuse, zaregistrujte se v systému a proveďte vybranou platbu (dle doby trvání přístupu k diskusím). Platby probíhají prostřednictvím systému GoPay. Poté budete mít přístup k diskusím na dobu, kterou jste si předplatili. V případě technických problémů se prosím obracejte na programátora Britských listů Michala Panocha: michal@panoch.net.
Prosíme pravidelné přispěvatele Britským listům, aby možnosti využili a aby přenesli své platby do nového systému, jenž jim umožní přístup k diskusím. Zároveň vyzýváme ostatní čtenáře, aby tuto možnost zvážili. Víme, že Britské listy čte řada velmi zajímavých lidí a velmi oceníme, pokud se podaří na webu Britských listů vytvořit silnou komunitu lidí, kterým vyhovuje kritický přístup a unavuje je digitální spad. Zajímavé příspěvky v diskusích budeme redakčně zpracovávat a vydávat jako samostatné texty.
Vážení čtenáři, věříme, že se naše rozhodnutí ukáže jako správné a že diskuse přispějí jak k pluralitě relevantních názorů, tak k dlouhodobé udržitelnosti Britských listů.
13. 11. 2019
Na břehu moskevské řeky se leskne skleněný a ocelový pomník ruské ekonomiky poháněné ropou a plynem a rostoucího globálního vlivu. Obloze hlavního města dominují mrakodrapy množící se v posledních letech, jak přibývá peněz. Tzv. Sedm sester z doby stalinismu, které kdysi představovaly nejvyšší budovy v Moskvě, je zastíněno novými stavbami, napsali Henry Foy a Chloe Cornishová.
13. 11. 2019
Sesazený lídr označuje svůj politický odchod za "puč", ale když se pokusil dosáhnout bezprecedentního čtvrtého funkčního období, vstoupil na právně nebezpečnou půdu, napsal Keith Johnson.
13. 11. 2019
Krajní levice se zdá často být na Kubě, ve Venezuele a v Bolívii spokojena s podmínkami, kterých by se v jiných zemích děsila, všímá si Harriet Marsdenová. Jde přitom o více než jen o pokrytectví - je v tom obsažena arogance a představa o nadřazenosti Západu.
13. 11. 2019
Minulý měsíc se cestujícím v soulské stanici metra Sangdo naskytl překvapivý pohled: Plně funkční farma zde pěstuje listový salát, výhonky a mladou zeleninu, píše Thomas Maresca.
12. 11. 2019
Vážený pan Jan Hamáček
ministr vnitra ČR,
Ministerstvo vnitra ČR,
Nad štolou 936/3, 170 34 Praha 7
12.11.2019
12. 11. 2019
12. 11. 2019
12. 11. 2019
(Projev Daniela Quinna přednesený v Health Science Center, Houston, Texaská universita)
Před dvaceti pěti léty, když jsem pracoval na knize, z níž později vznikla novela s názvem „Izmael“, sotva kdo předpokládal, že lidstvo má vážné potíže. Pro mnoho lidí skutečnost, že se studená válka neproměnila ve válku nukleární, znamenala, že je vše v pořádku. Až v průběhu posledních deseti let se tento názor začal drasticky měnit i když musím připustit, že ne zcela všude.
Když jsem v roce 1995 navštívil školu v Albuquerque, která považovala Izmaela za knihu roku, byl jsem požádán o setkání se skupinou špičkových odborníků v oblasti zdravotní péče. Jednalo se o skupinu vedoucích jednotlivých oddělení Presbyterianské zdravotní služby, která fungovala jako regionální síť nemocnic. Přijal jsem jejich pozvání s rozpaky, nedovedl jsem si představit, zda bych mohl, vzhledem k odbornému zaměření, říct něco, co by mělo vztah k výkonu jejich povolání. Nevím nic o nemocnících nebo o zdravotnictví nebo o zdravotnických profesích. Dokonce se ani nedívám na seriál o pohotovostní službě.
(Esej vyšel v knize Write Sideways, vyd. Steerforth Press, Hanover, New Hampshire, 2007. Do češtiny přeložila Lina Gvenetadze.)
12. 11. 2019
Tisková zpráva Hnutí DUHA, Greenpeace a Limity jsme my
12. 11. 2019 / Vladimír Wagner
Nejen jako ohlas na studentské hnutí se stále více v řadě velmi různorodých médií diskutuje o možnostech cesty k nízkoemisní energetice. Je důležité, aby se od diskuzí postupně dospělo k reálným k0rokům, které by umožnily postupnou efektivní a dostupnou náhradu fosilních zdrojů u nás, bez ohrožení sociální stability a životní úrovně.
