Eurozóna je nástrojem k ožebračování zaměstnanců

23. 6. 2015

čas čtení 1 minuta

K tomu závěru došli ekonomové Heiner Flassbeck, bývalý hlavý ekonom Konference OSN pro obchod a rozvoj, a Costas Lapavitsas, profesor ekonomie na londýnské School of Oriental and African Studies a poslanec strany Syriza. V knize nazvané Against the Troika (Proti Trojce) ukazují oba ekonomové na statistikách, že je mýtus, že by vedlo zavedení eura k blahobytu. Autoři zjistili, že v letech 1999-2013 skoro vůbec nedošlo k zvýšení platů v Německu. V Německu totiž v současnosti vznikají jen nekvalitní pracovní příležitosti, protože podnikání je outsourcováno do levnějších zemí ve východní Evropě. Takže jestliže si Češi stěžují, že nemají "německé" platy, vyrovnávání sice probíhá, nikoliv však směrem nahoru, ale směrem dolů.

Před zavedením eurozóny mohly navzájem země s vlastnímí měnami proti sobě konkurovat devalvací svých domácích měn. Se společnou měnou v eurozóně už to nejde, takže jediným řešením od finanční krize po roce 2008 je platit zaměstnancům stále méně.

A to přesně požaduje Evropská komise, Evropská centrální banka a MMF od Řecka: vyhazujte zaměstnance z práce, těm, kteří pracují, dávejte stále menší platy a snižte starobní důchody. Toto ovšem není strategie pouze pro Řecko. Vznešený evropský projekt se stal deprimujícím pochodem k co nejmenším platům.

Podrobnosti v angličtině ZDE

Papež František: Kdo pracuje ve zbrojním průmyslu, nemůže se považovat za křesťana

23. 6. 2015

čas čtení < 1 minuta

Na shromáždění mladých lidí v Turínu odsoudil papež František ostře zbrojní průmysl, a to jak jeho zaměstnance, tak investory. Řekl, že ti, kdož vyrábějí zbraně anebo investují do jejich výroby, jsou pokrytci, pokud si říkají křesťané. Papež také znovu kritizoval Spojence, že za druhé světové války nebombaardovali železniční trať vedoucí do Osvětimi. V souvislosti s první světovou válkou hovořil o "velké tragédii Arménie", ale tentokrát nepoužil výrazu genocida. V dubnu vyvolal František diplomatickou kontroveerzi, když charakterizoval vyvraždění 1,5 milionu Arménců před 100 lety jako "první genocidu dvacátého století". Turecko odvolalo svého velvyslance z Vatikánu.

Podrobnosti v angličtině ZDE

Evropští vyjednavači požadují více času pro vyjednávání s Řeckem

22. 6. 2015

čas čtení 1 minuta

Věřitelé Řecka z eurozóny souhlasili, že nedojde k bezprostřednímu bankrotu Řecka a že bude nutno rozpracovat nejnovější návrhy z Atén. Jednání ministrů financí z eurozóny skončilo přibližně za pouhou hodinu diskuse o nových návrzích vlády řeckého premiéra Alexise Tsiprase. Vyjednavači konstatovali, že návrhy o rozpočtových přebytcích, důchodech a daních jsou dobrou základnou pro přípravu dohody na poslední chvíli, jednání se uskutečnilo příliš pozdě, aby umožnilo definitivní řešení během vrcholné schůzky šéfů EU v pondělí večer.

Pravidelný týdenní přehled o událostech ve vzdělávání

Nová ministryně školství se "rychle orientuje". Co to znamená?

23. 6. 2015 / Bohumil Kartous

čas čtení 6 minut

Prezident Zeman minulý týden jmenoval Kateřinu Valachovou novou ministryni školství, přičemž údajně nalezli společný akord stran priorit vzdělávacího systému v ČR. Překvapivě je to podpora technického vzdělávání. Nová ministryně tedy pravděpodobně bude dále pokračovat v kampani Svazu průmyslu, jejímž loajálním ambasadorem se stal její předchůdce. Od minulého týdne už si paní ministryně udělala jasno i ve věci povinné maturity z matematiky. Jestliže by se v roce 2019 jednalo o "ukřižování" maturantů, v roce  2021 už bude povinná státní maturita z matematiky prospěšná. Více v pravidelném týdenním souhrnu Beduin, připravovaném vzdělávacím think-tankem EDUin.

