
Technologie mohou vysušit zdroj falešné identitární politiky: jazyk
Skončí nacionalismus definitivně ve 21. století?
31. 1. 2019 / Bohumil Kartous
Technologie mohou vysušit zdroj falešné identitární politiky: jazyk
31. 1. 2019 / Bohumil Kartous
31. 1. 2019 / Albín Sybera
Autor obrázku: Jáchym Bohumil Kartous
Vladimír Putin,
ani žádný jiný autoritářský vůdce, nestaví na pravdě. O to méně se snaží hájit
zájmy svého vlastního „národa“, či své vlastní „imaginární komunity“. Vůdcům putinovského typu pouze vyhovuje, když mohou skrze politiku identity maskovat
své osobní ambice a kumulaci svého osobního bohatství.
„Nic není nebezpečnější než politický systém, který tvrdí, že předkládá pravdu.“ Michel Foucault
25. 1. 2019
31. 1. 2019
Panebože, on to nebyl vtip... Aha, a byl to jen "omyl"... říkají, ne důkaz probrexitové zaujatosti BBC. Er... Tak dobře...
Good lord, it was real... And just a "human error", they say, not at all evidence of the BBC's pro-brexit bias... Er, OK... https://t.co/H3zMaOsdik
— Andrew Stroehlein (@astroehlein) January 31, 2019
For those wondering - simple human error at end of #BBCNewsSix. A production mistake meant pictures used earlier to tease story about Biggin Hill ended up in our top story recap at close of show. If and when it happens pretty certain PM not travelling to Brussels like this. pic.twitter.com/P2yXMnkkCK
— Paul Royall (@paulroyall) January 30, 2019
31. 1. 2019
The EU Parliament recognizes Juan Guaidó as Venezuela’s interim president by 439 votes to 104, with 88 abstentions https://t.co/vfl5EapZn8
— POLITICO Europe (@POLITICOEurope) January 31, 2019
EU appreciates Canada's role and personal involvement of PM @JustinTrudeau in dealing with the crisis in #Venezuela. I fully share his assessment and position on the way forward.
— Donald Tusk (@eucopresident) January 31, 2019
31. 1. 2019
Laureát dvou nejvýznamnějších australských literárních cen se neúčastnil ceremonie, při níž mu byly uděleny.
Behrouz
Boochani, jehož první kniha získala cenu 25 000 australských dolarů za
literaturu faktu a zároveň cenu 100 000 australských dolarů za nejlepší
současné literární dílo, má zákaz vstupu na australské území.
Tento
kurdský íránský spisovatel je žadatelem o azyl, jehož Austrálie vězní v
očistci na ostrově Manus v Papua New Guniea už téměř šest let.
31. 1. 2019 / Jan Čulík
Sarah Sanders says 'God wanted Trump to be president' https://t.co/9MYrKKOMiJ
— BBC News (World) (@BBCWorld) January 31, 2019
31. 1. 2019 / Jan Čulík
Mayová namítala, že při úterním hlasování poslanci Dolní sněmovny vyjádřili (minimální většinou) touhu zrušit irskou podmínku dohody. Jenže Evropská unie namítá, že Mayová ani Dolní sněmovna nenabídli žádné konkrétní řešení.
31. 1. 2019 / Jan Čulík
Theresa May is preparing to bribe Labour MPs into voting for her Brexit deal by bunging money at their Leave constituencies. For decades, the Tories defunded these constituencies with closures and austerity. Now they are willing to fund them by bribing local MPs for their vote. pic.twitter.com/rfoec9XbMR
— James Melville (@JamesMelville) January 31, 2019
31. 1. 2019
Britský Nejvyšší soud ve středu schválil nouzové plány banky Barclays, jejichž součástí je přesunutí kapitálu, vlastněného asi 5000 jejími klienty, do pobočky v irském hlavní městě Dublinu. V důsledku brexitu banka Barclays zvýší počet svých zaměstnanců v pobočce v Dublinu ze 150 asi na 300 osob.