12. 11. 2019
Kyjev stáhl svá vojska z oblasti nedaleko vesnice Petrivske, čímž uvolnil cestu k novému mírovému summitu. Vladimír Putin a Angela Merkelová hovořili o možnosti poskytnout Donbasu mimořádný status.
Ukrajinské i proruské vzbouřenecké jednotky před vyjednáváním stahují své vojáky z frontové linie a z oblasti mají být také odstraněny miny.
K podobnému příměří došlo nedaleko města Zolote ve vzbouřeneckém regionu Luhansk. Snaha o příměří v obou oblastech je součástí mírového procesu, který prosazuje od svého zvolení nový ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský.
Zelenský doufám, že se mu podaří v nadcházejících týdnech uskutečnit mezinárodní mírový summit a ukončit dlouholetý konflikt na Ukrajině, během něhož bylo usmrceno nejméně 13 000 lidí. Jednačtyřicetiletý ukrajinský prezident byl chválen za to, že se mu podařilo v září dojednat s Ruskem výměnu válečných zajatců, avšak stal se také na Ukrajině terčem kritiky za to, že chce poskytnout vzbouřeneckému Donbasu mimořádný status.
Podrobnosti v angličtině ZDE
12. 11. 2019
Michael Gove, čelný ministr Johnsonovy vlády a hlavní aktér kampaně za brexit, argumentoval v pondělí v deníku Times, že "volný pohyb obyvatelstva je nebezpečný a nebritský". Taková politická strategie je "extremistická, nebezpečná a nebritská". Znamenalo by to také, že budou Britové "méně bezpeční".
Neměli by lidé jako Michael Gove vstoupit do komunistické strany, když tak obdivují železnou oponu? ?(JČ)
Today, in an article in The Times, @michaelgove argues that maintaining freedom of movement would be 'extreme, dangerous and out of touch with the British people'; he also writes that it would mean 'Britons are less safe'. This is the worst dog-whistling we have seen in 3+ years. pic.twitter.com/dCvnkoVcyD
— Prof Tanja Bueltmann (@cliodiaspora) November 11, 2019
12. 11. 2019
11. 11. 2019
Ukázalo se být nemožné naroubovat autonomii justice na právní komunity zkorumpované svou politickou podřízeností za komunismu a raně postkomunistických oligarchů.
Od pádu komunismu východoevropské země dosáhly značného pokroku v dohánění bohatších sousedů. Ale nikoliv v jedné klíčové oblasti: Budování důvěryhodné, nezávislé justice. Jedním z důvodů je, že Evropská unie možná tlačila postkomunistické země špatným směrem, napsal Leonid Bershidsky.
11. 11. 2019
Foto: James Le Mesurier
James Le Mesurier, zakladatel humanitární organizace Bílé
helmy, v níž řadoví Syřané zachraňují civilisty zraněné po ruském
bombardování, byl zavražděn v Istanbulu.
Le Mesurier byl
nalezen mrtvý nedaleko svého bytu v istanbulské čtvrti Beyoğlu v pondělí
v půl páté ráno. Turecká média informují, že měl rozbitou hlavu a nohy a
zřejmě ho někdo shodil z balkonu.
Le Mesurierovi přátelé
konstatovali, že Le Mesurier pracoval po mnoho let pod silným tlakem
záměrně organizovaných útoků proti jeho osobě a pověsti.
11. 11. 2019 / Jan Čulík
BBC news bizarrely broadcasting 3 year old footage of Boris Johnson laying a wreath on this morning's news https://t.co/BIj5qBpYwz
— Otto English (@Otto_English) November 11, 2019
Yet more evidence that the BBC is now the mouthpiece of this totalitarian government. has the BBC's Charter been secretly torn up? Whoever wins in December must clear out the stables at Broadcasting House - Tony Hall and his management are utterly corrupt... https://t.co/OJqQEuzehC
— Neil Marshall #FBPE (@ANMarshall) November 11, 2019
Vzhledem k tomu, že jsem pracovala v BBC celou řadu let, mohu vás ujistit, že je opravdu obtížné udělat tuto "chybu". Archivní videomateriály jsou na úplně jiném místě než záběry z nedělní akce. Ta výmluva je nepřesvědčivá.The BBC apologise for a “production error”...
— Mike Galsworthy (@mikegalsworthy) November 11, 2019
I simply do not believe them.
Johnson’s scruffy & casual demeanour whilst laying a wreath yesterday was widely talked about.