Nenávistnou politiku identity bychom neměli banalizovat sociologickým funkcionalismem

22. 6. 2015 / Karel Dolejší

čas čtení 4 minuty

Sociologičtí funkcionalisté předpokládají ve společnosti nerealistickou míru harmonie a jejich vysvětlování konfliktů potom odpovídá sadě výchozích axiomů. Každý střet mikroúrovně s makroúrovní, jedince a společnosti, u nich vychází z předpokladu předzjednané harmonie, která byla uměle porušena. Okřídlené je vysvětlení, podle nějž zločinec sdílí legitimní společenské cíle, pouze nezvolil k jejich dosažení vhodné prostředky. Z problému zločinnosti lze tak snadno udělat problém údajně chybějících norem; nikdy se nedospěje k možnosti, že pachatel je vlastně výborně adaptován, jenže normy naopak vědomě a záměrně porušuje (to by se dobře vysvětlilo třeba v paradigmatu teorie her). Z krádeže láhve rumu se tak náhle stává vysoce terminologicky náročný problém anomie. Takto lze z pozice funcionalisty banalizovat a odvysvětlit prakticky libovolný sociální problém.

Je nepolapitelná, skrytá za mimikry politické korektnosti...

Anomie horší fašismu

22. 6. 2015 / Bohumil Kartous

čas čtení 5 minut

V souvislosti s eskalací xenofobních, často otevřeně rasistických nálad vůči imigrantům, kteří v nepředstavitelném zoufalství podstupují utrpení a mnohdy smrt, paradoxně proto, aby smrti unikli, se objevují historické paralely s ideologiemi, které byly postaveny na agresivním odmítání etnicky nebo kulturně odlišných lidí. Fašismus je nejsnáze po ruce jako generalizovaná představa brutální ideologie zla. Anomie, anomie historicky poučených pokrytců je však horší. Skrývá se za předstíranými etickými postoji, které maskují skutečný, lidských hodnot zbavený postoj, jenž lze obrátit vůči komukoliv: imigrantům, Romům či bezdomovcům.

Rozhovor Britských listů 10:

Jak se stalo, že česká společnost neuznává hodnoty?

19. 6. 2015

čas čtení < 1 minuta

Kolik desetitisíců lidí v Praze je před vystěhováním a hrozí jim bezdomovectví? Demokratická revoluce má fázi politickou (6 měsíců), ekonomicko-právní (6 let) a občanskou (60 let). Pokud se neuskuteční všechny tři, neuskuteční se ani jedna.

Rozhovor Bohumila Kartouse se sociologem Liborem Prudkým se vysílá na regionalni televizi.cz, která je k dispozici satelitem, pozemním digitálním vysíláním a na kabelu i na internetu,od pátku 19. července 2015.

Případ pana Lofa - neradostné pokračování

21. 6. 2015

čas čtení 3 minuty

O práci jsem přišel, protože to po zdravotní stránce nedávám. Moje doktorka se na mě zlobí, podle té mám být v nemocnici nebo doma v klidu a léčit se. Nejde to, nemám ani pořádně na jídlo a to nemluvím třeba jen o tom, kolik mě stojí obvazový materiál za pouhý týden.

Před několika dny se na čtenáře Britských listů obrátil v extremní nouzi diabetik pan Jiří Lof. Jeho příběh pokračuje a není to radostné čtení. Český stát selhal. Doufáme, že se do podobné situace nedostanete i vy. (JČ)

Zdravím, vážený pane Čulíku,

tak Vám píši po více než týdnu a situace je možná horší než byla.

Práci nemám, peníze taky ne a pořád to jen bolí a bolí fyzicky i duševně. Snad se mi podaří zítra nastoupit alespoň jako ten vrátný.

Moc děkuji za Vaši pomoc a podporu. V první vlně to bylo výtečné a opravdu jste mě zachránili.

Utekl týden a kousek od zveřejnění účtu, kam mi můžou lidé posílat pomoc v nouzi (číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500, PROSÍM UVEĎTE VARIABILNÍ KÓD 2206) a od toho okamžiku veškerá pomoc ustala.

Odepsal jsem několika lidem na email s tím, že projevili zájem o mojí situaci. Zpět mi již nikdo neodepsal.