Royal Bank of Scotland požádala o svolení převést třetinu svých britských investičních fondů kvůli brexitu z Británie do Amsterdamu.
Odchod Británie z EU bez dohody by znamenal, že banky se sídlem v Británii ztratí právo obchodovat v zemích Evropské unie.
Podrobnosti v angličtině ZDE
190 000 britských důchodců, kteří odešli na penzi na španělská pobřeží, do Provence ve Francii a do Toskánska v Itálii, přijde v případě brexitu bez dohody o zdravotní pojištění, které jim v těchto zemích financuje britské státní zdravotnictví. Bude to znamenat další vážné břemeno pro britské státní zdravotnictví, pokud se tito důchodci budou muset na léčení vrátit do Británie. Britská vláda přiznala, že financování zdravotní péče pro britské důchodce žijící ve Francii a ve Španělsku je levnější, než kdyby se britské státní zdravotnictví muselo o tyto důchodce starat v Británii.
Pokud je Británie v EU, britští důchodci žijící v evropských zemích jsou ošetřováni tamějšími zdravotníky a britské státy zdravotnictví jejich léčbu druhým evropským zemím platí. Tato reciproční dohoda přestane po vypadnutí Británie z EU bez dohody platit. Pokud tedy britští brexitéři hlasovali pro brexit, protože nenávidí příchod evropských občanů do Británie, po brexitu budou zahlceni vlnou anglických důchodců.
Podrobnosti v angličtině ZDE
Rada ČRo ve svém vývoji z pozice aktivní watchdog do pozice security service v zájmu moci
31. 1. 2019 / Bohumil Kartous
Odstranění Petra Fischera z pozice šéfredaktora stanice ČRo Vltava na základě stupidní kauzy o "vulgaritách" ve vysílání a vykonstruovaných argumentech o nenaplnění stanovených cílů ukazuje na varovný stav při řízení Českého rozhlasu jako celku. Změny, které proběhly ve vztahu mezi vedením veřejnoprávního média a radou, která má zajišťovat kontrolu tohoto vedení. V současnosti se zdá, že tento přirozený vztah významně pervertoval. Rada začala aktivně pomáhat řediteli rozhlasu v prosazování podivných kroků, které směřují k normalizaci "diskurzu" reprezentovaného českými politickými populisty. Vytvořit takové příjemné pracovní podmínky je o to snazší, pokud radu tvoří lidé s omezenou kvalifikací a tou správnou motivací prosazovat "svá" témata. Jelikož zanedlouho dojde k částečné obměně rady, je dobré si připomenout vývoj a současný stav.
7. 6. 2020
31. 1. 2019 / Jan Molič
31. 1. 2019 / Pavel Urban
V diskusi BL k prohlášení 29 intelektuálů se objevily stížnosti dvou diskutujících (inženýr a jaderný fyzik), že intelektuálové nepovažují jiné lidi za sobě rovné. To je zapotřebí vysvětlit.
Zprávičky ČT
31. 1. 2019 / Bohumil Kartous
V ČT, aspoň předpokládám, se snaží udržovat určitou úroveň zpravodajství, odlišující se agendou, zdroji, způsobem zpracování. Netuším, proč tzv. Zprávičky, tedy obdoba zpravodajství pro děti, musí přesně kopírovat dumbing down komerčních stanic zaměřených na velmi nenáročného diváka. Zachráněná kočička, kočičí kavárna a jakési ocenění trenérů za to, že lyžařka vyhrála olympiádu. Vyjma informaci o turnaji v šachu, která je alespoň samotnou podstotou zprávy edukativní (wow, ony existují šachy) je to sbírka informačního plevele. Nerozumím záměru a mám dojem, že ČT se tímto způsobem dostává sama se sebou do nepříjemné kontradikce.
