Britská policie uvěznila Poláka poté, co u ní hledal pomoc proti útoku

7. 12. 2017

čas čtení 1 minutaPolský občan Miroslaw Zieba, 48 a jeho manželka si stěžovali policii poté, co pronajímatel jejich bytu přišel s dvěma muži v kuklách a vyhnal je pod hrozbou útoku nožem a baseballovými pálkami.

Ziebova manželka byla při útoku zraněna a musela být ošetřena v nemocnici. Avšak britská policie zatkla nikoliv pronajímatele bytu, ale Poláka a už dva měsíce ho zadržuje ve vazebním středisku pro imigranty.

Zieba byl v Polsku před třiceti lety odsouzen za trestné činy a za vyhýbání se vojenské službě, za což si odseděl vězeňský trest. Avšak podle svých vlastních předpisů nesmí britské ministerstvo vnitra zatknout či deportovat osobu jen na základě předchozích trestů, které dotyčná osoba už podstoupila.

Právníci konstatují, že je šokující, že v dnešní Británii není možné, aby se cizinci žijící v Británii báli obrátit se na policii s prosbou o pomoc, když se stanou obětí trestných činů. Taková situace je výzvou pro kriminálníky, aby se beztrestně při páchání trestných činů zaměřovali na cizince.

Podrobnosti v angličtině ZDE

0
Vytisknout
5044

Diskuse

Obsah vydání | 12. 12. 2017