To replace that with archive footage of a previous year where Johnson looks smarter... is no accident. https://t.co/gleBFPeXWL
This makes things more difficult for @BBCBreakfast claiming a “production error” over replacing scruffy Johnson Remembrance Sunday footage with smarter-looking 2016 footage:https://t.co/s3i7hzUAD8 pic.twitter.com/s4dq1a7oG7
— Mike Galsworthy (@mikegalsworthy) November 11, 2019
11. 11. 2019 / Karel Dolejší
Od Marxe přes Adorna s Horkheimerem až po Varoufakise můžeme sledovat dominantní model "levicovosti", který nestojí sám o sobě, ale navždy zůstává fatálně závislý na protějšku, vůči němuž se původně vymezil. Tento model zahrnuje otce celý život usilovně pracujícího na vydělávání peněz, proti němuž se staví dobře zabezpečený syn rozhodnutý stát se na rozdíl od rodiče "geniálním intelektuálem".
11. 11. 2019 / Boris Cvek
Tady je to i s mandáty: Ano 87, piráti 43, ODS 30, KSČM 16, TOP09 10, KDU-ČSL 7, STAN 7... ČSSD nula, SPD nula, Trikolora nula. Agentura Kantar, která dělá každý měsíc průzkum pro OVM, je podle mne nejlepší v Česku. Co tedy z těch výsledků plyne? Ano s KSČM má většinu 103. Jiná možnost prakticky nepřipadá v úvahu, pokud by se tedy piráti nebo ODS nespřáhli s Ano. U TOP09 nebo STAN to lze asi vyloučit. ODS s piráty, STAN a KDU mají jen 97. Mohly by mít možná nad sto, kdyby se výsledek TOP09, KDU a STAN sečetl... nad tím by měl dumat Milion chvilek před sobotní demonstrací
11. 11. 2019 / Karel Dolejší
Španělští socialisté (PSOE) aspirující na další pokus o sestavení vlády si připsali v nedělních volbách opakované Pyrrhovo vítězství. Oproti dubnovému hlasování získali o tři poslance v Kongresu méně (120:123). Jejich původní potenciální koaliční partner, levicová strana Unidas Podemos (UP), se ovšem propadl ještě propastněji (35:42) - a tak je velice nepravděpodobné, že by socialisté dali nějakým způsobem dohromady parlamentní většinu potřebnou k vyslovení důvěry jejich vládě.
11. 11. 2019 / Fabiano Golgo
Po 580 dnech v improvizované cele (v místnosti na ústředí federální policie v městě Curitiba) byl Lula propuštěn po rozhodnutí brazilského Nejvyššího soudu, že lidé mohou být uvězněni teprve až po odmítnutí jejich posledního odvolání. Hned ve svém prvním projevu dal Lula najevo, že bude hlavním opozičním hlasem vůči ultrapravicové vládě Jaira Bolsonara.
11. 11. 2019 / Boris Cvek
11. 11. 2019 / Richard F. Vlasák
Privatizace. Lépe řečeno, nejen ona, ale i celý způsob ekonomického přechodu z plánovaného hospodářství do tržního. A ještě jinak, zlodějna za bílého dne provedená s estrádním šarmem (kdo by zapomněl na známé tváře v reklamách na fondy, banky, kampeličky...) a jejímž výsledkem je současný marasmus. Obyčejní lidé se právem cítí okradení a právem nedůvěřují elitám, které se na rozkrádání svým politickým rozhodováním podílely a podílejí. Bohužel nevidí, že podporují ty, kteří majetek nabývaný jejich těžkou prací, rozkradli – současné oligarchy. Sedají jim na lep, dělí se na „kavárnu“ a „hospodu“ místo toho, aby se sjednotili a oligarchy posadily do vězení a majetek si vzali zpět. Tuto šanci měl naposledy Miloš Zeman, nevyužil ji, a zradil tak obyčejné lidi. Nyní ji máme znova a tentokrát ji nesmíme propásnout.
11. 11. 2019
Jaderná agentura OSN oznámila, že jedna z jejích inspektorek v Íránu bylo krátce bráněno v opuštění země - a označila zacházení s ní za "nepřijatelné".
11. 11. 2019
Postrumpovský vzestup politického aktivismu inspiruje, ale zdá se, že končí na státní hranici, všímá si Kevin Baron.
11. 11. 2019
Luciana Bergerová se usmívá do podzimního slunce. Zdá se, že bývalá labouristická poslankyně se nedokáže přestat smát. Po několika děsivých letech špatného zacházení, kvůli němuž šest lidí skončilo usvědčeno z kriminálních činů proti ní, vstoupila k liberálním demokratům a zdá se, že našla novou životní příležitost, píše Benjamin Kentish.