Na straně jedné děkuji a jsem velmi vděčný za první pomoc v nouzi. Na straně druhé mě zaráží ten až neuvěřitelně rychlý projev naprostého nezájmu.

Přitom je moje situace možná horší.

Uvítal bych nabídku práce - personalisté mě nezaměstnají, protože mě vidí jako problémového

22. 6. 2015

čas čtení < 1 minuta

Spíše než pomoc finanční protože žebrat je opravdu ponižující bych uvítal právě nabídku práce kterou zvládnu, píše Jiří Lof. Problém je v tom že na takovou práci už musím být slušně oblečen a já mám jediné džíny, co jsem si za 200 koupil a zbytek oblečení je mi velmi velký, zhubl jsem skoro 40 kg od podzimu.

U každého takového místa musím projít buď u agentury nebo u HR manažera firmy a věřte mi, že jsem zkoušel mojí situaci vysvětlit, vždy mě ochotně vyslechnou slíbí, že se ozvou a již nezavolají. Důvod je jasný, jsem pro ně problémový případ - nebrat. S tímto, když mi někdo pomůže, třeba jen tím že mě jen doporučí, kam se obrátit kde by mě mohli vzít tak to bude super.

Syřané: "My překonáme všechno, i maďarskou zeď. Jsme z přece z kultury, která jako první vynalezla písmo"

22. 6. 2015

čas čtení 5 minut

Ve tmě, 500 metrů od maďarské hranice, šeptá 15 syrských uprchlíků o tom, jak se dostat do EU. Před několika kilometry si vypnuli mobilní telefony. Pak si opatřili klacky na ochranu před místními gangstery. Nyní se organizují do dvojic - půjdou-li ve dvojicích, neaktivují tepelná čidla na hranicích. A v tuto chvíli třiadvacetiletý farmakolog Mohamed Hussein si roztržitě zapálí cigaretu.

"Zhasni to," ozve se kolektivní syčení. Několik členů této skupiny už bylo v Maďarsku čtrnáct dní vězněno za pokus překročit hranici, než byli vráceni do Srbska. Nyní to zkoušejí znovu.

Podepište petici na podporu přijetí uprchlíků v Evropě

22. 6. 2015

čas čtení 1 minuta

tisková zpráva Avaaz

Děti v hrůze, prchající před válkou a hladomorem, se právě v tuto chvíli kymácejí na neřízených, rezavých lodích někde ve Středozemním moři a modlí se, aby se neutopily.

Mohli bychom jim konečně hodit záchranný pás. Za několik dní, poprvé v historii, budou vlády zemí Evropské unie hlasovat o nouzovém humanitárním plánu na záchranu životů a pro poskytnutí bezpečného útočiště.

Avšak, ostudně, Česká republika, Velká Británie, Polsko a Španělsko chtějí tento plán zlikvidovat. A co je ještě horší, někteří lidé nás používají jako výmluvu, tvrdí, že veřejnost nechce pomoci!

Máme pouze několik dní, abychom se postavili proti tomuto narativu s masivním apelem na slitování. Avaaz má šanci dodat náš apel přímo na vrcholnou schůzku evropských politiků.

Podepište naši petici nyní! Ukažme jim, že odmítáme trest smrti pro zoufalé lidi.

Petici lze podepsat ZDE

Letní filozofícká škola

23. 6. 2015 / Boris Cvek

čas čtení < 1 minuta

V Dubu nad Moravou proběhne letos (28.6.-5.7.) už po pětadvacáté Letní filosofická škola, tentokrát na téma Evoluce, revoluce, reformace. Škola probíhá jako vždy pod vedením bratrů Flossových a letos na ní lze vyslechnout přednášky (můj subjektivní výběr) Josefa Šmajse ("Co je evoluční ontologie?"), Pavlíny Cermanové ("Husitské čtení apokalyptických proroctví"), Jana Stejskala (""Vnímání husitství v italském humanistickém prostředí v první polovině patnáctého století"), Jiřího Váchy ("Teismus pod tlakem evoluce"), Františky Jirousové ("Zlo v evolučním vesmíru"), Daniela Kroupy ("Obrana liberální demokracie – před revolucemi i reformacemi") a mnoha dalších. Jeden den (1.7.) bude věnován reformním snahám a myslitelskému odkazu Petra Vopěnky.

