Channel Four zdokumentoval násilí ruských ultrapravicových skupin proti gayům

2. 2. 2014Šokující dokumentární materiál o násilí, které páchají ultrapravicové skupiny v Rusku proti homosexuálům a lesbičkám, natočili britští reportéři pro dokumentární pořad televize Channel Four Dispatches, který se bude vysílat tuto středu ve 22 hodin britského času. Film dokumentuje systematické zastrašování a ponižování gayů a lesbiček aktivisty z organizací Rodiče Ruska a Occupy Paedophilia. "Natáčeli jsme tyto aktivisty s jejich vědomím a považuju za opravdu šokující, že jen několik málo z nich nás požádalo, abychom v záběrech zastřeli jejich obličej. Všichni jsou přesvědčeni, že to, co dělají, je správné," konstatovala Liz Mackean, autorka filmu.

https://www.pwf.cz/

"Organizace Occupy Paedophilia má pobočky ve více než třiceti městech. Působí beztrestně pod záštitou Putinových výroků, že děti jsou homosexuály ohroženy." Film ukazuje, jak gangy používají internetu k vylákání potenciálních obětí na schůzky, kde jim vyhrožují násilím, aby od nich získali přiznání anebo je podrobili ponižujícímu zacházení. Jedna oběť je donucena tancovat a tyto záběry jsou pak zveřejněny na internetu.

"Occupy Paedophilia záměrně zamlžuje rozdíl mezi pedofilií a homosexualitou," uvedl redaktor Channel Four Tom Porter. "Během z jednoho natáčených incidentů požádali aktivisté našeho kameramana, aby přestal natáčet, ale on pokračoval v natáčení, protože se obával, že vypne-li kameru, dojde k násilí."

V jiné sekvenci rozdává na lesbické a homosexuální akci Timur Isajev, aktivista skupiny Rodiče Ruska přítomným provaz a navrhuje jim, aby se oběsili.

Interviewovaní ruští homosexuálové jsou proti bojkotu zimních olympijských her v Soči, protože se obávají, že by to útlak homosexuálů v Rusku zintenzivnilo.

Podrobnosti v angličtině ZDE

0
Vytisknout
4121

Diskuse

https://www.pwf.cz/

Obsah vydání | 4. 2. 2014