11. 11. 2019
Tom Watson oznámil, že odchází z postu místopředsedy labouristů i z místa poslance. Jde o neočekávaný krok, který vypadá jako dovršení vzestupu levého křídla strany v čele s Jeremym Corbynem, informují Andrew Woodcock, Lizzy Buchan a Jon Shaman.
11. 11. 2019
26. října, během oficiální ceremonie ve Washingtonu, D.C., chorvatská prezidentka Kolinda Grabarová Kitarovićová obdržela cenu Fulbright Lifetime Achievement Award. Obklopena vysokými hodnostáři vzpomínala, jak coby malá holčička narozená na "špatné straně železné opony" snila o návštěvě míst, kde "lidé mohli svobodně mluvit", napsala Svetlana Slapšaková.
11. 11. 2019
Charakter války se změnil. Technologický pokrok a operační přístupy změnily tvář války. Západní ozbrojené síly soustředěné na konvenční válčení vytvořily dostatečný deterent postavený na jejich ohromujících výhodách v palebné síle, technologiích, taktice a účinném výcviku. Nicméně nekonvenční válčení se stalo vybranou metodou, jak se vyrovnat s vojenskými výhodami Spojených států a jejich spojenců, napsal Mike Fowler.
11. 11. 2019
Well there’s a shock —— drain the swamp I say —— Nigel Farage admits he was offered a peerage 48 hours before election U-turn https://t.co/2yyqtOwJhR
— Alastair PEOPLE’S VOTE Campbell (@campbellclaret) November 11, 2019
"The Brexit Party will not contest the 317 seats the Conservatives won at the last election"
— BBC Politics (@BBCPolitics) November 11, 2019
Nigel Farage says his party will only fight seats held by Labour and "the rest of the Remainer parties", rather than field 600 candidates as previously promisedhttps://t.co/s3iJabOx1J pic.twitter.com/xz5YtjmQOW
Nigel Farage's pledge not to stand Brexit Party candidates in Tory-held seats will likely make little difference, says YouGov's @chriscurtis94 - it's in Labour marginals where the Brexit Party most damages the Conservatives' chanceshttps://t.co/8LhuBT7Zky
— YouGov (@YouGov) November 11, 2019
11. 11. 2019
Mnozí z příznivců Vladimira Putina tvrdí, že jeho forma vlády si zaslouží zavedení nového termínu, "putinismu". A mnozí z jeho oponentů to přijali. Obě strany se mýlí, píše Jurij Rarog.
11. 11. 2019
Mezinárodně uznaná jemenská vláda a separatisté podporovaní Spojenými arabskými emiráty podepsali dohodu o dělbě moci, která povede k zastavení bojů.
11. 11. 2019
tisková zpráva
Istanbul – Europoslanec Tomáš Zdechovský už
podruhé navštívil ve vězení Čecha Miroslava Farkase, který byl přesunut z
vězeňského zařízení ve východotureckém Vanu do mírnějšího vězení
Silivri u Istanbulu. Učinil tak za účasti ředitele věznice i příslušného
státního zástupce, se kterými řešil podmínky vězení pro odsouzeného
Čecha. S Miroslavem Farkasem pak společně prodiskutovali veškeré dotazy a
žádosti, které v průběhu dvouhodinové schůzky k představitelům justice
Čech měl.
2. 11. 2019
V řijnu 2019 přispěli čtenáři finančně na Britské
listy celkovou částkou 58 520,96 Kč, výdaje byly 91 931.50 Kč.
MNOHOKRÁT děkujeme všem věrným čtenářům, kteří na provoz Britských listů
finančně přispívají, - ale jak
vidíte z výše uvedeného grafu, směřujeme k nule. Trvale potřebujeme
poněkud vyšší, pravidelnou finanční podporu. Děkujeme.
Potřebujeme normálně cca 80 000 Kč měsíčně na provoz. STAČILO BY, KDYBY Z 218 000 UNIKÁTNÍCH ČTENÁŘŮ BL ZA KAŽDÝ MĚSÍC JICH PŘISPÍVALO KAŽDÝ MĚSÍC 400 ČÁSTKOU 200 KČ.
Příspěvky na provoz Britských listů je možno zaslat na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz. Prosíme, neposílejte příspěvky ze zahraničí na konto v pražské Raiffeisenbance, ale pošlete ho na paypal. Při poukazu příspěvku do Raiffeisenbanky ze zahraničí totiž zaplatíte za transakci bankovní poplatky ve výši více než 500 Kč. Děkujeme.
Jako v České republice oficiálně registrované občanské sdružení poskytujeme potvrzení o přijetí příspěvku pro daňové účely osobám, které v ČR platí daně.