Kompletní program školy lze najít ZDE

Registrace ZDE

Rakve u Reichstagu upozornily na uprchlickou krizi

22. 6. 2015

čas čtení 1 minuta

Velký dav demonstrantů se v neděli shromáždil u atrap hrobů vykopaných před Reichstagem, sídlem německého parlamentu. Hroby symbolizovaly tisíce lidí, kteří zemřeli při pokusu dosáhnout evropských břehů. Někteří Němci nicméně označili demonstraci za "nechutnou".

Jak se bránit proti nesmyslům na internetu a na sociálních sítích

21. 6. 2015 / Jan Čulík

čas čtení 4 minuty

1. Anonymní informace jsou nedůvěryhodné.

2. Informace, které nejsou ověřeny aspoň ze dvou spolehlivých zdrojů, jsou nedůvěryhodné.

3. Servery, o nichž není známo, kdo je provozuje a kdo je platí, jsou nedůvěryhodné.

Facebook, jehož centrum pro Českou republiku je ve Varšavě, systematicky odmítá odstraňovat nenávistnou a rasistickou hate speech. Jak jsme psali, bylo by zapotřebí za to žalovat Marka Zuckerberga.

Jan Štolba k tomu poznamenal - na Facebooku:

Libor Prudký: V Praze hrozí bezdomovectví 30 000 lidem, kteří nejsou schopni platit činže

19. 6. 2015

čas čtení 2 minuty

Dnešní rozhovor Britských listů Bohumila Kartouse se sociologem Liborem Prudkým je tak závažný, že z něho vyjímáme několik důležitých citací:

Libor Prudký: Zpočátku lidé nečekali, že se budou mít líp, anebo že budou jezdit do zahraničí. Na prvním místě čekali, že se bude žít slušněji. Že se nebude muset lhát. Já jsem v té době zažil, co jsem už potom nikdy nezažil. A to je, že si lidi říkali: "Safra, co já jsem to udělal blbě."

Ta otázka potom už nebyla položena, protože proti tomu byla postavena varianta "Starejte se sami o sebe, měřte všechno penězi a říkejte, že jste pravicoví." Tomu každý rozuměl.

Pevnost Česko

21. 6. 2015

čas čtení 2 minuty

tisková zpráva

Václavské náměstí čtvrtek 25. června 2015 18 hodin

Jsme ve válce a valí se na nás uprchlická vlna plná po zuby ozbrojených muslimských teroristů. Máme jedinou šanci. Je třeba znovu uzavřít hranice, omotat je ostnatým drátem a nejlépe po celém obvodu naší krásné země postavit zeď. Doba je vážná a žádá si velké činy. Pevnost Evropa nám už nestačí, je podkopávána změkčilostí pravdoláskařů, sluníčkářů a Bruselu. Potřebujeme se skutečně ubránit. Potřebujeme Pevnost Česko. Je třeba neprodyšně uzavřít každý metr našeho společného světa. Nebo snad chcete, aby musela Jana Volfová chodit v burce a Tomiovi Okamurovi nutili kebab? Aby si tu několik set či tisíc muslimských uprchlíků postavilo další mešitu a na ní možná i minaret? Co by pak z naší krásné země zbylo?

Wikileaks zveřejnily desetitisíce saúdskoarabských diplomatických depeší, dokazujících, jak si Saúdská Arábie kupuje v zahraničí vliv

21. 6. 2015

čas čtení < 1 minuta

Saúdská Arábie varovala své občany, aby si neotvírali tisíce diplomatických depeší, které zveřejnil server Wikileaks. Depeše zaznamenávají, jak si Saúdská Arábie kupuje ve světě vliv a jak dohlíží na své disidenty.

Wikileaks zveřejnily dosud 61 000 saúdských diplomatických depeší. Jak slibuje zakladatel Wikileaks Julian Assange, je to první část půl milionu saúdských diplomatických depeší, které server má postupně zveřejnit. Depeše dokazují, že se Saúdská Arábie ostře zaměřuje na svého strategického soupeře Írán a na revoluci v Egyptě a že podporuje spojence a klienty v Libanonu, v Iráku, v Jemenu a jinde na Blízkém východě.

Podrobnosti v angličtině ZDE

Jiří Dolejš se zastává nuzných a potřebných lidí, ale to není politikou KSČM!

