Itálie prosí Čínu o pomoc ve finanční krizi

13. 9. 2011

čas čtení 1 minuta

Italská pravicová vláda se obrátila s prosbou o pomoc na bohatou komunistickou Čínu. Doufá, že ji Čína zachrání před hospodářským krachem tím, že si zakoupí "podstatný objem" italských vládních obligací a bude investovat do strategicky významných podniků v Itálii. Minulý týden jednal v Římě Lou Ji wei, předseda China Investment Group, jednoho z největších globálních investičních fondů s Giuliem Tremontim, italským ministrem financí.

V Itálii byl založen Italský strategický fond, jehož cílem je otevřít italské hospodářství zahraničním investorům. Před čtrnácti dny byli italští činitelé na návštěvě v Číně a jednali tam s výše zmíněným Čínským investičním fondem a s čínskou Státní správou zahraničních deviz, která spravuje 3200 miliard dolarů čínských zahraničních rezerv. Vyjednávání s Čínou je podle britského hospodářského listu Financial Times nesmírně důležité, neboť zadluženost Itálie dosáhne letos 120 procent HDP, po Řecku je to druhá nejhorší zadluženost v eurozóně. (Zadluženost České republiky je naprotitomu v Evropě jedna z nejnižších, dosahuje 38 procent HDP.)

Podrobnosti v angličtině ZDE

Byl jsem dnes ve Skotsku v lékárně - léky se vydávají zadarmo

13. 9. 2011 / Jan Čulík

čas čtení 2 minuty

Byl jsem dnes ve Skotsku v lékárně s lékařským předpisem a zjistil jsem s překvapením, že vláda skotských nacionalistů zcela zrušila jakékoliv poplatky za recept. Naproti tomu v Anglii se platí 7,40 liber (200 Kč) za každou samostatnou položku na receptu.

Co ještě je ve Skotsku jiné? Skotská nacionální strana zrušila mýtné na velkých mostech přes mořské zálivy, nezavedla univerzitní školné. Nezprivatizovala vodárny, protože "ty jsou národním stříbrem". Na rozdíl od Anglie nemáme ve Skotsku v bytech vodoměry, za pitnou vodu platíme v rámci jednotného souhrnného poplatku za městské služby.

Skotští nacionalisté se snaží vytvářet dojem, že život je Skotsku je podstatně příjemnější než v Anglii - chtějí tím přimět obyvatelstvo, aby před ukončením funkčního období nynější skotské vlády hlasovalo pro skotskou nezávislost.

Kdoví, možná, že se jim to povede. V deníku Guardian psal včera známý kulturolog Stuart Hall o tom, jak Anglii postihla kultura neokonzervativců, kteří po záminkou údajně nutných škrtů se snaží zlikvidovat více než půl století existující sociální stát, jímž tito cynikové pohrdají.

Z rozhovorů s Angličany vyplývá, že jim začíná vadit, že se možná ve Skotsku dnes žije příjemněji. A rozdíl mezi skotským pragmatismem a tupou ideologickou zabedněností anglické vlády se prohlubuje.

Čímpak to, že při nedávných násilnostech v ulicích anglických měst nedošlo k vůbec žádným násilnostem ve Skotsku? Bude to zřejmě součinností efektivní policejní práce a rozumné sociální politiky.

Skotsko je bohužel závislé na zásadních finančních rozhodnutích z Londýna, avšak přesto se zdá, že má skotská vláda při rozhodování o rozpočtu určitou samostatnost - a má nápady a dobrou vůli.

FINANČNÍ PŘÍSPĚVKY BRITSKÝM LISTŮM MOBILEM

Hodně klesající tendence

2. 4. 2012

čas čtení < 1 minuta

V červnu 2011 jsme zprovoznili pro vaše pohodlí možnost přispívat na provoz Britských listů dobrovolným předplatným prostřednictvím mobilního telefonu. Informace o tom, jak to dělat, jsou ZDE. Zároveň je samozřejmě možné přispět finančně na provoz BL na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Zdá se však, že možnosti a ochota čtenářů finančně přispívat na provoz deníku, který každodenně čtou (čtenářů je měsíčně cca 350 000) prokazuje silně klesající tendenci. Jenže provoz listu z něčeho uhradit musíme. Nepodporují nás ani velcí kapitalisté, ani velcí antikapitalisté. Nezávislost a existenci si uchováme pouze, pokud si udržíme podporu čtenářské obce.