31. 1. 2019
WATCH: It's so cold in Chicago today that they have to set the railroad tracks on fire to keep trains moving. #PolarVortex https://t.co/6FFgLUplgs pic.twitter.com/SXVl4n0ICm
— CBS News (@CBSNews) January 30, 2019
31. 1. 2019
„Chávezův režim má na krizi velkou vinu, ale jsou tu i vnější faktory: jednak pokles ceny ropy, a také americké finanční embargo, které na zemi uvalil už Barack Obama a eskaloval ho v roce 2017 Donald Trump,“ uvedl v pořadu Pro a proti publicista Daniel Veselý.
„Za krizi mohou Chávez a Maduro, kteří vedli a vedou zemi a lidé toho mají plné zuby, to je jednoznačné,“ soudí ředitel Centra transatlantických vztahů při CEVRO Institutu Alexandr Vondra.
Text s audiem a videem ZDE
31. 1. 2019 / Milan Kohout
Dovolte mně pár poznámek k panem Čulíkem rozvířené debatě o svobodě slova:
https://blisty.cz/art/94311-cr-ohromujicim-zpusobem-na-ceste-k-bezpravnimu-statu.html
V dnešní době je více než jindy potřeba bojovat za princip svobody slova. Jakmile se někdo nazve arbitrem, který má rozhodovat, co je či není takzvaná “fake news” či jaký výrok je chápán jako nenávistný a nesnášenlivý a jaký nikoliv, tak se musí společnost vzepnout k protestu.
Zapojte se, je vás třeba
18. 4. 2017 / Bohumil Kartous
Vážení čtenáři Britských listů, rozhodli jsme se zpřístupnit těm, kdo pravidelně přispívají na provoz jednoho z mála nezávislých médií v ČR diskuse pod články. Rozhodli jsme se tak učinit proto, aby lidé, kteří mají velký podíl na více než dvacetileté existenci Britských listů, měli možnost vyjádřit se přímo k jejich obsahu a přispět svým úhlem pohledu. Od omezení na platící čtenáře si slibujeme též minimalizaci nenávistných, bigotních a scestných komentářů, které vytvářejí z internetových diskusí skládku mentálního odpadu. Sledovat diskuse a hodnotit příspěvky v nich bude mít nicméně možnost každý návštěvník.
Není to ale zabezpečení, které by výskyt digitální pitomosti či zneužití pro propagandistické účely dokázalo eliminovat úplně. Budeme proto diskuse redigovat a příspěvky, které budou obsahovat nepřijatelný materiál (e.g. rasistické výzvy, urážky ad hominem, výzvy násilného charakteru, replikaci prokazatelně konspiračních bludů), budou bez pardonu odstraňovány.
Přístup k diskusím je jednoduchý. Pokud budete mít zájem o diskuse, zaregistrujte se v systému a proveďte vybranou platbu (dle doby trvání přístupu k diskusím). Platby probíhají prostřednictvím systému GoPay. Poté budete mít přístup k diskusím na dobu, kterou jste si předplatili. V případě technických problémů se prosím obracejte na programátora Britských listů Michala Panocha: michal@panoch.net.
Prosíme pravidelné přispěvatele Britským listům, aby možnosti využili a aby přenesli své platby do nového systému, jenž jim umožní přístup k diskusím. Zároveň vyzýváme ostatní čtenáře, aby tuto možnost zvážili. Víme, že Britské listy čte řada velmi zajímavých lidí a velmi oceníme, pokud se podaří na webu Britských listů vytvořit silnou komunitu lidí, kterým vyhovuje kritický přístup a unavuje je digitální spad. Zajímavé příspěvky v diskusích budeme redakčně zpracovávat a vydávat jako samostatné texty.
Vážení čtenáři, věříme, že se naše rozhodnutí ukáže jako správné a že diskuse přispějí jak k pluralitě relevantních názorů, tak k dlouhodobé udržitelnosti Britských listů.