21. 6. 2015

čas čtení 1 minuta

Mrkněte na profil Jiřího Dolejše na Facebooku a zůstanete jako opařeni, píše na Facebooku Jana Rydlová. Dotyčný tam fanaticky zdůrazňuje nutnost pomoci všem potřebným, tedy cikánům, imigrantům i bojujícím s tím, že "Česko je poměrně bohatá země ....". Na námitky lidí o opaku reaguje urážkami a fanatickou obhajobou svého názoru, který však není názorem komunistů. Je to stanovisko chorého, hnědého mozku a vedení strany o tom musí být informováno.

Ze studia lidského genomu vyplývá, že pojem rasy nemá vědeckou platnost

17. 12. 2017

čas čtení 1 minuta

Vzhledem k tomu, že nám rozumbradové začínají posílat výlevy, v nichž horlí o rozdílnosti a podřadnosti ras (!!) - aniž by měli jakékoliv povědomí o genetice - publikujeme zde znovu článek, který původně vyšel v červnu 2015.

Neexistuje žádná genetická základna, která by odpovídala nějaké konkrétní skupině lidí. Neexistuje žádná esencialistická DNA černých lidí, bílých lidí, nebo nějaké jiné etnické skupiny. Existují genetické charakteristiky, které mají vazby na určité populace, avšak žádná z nich není exkluzivní, ani neodpovídá jedinečným způsobem žádné jediné skupině, na niž by se hodil rasový popis. Regionální genetické adaptace jsou reálné, avšak ty mají tendenci vyjadřovat rozdíly uvnitř takzvaných ras, nikoliv mezi nimi. Srpkovitá anémie postihuje lidi všech barev kůže, protože se vyvinula v oblastech, kde je běžná malárie. Tibeťané jsou geneticky přizpůsobeni velkým horským výškám, a tak obyvatelé Pekingu jsou podobnější Evropanům než svým zdánlivě podobným tibetským sousedům. Tay-Sachsova choroba, o níž si vědci kdysi mysleli, že je to choroba židovského obyvatelstva, je stejným způsobem rozšířena mezi francouzskými Kanaďany a Cajuny. A tak dále, upozorňuje redaktor vědeckých pořadů společnosti BBC Alan Rutherford.

Analyzujeme tisíce lidských genomů každý týden. Britská vláda zahájila projekt 100 000 genomů ve snaze identifikovat genetickou základnu mnoha chorob, ale v rámci té kořisti zjišťujeme také mnoho o tajné historii našeho biologického druhu, o naší DNA, která je smíšená prostřednictvím nekonečného sexu a neustálé migrace. Jsme příliš nadržení a příliš pohybliví na to, abychom byli schopni zůstat ve své vlastní původní skupině.

Rasa neexistuje, existuje rasismus. Avšak rasismus můžeme nyní izolovat v oblasti názorů a nepředstírat, že má tato bigotnost nějakou vědeckou platnost.

Podrobnosti v angličtině ZDE

PŘEČETLI JSME:

Výzvy k věšení všech zrádců a uprchlíků

21. 6. 2015

čas čtení 1 minuta

Demonstrace proti přistěhovalcům v Bratislavě byla akce organizovaná neonacisty pro neonacisty a stala se vysněnou demonstrací síly pro doposud stagnující neonacistické hnutí. Předseda Ľudové strany Naše Slovensko Marian Kotleba přivítal z pozice hlavní hvězdy demonstrace účastníky s přáním pěkného „bílého dne“. Z davu se posléze začaly ozývat výzvy k věšení všech zrádců a uprchlíků. Marián Magát, předseda Akčnej skupiny Vzdor Kysuce odhalil pravého viníka krize: „Nie Sýrčania, ani ľudia z Líbye nemôžu za to, že musia utekať. Môže za to Izrael“. Maskovaní fotbaloví chuligáni přerušili mezinárodní cyklistický závod a napadli účastníky. A nakonec, světe div se, podnapilí náckové kameny napadli rodinu s dítětem v kočárku a přihlížejícího reportéra ze slovenských médií. Slovenská policie a politická elita Slovenska ukázala svojí bezradnost. Nejenom tím, že nedokázala přes veškerá masivní policejní opatření zabránit útokům často podnapilých nácků na lidi s jinou barvou pleti v ulicích, jako tomu bylo v případě arabské rodiny a účastníků cyklistického závodu, ale i díky svému sekundování neonacistickému pochodu. Policie intenzivně odrazovala lidskoprávní aktivisty a antifašisty od účasti na protestní blokádě. Na druhou stranu naopak doprovodila předsedu Kotlebu s ostatními nácky na neohlášenou část pochodu k budově slovenské vlády.