Konzervativec Cameron se bratří s Putinem, jenže ruský stát zavraždil daňového právníka

13. 9. 2011

čas čtení 3 minuty

Britský premiér David Cameron navštívil v rámci "podnikání" Moskvu, pobratřil se tam s Vladimirem Putinem a údajně získal ruské podnikatelské kontrakty v hodnotě 215 milionů liber. Jenže má to cenu, když jinému západnímu podnikateli v Rusku zabili právníka, protože odhalil tamější korupci?

Právník se jmenoval Sergej Magnickij. Zaměstnával ho americký podnikatel Bill Browder, který má nyní britské občanství. Jeho dědeček, Earl Browder, byl předsedou Americké komunistické strany až do chvíle, kdy ho nechal Stalin vyhodit, protože Browder odmítl následoval linii Kremlu. Poté, co vystudoval podnikání na univerzitě ve Stanfordu, vnuk Bill Browder se odebral r. 1990 do Ruska a vytvořil tam jeden z nejúspěšnějších investičních fondů.

Libye:

Obě strany konfliktu páchaly zvěrstva

13. 9. 2011

čas čtení 1 minuta

Vzbouřenci i prokaddáfího jednotky zabíjeli, mučili a páchali během protivládního povstání v minulých měsících nespočetná zvěrstva. Vyplývá to ze zprávy Amnesty International. Ta vypočítává četné případy válečných zločinů, zabíjení neozbrojených demonstrantů a věznění osob bez soudu Kaddáfího bezpečnostními jednotkami. Zaznamanává však také zvěrstva páchaná vzbouřenci, jimž se v mezinárodním tisku dostalo menšího množství pozornosti.

"Opoziční bojovníci a jejich stoupenci unášeli, věznili, mučili a zabíjeli bývalé příslušníky bezpečnostních jednotek, osoby podezřívané z podpory Kaddáfího režimu, zajaté vojáky a cizince, chybně podezřívané z toho, že bojují jako žoldáci na straně Kaddáfího jednotek," konstatuje Amnesty International. Libyjská Národní prozatímní rada neuspořádala žádné nezávislé ani důvěryhodné vyšetřování a osoby, které páchaly a páchají tato zvěrstva, nebyly pohnány k odpovědnosti."

Podrobnosti v angličtině ZDE

Wall Street se zbavuje personálu

13. 9. 2011

čas čtení 1 minuta

Wall Street čeká podzim vyznačující se přehodnocením růstového trendu u velkých bank. Nejde ovšem o růst zisků nebo výnosů, ale o počet propuštěných zaměstnanců.

Takřka každý šestý Američan žije pod hranicí chudoby

13. 9. 2011

čas čtení 1 minuta

Podíl obyvatel USA žijících pod oficiální hranicí chudoby se letos vyšplhal takřka k šestině a dosáhl tak nového rekordu. Dlouhodobá nezaměstnanost je hlavním faktorem, který tento stav způsobuje. Téměř 50 milionů Američanů nemá zdravotní pojištění. Ukázala to výroční zpráva publikovaná dnes společností Census Bureau.

Izrael ustupuje, obává se naprosté izolace

13. 9. 2011

čas čtení 3 minuty

Izraelské vztahy s Tureckem jsou zruinovány, Palestinci plánují požádat OSN o uznání vlstního státu, velvyslanectví v Káhiře se stalo předmětem útoku: Jeruzalém je pod značným tlakem. Dokonce i premiér Netanjahu, který patří k zastáncům tvrdé linie, začíná hovořit smířlivěji.

Jak i v rozhlasu (ČRo 3) se vzpomíná jaksi "zvláštně"

13. 9. 2011 / Miloš Dokulil

čas čtení 1 minuta

Právě 14. září ráno, v té tříšti všelijakých řečí k programu dne, bylo jaksi vypíchnuto to datum výlučně v souvislosti s výročím narození Jana Masaryka, roku 1948 ještě v únoru ministra zahraničí tehdejší Gottwaldovy vlády (tragicky zesnulého hned 10. března 1948). Samozřejmě, jde tu o jaksi poněkud zaokrouhlené jubileum. Jan Masaryk se narodil 14. září 1886, tedy již před 125 lety. Ale!