30. 1. 2019
New @anticorruption index highlights falls in the scores of Turkey and Hungary. "Both countries' scores fell sharply in the shadow of the increasingly autocratic tendencies of their leaders Erdoğan and Orbán." https://t.co/su2OSmxXb0 pic.twitter.com/rIlpWaeHTQ
— Andrew Stroehlein (@astroehlein) January 29, 2019
30. 1. 2019 / Karel Dolejší
Senátor Tomáš Goláň připravuje návrh ústavní žaloby za velezradu - na Miloše Zemana kvůli ohrožování nezávislosti justice ZDE. Ačkoliv je třeba ocenit Goláňovu odvahu, zároveň také nelze tajit, že šance na průchod žaloby parlamentem a plénem Ústavního soudu nebudou velké.
Mezitím v Absurdistánu 95:
30. 1. 2019 / Tomasz Oryński
Posledním čtrnácti dnům v Polsku samozřejmě dominovala tragická vražda primátora města Gdańsk (ZDE). Někteří lidé říkají, že se to může stát významným momentem pro budoucí polskou politiku, že po této vraždě už nemůže níc zůstat takové, jaké to bylo. Strana Právo a spravedlnost však rychle stáhla všechny snílky k zemi, jednak tím, že začala ve veřejných médiích šířit šokující propagandu, obviňující opozici, a jednak chováním šéfů této strany - Jarosław Kaczyński a jeho stoupenci se například rozhodli neúčastnit se minuty ticha na Adamowiczovu památku a vstoupili do jednací síně až po této poctě. Veřejnost na druhé straně projevila obrovskou podporu pro usmrceného primátora. Spontánně zorganizovaná sbírka na Facebooku, jejíž organizátoři doufali, že vyberou tak 1000 zlotých (6000 Kč) pro charitativní organizaci, kterou Adamowicz podporoval, shromáždila ohromujících 15 991 611 zlotých (cca 96 milionů Kč).
29. 1. 2019
Dolní sněmovna v úterý večer odmítla - velmi rozumný - návrh bývalého generálního prokurátora Dominica Grieva, aby sněmovna postupně hlasovala o tom, jaké řešení pro brexit vlastně chce.
Commons in short, so far.
— Faisal Islam (@faisalislam) January 29, 2019
We totally reject May’s Deal
We reject No Deal
We reject the power to stop No Deal ourselves.
Now voting to give the PM a mandate to change a backstop she negotiated that has already been rejected by negotiation partners.
When I was the BBC political editor, in the early 1980s, I was shocked by the ignorance of most MPs about the way the outside world worked. Judging from today's proceedings in Parliament, things don't seem to have changed much.
— John Simpson (@JohnSimpsonNews) January 29, 2019
Raphael Behr v deníku Guardian:
Nikdo, kdo sleduje, co se děje v Británii, zvenčí, si neuchoval romantický názor na Británii jako baštu politické střízlivosti. Namísto toho vidí podivné, tvrdošíjné odmítání mluvit o této krizi otevřeně a jasně. Je zjevné, že brexit je katastrofa, ale stále příliš mnoho poslanců dodržuje tabu a odmítá říci, že musí být zastaven. Pro naše přátele v Evropě a pro naše sousedy je to nepochopitelné. Vypadá to jako britská sociální neohrabanost povýšená na úroveň ústavního rozkladu. Ničíme se a jed v našem systému je brexit. ZDE
29. 1. 2019 / Jan Čulík
30. 1. 2019
Varování zpravodajské komunity přichází ve chvíli, kdy Sněmovna reprezentantů odmítla Trumpovy útoky proti NATO, píše Katie Bo Williamsová. "Tradiční protivníci" - Rusko a Čína - se budou snažit využít "slábnutí poválečného mezinárodního řádu a... stále izolacionističtějších sklonů na Západě" k získání vlivu, varuje úřad Národního ředitele zpravodajských služeb ve strategickém dokumentu zveřejněném minulý týden.
30. 1. 2019
Necelý měsíc stará administrativa brazilského prezidenta Bolsonara ústy šéfa pro strategické záležitosti minulý týden oznámila plány na výstavbu mostu přes řeku Amazonku ve státě Pará. Ten by měl zahájit ekonomický rozvoj toho, co je označováno jako "neproduktivní, poušť připomínající" region - čímž se myslí amazonský prales, upozorňuje Jan Rocha.