Zdroj: ZDE

Další důkaz o fašizaci společnosti

20. 6. 2015 / Jan Čulík

čas čtení 2 minuty

Ve studiu Máte slovo už opravdu chyběl na zdi jen obraz Adolfa Hitlera

Děsivým příkladem fašizace české společnosti za základě strachu, hlouposti a neinformovanosti, je nedávný pořad České televize Máte slovo, v němž čeští rozumbradové označili disidenta a performera Milana Kohouta za blázna, přičemž Kohout v pořadu prezentoval normální, civilizované, západní hodnoty, kdežto ostatní přítomní rasistické postoje už hodně blízké fašismu. Přišlo mi, že v studiu Máte slovo už opravdu chyběl na zdi jen obraz Adolfa Hitlera.

Potíž s Milanem Kohoutem, kterého bývalý komunistický režim donutil emigrovat, je, že dlouhá léta žil na Západě, ve Spojených státech (v Bostonu) a rozumí tedy západnímu způsobu myšlení, které přijal za své. Paradoxní je, že toho, kdo poznal vnější svět, Česká republika začne ostrakizovat a považovat za blázna!

Tento pořad je ukázkou, jak Česká republika od komunistické normalizace nepokročila a zůstává ve své nelidskosti, omezenosti a zaprděnosti. Lidi, kteří do této společnosti přinášejí normální názor, ostrakizuje a zesměšňuje jako "šílence" tak, jako sovětský režim umísťoval kritické osoby do blázince.

Bylo šokující, že přítomní lidé ve studiu normálnímu myšlení a uvažování Milana Kohouta vůbec nerozumějí a nejsou schopni si uvědomit, jak nespravedlivé jsou jejich rasistické postoje.

Jak je možné, že moderátorka se nepostavila za základní civilizační hodnoty, které hájil v tomto rozhovoru Milan Kohout. Není snad povinností veřejnoprávní televize, aby hájila všeobecnou humanitu a evropské, civilizované hodnoty, které - jak šokujícím způsobem vyplývá z tohoto videa - jsou české společnosti téměř úplně cizí?

V aktuálním Rozhovoru Britských listů vysvětluje sociolog Libor Prudký, proč je česká společnost odcizená. Jakmile vznikne sebemenší krize, třeba i umělá, jako nyní, stává se tak obětí strachu, xenofobie a fašizujících postojů.

Pokud mi nevěříte, že tyto postoje jsou vážné, vyslechněte si seznam vulgárních nadávek, které po pořadu Máte slovo Milanu Kohoutovi poslali bodří čeští občané. Nejenže si vymysleli, že "černoši" mají nízkou inteligenci (to je naprostá pitomost, lidé se geneticky neliší, z genetického hlediska rasa vůbec neexistuje), ale na Kohouta útočí dokonce z pozic antisemitismu! Je to samozřejmě výrazem bezradnosti nad odlišným názorem, na nějž Čecháček není zvyklý, a tak reaguje sprostě.

V české společnosti jsou samozřejmě rozumní lidé a doufám, že se velmi energicky postaví proti nynější převládající atmosféře hysterie, iracionality, rasismu a intolerance.

Kohoute, ty jsi hovado a vlastizrádce, kriple zasranej. My tě za to jednou potrestáme, štvát proti bílým lidem

20. 6. 2015

čas čtení < 1 minuta

Reakce veřejnosti na vystoupení Milana Kohouta v pořadu Máte slovo:

"Je vědecky dokázáno, že inteligenční kvocient černocha je pouze 70. Běloch má průměr 100. Číňan 101 až 102. Nadprůměrnou elitu 150 až 170 tvoří pouze běloši."

"Když se smísí rasy běloch-černoch, IQ za pár generací dosáhne 85."