Jako kdyby se zcela zvláštním způsobem nemělo to datum hned promítat s jinou situací, lidsky (a bez okolků) osobně právě pro Jana Masaryka nemálo drsnější. Od roku 1937 si měl zrovna Jan Masaryk připomínat datum svého narození zároveň jako den smrti svého otce.

Německo a Řecko flirtují s navzájem zaručeným zničením

12. 9. 2011

čas čtení 4 minuty

Nejprve z jsme se na základě cílených informačních úniků dozvěděli, že Německo aktivuje "Plán B", když vyzvalo banky a pojišťovny, aby se připravily na 50% znehodnocení řeckého dluhu; pak že Německo "studuje" možnosti, které zahrnují i řecký návrat k drachmě.

Zapomenutá zvěrstva Jimmyho Cartera

13. 9. 2011 / Daniel Veselý

čas čtení < 1 minuta

Reakce na článek Jimmy Carter: "Nikdy jsme neshodili jedinou bombu. Nevystřelili jsme jediný výstřel. Nikdy jsme nešli do války."

Prezident Carter dodával zbraně indonéskému generálovi Suhartovi při decimaci Východního Timoru v momentu, kdy mu docházela munice. Masakry v této bývalé portugalské kolonii díky obětavé pomoci Carterovy administrativy dosáhly v letech 1977 až 78 genocidních proporcí. Co přímá americká podpora diktátora Somozy ve stejné době v Nikaragui, který během dvou let dokázal pozabíjet 50 000 lidí? Je třeba zmínit i vojenské zásilky pro salvadorskou juntu, proti níž statečně vystupoval salvadorský arcibiskup Oscar Romero, když psal Carterovi, aby tyto bataliony smrti Washington nepodporoval - aby zůstal nevyslyšen a v zápětí úkladně zavražděn. A další oslyšená zvěrstva...

Co jíst? Toť otázka! (1)

13. 9. 2011 / Miloš Dokulil

čas čtení 4 minuty

Dostal jsem důvěrně ševelící mail, že s tělesnou vahou a jejími rozměry nejsou žádné problémy. A abych si případně hned -- a se slevou -- objednal jistý jedinečný přípravek. Takový, který nebude krutě nutit hlavu, aby stále myslela na žaludek. Zároveň jsem si nemohl nevšimnout, že druhé zářijové číslo časopisu TIME hned na obálce velkým nápisem inzerovalo, "co se má teď jíst".

Nikoliv pro zisk

13. 9. 2011 / Boris Cvek

čas čtení 4 minuty

Nedávno jsem se dostal ke knize Not for profit (Princeton University Press 2010) současné americké filozofky a profesorky práva a etiky na University of Chicago Marthy C. Nussbaum, která je mj. autorkou úžasné knihy o emocích a jejich roli v mravním jednání Upheavals of Thought: The Intelligence of Emotions (v této přes 700 stran čítající knize se autorka zabývá emocemi v celé šíři od emocí zvířat po analýzu emocí u Prousta, ale o této knize nyní psát nechci).

Hysterie ohledně smrti hokejistů

13. 9. 2011 / Boris Cvek

čas čtení 1 minuta

Hysterii ohledně tragické smrti tří českých hokejistů opravdu nechápu a nechtěl jsem se k ní nejprve vůbec vyjadřovat. Tleskání na náměstích jako výraz tryzny mne velmi překvapilo jako jakýsi první symptom toho, že ti truchlící lidé myslí jinak, než si dokáži představit. Pro ně je zřejmě i smrt jakýsi zážitek ze hry, u něhož se tleská.

Dnes mne zaskočilo, že ti lidé těm zemřelým děkují. Za co jim děkují? Za upečený chleba, postavený dům, naučené dítě ve škole, uhašený požár nebo vyléčenou manželku z rakoviny? Ne, děkují jim za šoupání kusem gumy po ledě, které všem těm hokejistům přineslo nadprůměrné platy a život v luxusu.

Hysterie nikoliv, okamžiky smutné slávy

13. 9. 2011

čas čtení 2 minuty

Chápu pana Cveka, že vymezením se vůči pivní hokejové zábavě je laciným způsobem vymezení se vůči gaučové zábavě, která si zcela jistě zaslouží jistou míru kritiky. Už celá tisíciletí. Musím se hokejistů zastat, ač se to jistě mezi intelektuály nenosí. Dejme si dohromady pár faktů, píše Jiří Kadeřávek.