30. 1. 2019
Šetření možného ruského vlivu na americkou volební kampaň v roce 2016 se "blíží k závěru", prohlásil ministr spravedlnosti Matthew Whitaker. Ten je "plně informován" o situaci, ale nepředložil podrobnosti ani harmonogram ukončení šetření, které poznamenalo dva roky Trumpova prezidentství, napsal Chris Baynes.
30. 1. 2019
Bývalý Trumpův právník Michael Cohen bude svědčit příští týden na uzavřeném slyšení zpravodajského výboru Sněmovny reprezentantů. Předchozí termín vystoupení před jiným výborem byl odložen s odvoláním na Trumpovy výhrůžky.
30. 1. 2019
Důvodem, proč jsou události ve Venezuele pro Moskvu tak znepokojující, je, že jasně indikují, co mohou putinské elity očekávat poté, až bude protiústavní Putinův režim svržen - a ony "v jediné hodině" ztratí veškerou legitimitu svého bohatství a moci, píše Natalija Guljevskaja.
30. 1. 2019
Venezuela je postižena vládou vyvolanou ekonomickou krizí dvojnásobného rozsahu než Velká deprese 30. let, která zapříčinila největší uprchlickou vlnu v nedávné historii Latinské Ameriky. Režim, který tuto katastrofu způsobil, se mezitím mění z ošklivé autokracie v potenciálně plnokrevnou diktaturu. Ovšem "antiimperialisté" dávají přednost diktátorovi podporovanému Ruskem před revoltou veřejnosti, napsal James Bloodworth pro Foreign Policy.
30. 1. 2019
Americké ministerstvo spravedlnosti představilo obvinění vůči čínské technologické firmě Huawei ve dvou případech, které zřejmě zvýší napětí mezi oběma zeměmi - včetně zatčení vysoké manažerky čínské firmy v Kanadě na základě amerického zatykače.
30. 1. 2019
Z Ruska se hrnou vojenské strašidelné historky. Jedna se týká Poseidonu, velkého jaderného torpéda či bezpilotního prostředku. Rusko rádo zveřejňuje podrobnosti o jeho dostřelu a ráži. Něco z toho může dokonce i být pravda. Další údajně neporazitelnou zbraní je nadzvuková raketa Avangard, která má být letos zavedena do výzbroje, píše Edward Lucas.
29. 1. 2019 / Boris Cvek
Jedna věc je zajistit, aby se dluhové a exekuční bezpráví už nedělo do budoucna. Druhá věc je zmírnění obrovského bezpráví, které se už v této oblasti stalo. Například v ČR bylo téměř šedesát tisíc nebankovních poskytovatelů úvěrů. Jakmile se zavedla regulace těchto poskytovatelů ze strany České národní banky, zůstala jich jen necelá stovka. V čem asi spočíval byznys těch ostatních? https://ct24.ceskatelevize.cz/ekonomika/2496622-prehled-penize-uz-smi-pujcovat-jen-tato-osmdesatka-firem-o-licenci-cnb-jich-prisly
Další děsivý, masový problém byli takzvaní soukromí rozhodci. Ti měli rozhodovat pře mezi dlužníky a věřiteli, ačkoli byli finančně motivovaní hrát ve prospěch věřitelů. Soudy v poslední době tyhle vztahy ruší jako nelegální, tedy i exekuce, které z nich vyplynuly. Jedná se asi o dvě stě tisíc exekucí. Podle Hospodářských novin na to čerstvě doplatil i prezident Exekutorské komory. Cituji:
30. 1. 2019
Africký trh se zbraněmi zřejmě v příštích pěti letech naroste o 50 %, prohlásil analytik Stephane Konan na čtyřdenním obchodním veletrhu v Pobřeží slonoviny.