Pražská škola alternativ zahájila zimní semestr

13. 9. 2011

čas čtení 1 minuta

V pondělí 5. 9. 2011 zahájila debatou věnovanou konspiračním teoriím druhý semestr Pražská škola alternativ. Tento projekt, financovaný z prostředků německé Nadace Rosy Luxemburgové společně realizují Ekumenická akademie Praha, Alternativa Zdola, Centrum globálních studií, Eurosolar, Masarykova demokratická akademie, ProAlt a Socialistický kruh.

Led v Arktidě letos roztál do rekordní míry

12. 9. 2011

čas čtení 1 minuta

Fyzikové z univerzity v Brémách upozorňují, že letos v létě roztál led v Arktidě do rekordně největší míry od doby, kdy se to začalo r. 1972 měřit, a zcela zjevně do největší míry za posledních 8000 let. Plovoucí led nyní pokrývá pouze 4,24 milionů čtverečních kilometrů, poslední minimum bylo 4,27 čtverečních kilometrů 17. září 2007. Podle německých vědců rekordní tání ledu v Arktidě vyvolalo člověkem způsobení globální oteplování. Tání ledu dál podporuje globální oteplování, protože zmizí-li bílý prostor, odrážející sluneční paprsky, tmavá barva moře víc teplo absorbuje. Podle vědců nyní dochází k desetiprocentnímu tání ledu každých deset let. Pokud současné trendy budou pokračovat, bude v létě Arktida do třiceti let zcela bez ledu. Je to o čtyřicet let dříve, než to předpokládala poslední zpráva Mezivládního panelu o podnebných změnách.

Podrobnosti v angličtině ZDE

Pier Paolo Pasolini: Zuřivý vzdor

12. 9. 2011

čas čtení 3 minuty

Pier Paolo Pasolini: Zuřivý vzdor. Fra, Praha 2011, přeložil Tomáš Matras, 170 str.

Pier Paolo Pasolini (1922 - 1975) byl v českém prostředí doposud znám téměř pouze jako vynikající filmový režisér celovečerních filmů. Chvála tomu, kdo si vzpomene na české překlady Darmošlapů, Zběsilého života či Nečistých skutků - Amado Mio. Nicméně dílo tohoto velmi plodného autora zahrnuje další romány, poezii, scénáře, krátkometrážní a povídkové filmy, divadelní hry, eseje, překlady a též příležitostné malby. Autorovým uměleckým jazykem není vždy "národní" italština, ale též "místní" furlánština a dialekty - ponejvíce římský a neapolský - a to i v přeneseném významu slova, píše Tomáš Matras.

Ochránce nespravedlivě stíhaných před soudem V

12. 9. 2011 / Zdeněk Jemelík

čas čtení 5 minut

V článku "Ochránce nespravedlivě stíhaných před soudem", uveřejněném 22. dubna 2011 na Britských listech, jsem uvedl čtenáře do problematiky procesu proti Johnu Bokovi, obžalovanému pro násilí na úřední osobě, kterou je strážník městské policie. Shodou okolností se ho měl dopustit v době, kdy se jako prezidentův nominant ucházel o zvolení veřejným ochráncem práv.

Navázal jsem 23.května 2011 zprávou o průběhu hlavního líčení, které se konalo 26. dubna 2011 a vyústilo v odročení na 26. května 2011. O tom jsem pak referoval 4.července 2011. Hlavní líčení bylo opět odročeno na 7. července 2011. Jeho průběh jsem komentoval na Britských listech 12. srpna 2011.

Pokaždé puče netřeba

12. 9. 2011 / Karel Dolejší

čas čtení 3 minuty

11. září nadlouho rozdělilo společnost, kterou zasáhlo. Zbavilo zemi nejaktivnější části jedné generace, upozorňují jedni; otevřelo cestu k ekonomické prosperitě, tvrdí druzí. Přišli jsme o 40 018 nejlepších, říkají jedni; bylo to to menší zlo, namítají druzí.

Ne, nepíšu o dnes halasně připomínané zámince k rozpoutání několika minulých, současných a zřejmě i budoucích válek, jež bude jednou v análech zapsána coby počátek definitivního úpadku jednoho impéria. Mám zde na mysli 11. září 1973 v Chile.

Hrozí Kanadě islamizace vinou multikulturalismu?

12. 9. 2011 / Miloš Kaláb

čas čtení 19 minut

Na vrcholu tak zvané quebecké nacionalistické krize v r. 1971 přišla kanadská vláda tehdejšího ministerského předsedy Pierra Elliotta Trudeaua se systémem multikulturalismu. Cílem bylo prosazovat snášenlivost mezi nejrůznějšími druhy lidí, kteří začali v kanadské společnosti převládat. Šlo o to, aby se všichni lidé cítili v Kanadě dobře. Deset roků po útoku na New York podrobil tento systém kritice politolog Dr. Robert Sibley v deníku The Ottawa Citizen a dospěl k názoru, že multikulturalismus přinesl do Kanady vztah nepřátelský k západním hodnotám.

Kdyby tam aspoň nebyl ten Lukašenko!

12. 9. 2011 / Miloslav Štěrba

čas čtení 2 minuty

Britské listy mají další primát. Jako jediné dnes neuveřejnily žádnou informaci o smutku, který zachvátil republiku po tragické události u Jaroslavli. Stejně tak nečekáme od BL komentář k dopravní nehodě u Hradce Králové, kde včera zahynuli 4 muži ve věku od 18 do 30 let, ne vlastní vinou. Ačkoli, bezpečná doprava v ČR si zaslouží naši pozornost.

Jak jsem požádal Romy o pomoc

12. 9. 2011 / Josef Mrázek

čas čtení 5 minut

Je to už dávno, tehdy se smělo Romům říkat Cikáni a Romové nic nenamítali. Proč také, vždyť změna jména nic neřeší, jak dnes vidíme jasně. Ale nepochopení problémů tohoto etnika na jedné straně a jeho převážně nevalná pověst na straně druhé, existovaly již tenkrát. V Praze Karlíně byla blízko řeky končina, kde ve starých činžácích bydlelo hodně Romů a to místo nebylo považováno za moc bezpečné. Jednou jsem tudy projížděl se svou zasloužilou škodovkou a při nahodilém zastavení mi zhasl motor. Baterie byla špatná, nastartovat se mi nepodařilo. To místo bylo v dolíku, rozjet se z kopce nepřipadalo v úvahu. Tak jsem vystoupil a oslovil Romy pohybující se kolem. Bez váhání obklopili auto a roztlačili mne s radostnou vervou. Reakce na žádost o pomoc nemohla být lepší.

Zlatá knížecí slova

12. 9. 2011 / Miloslav Štěrba

čas čtení 2 minuty

Lékaři to potvrdí: "Při větší transplantaci se změní osobnost člověka"(MfDNES 10.9.) směrem k dárci orgánů. Je to podobné, jako když u auta postupně nahradíte škodovkové agregáty za součástky z Porsche. Najednou tu máte zcela nové výkonné vozidlo a přitom zákonitosti vývoje druhů dostávají na prdel. Český kníže Karel Schwarzenberg to ví, a rád sdělil redaktoru Václavu Dolejšímu objevné poznatky. Zatímco Hrad už opustil opiččí vývojovou linii, Černinský palác nabízí teorii transformační: "Dostal jsem novou chlopeň z prasátka. Což mi změnilo charakter, stávám se více a více sviňským".

Help For Heroes

12. 9. 2011 / Lubomír Molnár

čas čtení 3 minuty

Co nevidět mi bude šedesát a v Londýně jsem ještě nebyl. Trvalo mi to mnoho let, ale uvedený nedostatek v poznání a standardní vzdělanosti jsem právě v minulém týdnu napravil. Už vím, že příliv a odliv je výrazně patrný na toku Temže v samotném Londýně, jak daleko jsou od sebe parlament a Tower Bridge, že Britské museum neuvidím, dokud nepřijdu do dvorany a že Downing Street 10 není běžným domem, jak to v televizi vypadá.

Šluknovská výzva

12. 9. 2011

čas čtení 2 minuty

Tisková zpráva

Nadace Michaela Kocába iniciovala výzvu občanské společnosti, jejímž cílem je upozornit na nečinnost současné vlády v oblasti romské integrace a výzva k naplňování strategických dokumentů v této oblasti. K výzvě se v této chvíli připojilo již 8 organizací, mimo jiné Amnesty International ČR, Open Society Fund-Praha, Český helsinský výbor, Romea nebo občanské sdružení Vzájemné soužití, a také přes 70 jednotlivců, mimo jiné sociolog Ivan Gabal, předsedkyně ČHV Anna Šabatová, teolog Jakub S. Trojan, novináři Jan Urban nebo Petr Uhl, bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková, romský aktivista Karel Holomek, dokumentaristka Olga Sommerová, editor ERA 21 Osamu Okamura, Gabriela Hrabaňová bývalá ředitelka kanceláře Rady vlády ČR pro romské menšiny nebo Ondřej Liška předseda Strany zelených a mnoho dalších.