29. 1. 2019
Petr Jarchovský mi povídá vtip: A: Naším předsedou by se měl stát tady pan C B: Jsem proti! Sestra C je kurva a jeho manželka krade A: To je lež: C je svobodný a má jen bratra B: To není lež, to je prostě můj názor!
— Jan Hřebejk (@JanHrebejk) January 29, 2019
Docela dobrý. Ale taky jsem se nesmál..
30. 1. 2019
Vzhledem k prořídlým policejním řadám v Braniborsku na severovýchodě Spolkové republiky Německo začala tato země přijímat do bezpečnostních složek Poláky.
Ve skutečném právním státu není tak snadné, aby se blbost propsala do legislativy
28. 1. 2019 / Bohumil Kartous
28. 1. 2019 / Karel Dolejší
Evropský parlament před několika dny schválil návrh podmínit financování z evropských fondů fungováním právního státu ZDE. Stručně řečeno státy, které nebudou respektovat nezávislost justice a jejichž vládci se neobtěžují s dodržováním zákonů, napříště nemusejí dosáhnout na evropské peníze. V první řadě se opatření dotkne orbánistického Maďarska, které nezávislost soudů zlikvidovalo daleko sofistikovaněji než PiSácké Polsko (to nakonec narazilo na odpor Bruselu a obrátilo). Ale díky právě odhaleným aktivitám Miloše Zemana a jeho spolupracovníků se předním kandidátem na úplné odebrání evropských peněz stává i ČR.
28. 1. 2019 / Petr Homoláč
Výklad historických událostí přizpůsobený vlastní verzi dějin, to je běžný jev u většiny národů. Stejně jako lidé rádi zdůrazňují pro ně příznivé aspekty událostí, ty nelichotivé překroutí či zcela vypustí, křivdy a nespravedlnosti přisuzují druhým a oni sami zůstávají čistí a téměř bez viny. Na světě je tedy mnoho různých výkladů historie a často jsou vzájemně nekompatibilní.
Schopnost národa podívat se sám na sebe z druhé strany umožní daleko hlubší pochopení dějinných souvislostí. Ani velké národy to dobře nezvládají, typicky třeba Rusové, patologicky nedůvěřiví vůči světu opět skoro jak za komunistů, dobře vycházejí jen s těmi nejhoršími režimy.
28. 1. 2019 / Martin Horut
30. 1. 2019
Nicola Beerová nyní oficiálně povede kandidátku německé Strany svobodných demokratů (FDP) do Evropského parlamentu, upozorňuje Abraham Vass. Ačkoliv její strana Orbána ostře kritizovala, Beerová to vždycky nedělala. Kromě toho její manžel je blízkým přítelem maďarského premiéra.
29. 1. 2019
Madurova policie volně střílí do demonstrantů. V jedné z chudinských čtvrtí právě zastřelila sedmnáctiletého mladíka, který šel poprvé v životě na demonstraci, protože "už nemohl snést, že rodina musí stát hodiny fronty na pytlík mouky, aby mohla jíst". Usmrcený mladík měl před maturitou. Rodina plánovala, že po jeho maturitě odejde do zahraničí, stejně jako miliony dalších Venezuelanů, protože se v zemi za Madurova režimu nedá žít. Tradiční podpora pro Maduru v chudinských čtvrtích skončila. Uvidíte v nich na zdech nápisy: MADURO-VRAH.
The Venezuelan family who turned on government when their son was shot deadhttps://t.co/ToLRcPIAls
— Channel 4 News (@Channel4News) January 28, 2019
28. 1. 2019
Na náměstí v Caracasu obklopen příznivci s vlajkami volajícími po demokracii, Juan Guaidó, pětatřicetiletý poslanec z pobřežního města slibuje "převzít všechny pravomoci prezidentství, abych zajistil konec uzurpace". Událost byla široce prezentována jako "Guaidó se prohlásil venezuelským prezidentem". Tento jazyk, myšlenka, že "se prohlásil", naznačuje banánovou republiku a nepovedené pokusy zabrat cizí území, píše Fabiana Sofia Pererová.