Bojíme se, nejsme zvířata, říkají Romové z ubytovny

11. 9. 2011

čas čtení 1 minuta

Kolem deváté hodiny večer už v příhraničním městě panuje klid. V ulicích však stále dohlížejí skupinky těžkooděnců. Nechybí ani u ubytovny Sport, kam měl zhruba pětisethlavý dav v podvečer namířeno.

Teď s jeho obyvateli u vchodu rozmlouvá evangelický farář Mikuláš Vymětal, který se na severu účastnil akcí iniciativy Násilí není řešení.

Lidé mu popisují obavy z posledních dní. "Bojíme se. Není spravedlivé, že se musíme schovávat. Ani do krámu nemůžeme. Děti mají strach, jsou zvyklé běhat venku. My za to nemůžeme, že jsme tmaví. Jaký jsme se narodili, takoví jsme. Nejsme zvířata," líčí kazateli žena středního věku a ostatní souhlasně přikyvují.

Zdroj: ZDE

Pozn. JČ: Článek v MFD shrnuje, co člověk v těchto dnech slyší v ČR všude: Vláda a politikové lidi neposlouchají, dělají si, co chtějí. Frustrace obyvatelstva se ale přece nesmí zvrhnout v rasismus proti menšině... Četní místní občané svědčí, že místní Romové jsou do většinového obyvatelstva zcela integrováni. Problémy ve šluknovském výběžku jsou uměle vytvářeny vnějšími faktory, přesně řečeno vládní politikou a neskrupulózními podnikateli a svážením nové chudiny do oblasti. Byli jsme informováni jedním občanem z Varnsdorfu, že jeden místní podnikatel účtuje Romům za ubytování 9000 Kč na osobu a měsíc...

Jak na to poukázal jeden politik, tak, jak se chovají někteří asociální Romové, se budou zanedlouho chovat i "běloši", až je stát přivede na mizinu. Co budete dělat, až vám seberou možnost zaměstnání i sociální dávky? Budete stále považovat stát za svůj? Jak se budete živit? Nebudete krást?

ČMKOS:

Schválená novela zákoníku práce -- vládní pobídka pro vyhazování mladých lidí

10. 9. 2011

čas čtení 3 minuty

Tisková zpráva

Novela zákoníku práce přes dílčí opatření, která zlepší právní regulaci v oblasti pracovněprávních vztahů, celkově snižuje úroveň ochrany a jistot zaměstnanců a omezuje jejich odborová práva. Proklamovaná vyšší flexibilita je zaměněna za snižování pracovněprávní ochrany zaměstnance. Výjimkou je nová úprava kont pracovní doby. Jde o nové ustanovení, které bylo do novely zařazeno na návrh odborů a zaměstnavatelů. Novela zákoníku práce přináší velký prostor pro tzv. prekérní formy pracovních vztahů, které nezajišťují zaměstnanci stejnou ochranu, a nastavuje podmínky a právní nástroje, jež povedou k tomu, že pracovní poměr na dobu neurčitou s plným úvazkem, který je základním předpokladem pro rozvoj osobního, zejména rodinného života, bude pro stále větší počet zaměstnanců nedosažitelný. Zejména staví na roveň pracovní poměr dohodám o pracovní činnosti a o provedení práce, které chrání zaměstnance zcela nedostatečně.

PŘISPĚJTE FINANČNĚ NA PROVOZ BRITSKÝCH LISTŮ

Hospodaření OSBL za červenec 2011

7. 8. 2011

čas čtení 1 minuta

V červenci 2011 přispělo finančně na Britské listy 222 osob bankovním příkazem celkovou částkou 50 484.75 Kč. (V polovině června jsme zpřístupnili čtenářům možnost přispívat dobrovolným předplatným prostřednictvím mobilního telefonu, jeho vyúčtování bude zveřejněno v přehledu hospodaření za srpen, kdy se dobrovolné předplatné z června objeví na účtě OSBL.) Na kontě Britských listů v Raiffeisenbance jsme měli 30.6. 2011 částku 90 268.90 Kč. Na internetovém účtu Paypal máme nyní

29629