28. 1. 2019
Ve značné části mainstreamového zpravodajství o politické krizi ve Venezuele absentuje slovo "socialismus", všímá si Bret Stephens. Jistě, každý rozumný pozorovatel souhlasí, že kdysi nejbohatší země Latinské Ameriky, která sedí na největších světových zásobách ropy, je ekonomickým selháním, humanitární katastrofou a diktaturou, jejíž odchod nemůže přijít dostatečně brzy.
29. 1. 2019 / Daniel Veselý
Politická krize ve Venezuele, již doprovází děsivý ekonomický úpadek, se pro Bílý dům stala vítanou příležitostí ke změně režimu v zemi s největším nalezištěm ropy na světě, o což koneckonců usiluje už dlouhá léta. Nenechme se ošálit chytlavými frázemi o demokracii a lidských právech, vždyť Spojené státy vojensky spolupracují s většinou autoritářských a diktátorských režimů na světě a v Latinské Americe celé dekády vydržovaly pravicové diktatury, podporovaly státní převraty a realizovaly ozbrojené intervence. Je naprosto irelevantní, zda někdo hájí Madurův kabinet, anebo naopak šéfa opozice Juana Guaidó. V této chvíli je nesmírně důležité respektovat venezuelskou ústavu a zároveň diplomatické úsilí neutrálních států, aby v zemi, kde má tradičně silné slovo armáda, bylo zabráněno vojenskému konfliktu s vysoce riskantní účastí antagonistických velmocí.
28. 1. 2019
Pro stoupence czexitu
28. 1. 2019
Fundamentalističtí stoupenci brexitu a neinformovaná anglická
veřejnost v těchto dnech tvrdí, že vypadnutí Británie z EU bez dohody
není žádný problém, a "my jim ukážeme", protože bude prý Británie moci
obchodovat na základě podmínek Světové obchodní organizace.
Dva
čelní odborníci na právo Evropské unie nyní upozornili, že Británii bude
trvat nejméně sedm let, než získá možnost bezcelně obchodovat podle
podmínek Světové obchodní organizace.
Chaos, který vznikne po
odchodu Británie z EU bez dohody, zřejmě povede ke zdvojnásobení cen
potravin a vyvolá hospodářskou krizi, která potrvá až třicet let
28. 1. 2019
Stovky lidí pochodovaly v neděli Paříží s rudými šátky na protest proti nepokojům, které jsou spojovány s akcemi hnutí žlutých vest. Rudé šátky a modré vesty zahájily společné kontrademonstrace, píše Louise Nordstromová.
Bez komentáře:
28. 1. 2019
26. 1. 2019
V prosinci 2018 přispěli čtenáři finančně na Britské
listy celkovou částkou 93 433.82 Kč.
DĚKUJEME!
Zůstatek byl koncem prosince 2018 398 843.45 Kč.
Prosíme: v příspěvcích nepřestávejte, musíme hradit průběžné náklady, i když se je snažíme udržovat na minimu.
Potřebujeme normálně cca 80 000 Kč měsíčně na provoz. STAČILO BY, KDYBY Z 218 000 UNIKÁTNÍCH ČTENÁŘŮ BL ZA KAŽDÝ MĚSÍC JICH PŘISPÍVALO KAŽDÝ MĚSÍC 400 ČÁSTKOU 200 KČ.
Příspěvky na provoz Britských listů je možno zaslat na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz. Prosíme, neposílejte příspěvky ze zahraničí na konto v pražské Raiffeisenbance, ale pošlete ho na paypal. Při poukazu příspěvku do Raiffeisenbanky ze zahraničí totiž zaplatíte za transakci bankovní poplatky ve výši více než 500 Kč. Děkujeme.
Jako v České republice oficiálně registrované občanské sdružení poskytujeme potvrzení o přijetí příspěvku pro daňové účely osobám, které v ČR platí daně.