K tomu: Ze studia lidského genomu vyplývá, že pojem rasy nemá vědeckou platnost

Hysterie v ČR

20. 6. 2015

čas čtení < 1 minuta

Do Čech nechceme, říkají Syřané kousek za hranicí. Policie zostřila hlídky

K tomu píše Zuzana Brejchová na Facebooku:

Migrační "vlna" z pohraničí - ve dvou rakouských obcích žije celkem 42 Syřanů. Kvůli tomu zesílilo Česko pohraniční kontroly. Češi jsou hysteričtí, vláda a média tu hysterii šíří. Je to tak odporné, že nemám slov. Ti Syřané by byli blázni, kdyby jeli do Čech. V Rakousku mají velkou šanci na azyl a normální život. V Rakousku žije asi 500 000 muslimů.

Pozn. JČ: Faktem je, že se počet uprchlíků nijak nezvýšil, zůstává stabilní. To, co se zvýšilo, je počet mrtvých ve Středozemním moři.

O pokryteckých výmluvách, že Milan Kohout v pořadu Máte slovo skákal rasistům do řeči

20. 6. 2015 / Jan Čulík

čas čtení 2 minuty

Milan Kohout měl plné právo, vlastně POVINNOST, vystupovat proti otevřenému rasismu ostatních "diskutujících". Ten je nepřijatelný a je nutno proti němu vystupovat okamžitě. Ten rasismus měla korigovat moderátorka, která zcela selhala a porušila tím zákon. Přispěla tím k nebezpečné normalizaci rasistických a fašistických názorů v české společnosti.

Česká televize v pořadu Máte slovo porušila zákon

20. 6. 2015

čas čtení 1 minuta

V reakci na převládající fašistickou atmosféru v pořadu Máte slovo píše čtenář Helmut Sternenhoch:

Zákon o ČT 483/1991 Sb. hned v § 2 odst. 2 b) stanovuje, že k hlavními úkolům veřejné služby v oblasti televizního vysílání patří: b) přispívání k právnímu vědomí obyvatel České republiky.

Paradoxní ovšem je, že to byl právě pan Kohout, kdo v pořadu Máte slovo hájil principy, které jsou základem našeho nejvyššího zákona, tedy ústavního uspořádání ČR, a které by nám měly být natolik drahé, že jo nich nebudeme pochybovat. Že většina účastníků debaty činila opak, způsobilo patrně jeho konsternaci (vzhledem k této situaci se proto nedivím jeho rozhořčení).

Že pak tyto principy nehájila zaměstnankyně ČT, ba ani je nepřipomněla, je nejen nanejvýš podivné, ale je to přímo skandální.

Je tedy nasnadě se ptát, zda v ČR ještě platí jak zákon 483/1991 Sb., ale zda vůbec ještě platí i zákon č. 1/1993 Sb., zkráceně Ústava ČR, od které se všechny další zákony odvozují. Pokud ne, je třeba říci, že je nutno napsat ústavní zákony nové, stejně jak tomu bylo v polovině 30. let minulého století v Německu (říkalo se jim "norimberské"). Tento krok ale budu zároveň znamenat rozloučení se i v rovině de iure se západním civilizovaným a demokratickým světem, k čemuž ve skutečnosti v těchto debatách již pozvolna dochází, alespoň takový mám dojem.

PŘEČETLI JSME:

Oběste uprchlíky, řvaly tisíce lidí! Demonstranti se porvali s policií v Bratislavě, na místě byli i Češi

20. 6. 2015

čas čtení < 1 minuta

"Nejsme tu jen proto, abychom zastavili imigranty, ale abychom zastavili i ty, kteří nás ničí z parlamentu a z vlády. Naší povinností je postarat se i o zrádce z parlamentu a vlády," řekl Kotleba za potlesku davu lidí, který odpověděl pokřikem "oběsit".

Zdroj: ZDE

Podle jeho [Kotlebových] slov nejde jen o zastavení imigrantů. "Naší povinností je postarat se i o zrádce z parlamentu a vlády," řekl Kotleba za potlesku davu lidí, který odpověděl pokřikem "oběsit".

Zdroj: ZDE

Po internetu rasisté šíří vymyšlené protimuslimské nesmysly

20. 6. 2015

čas čtení < 1 minuta

Podivný web Zajímavosti 24 vytvořil další hoax, a to článek s titulkem "Běženci ZNÁSILNILI první EVROPANKU !! Prý ve jménu Alláha ! Co si ještě necháme líbit ??". Protože se začal nekriticky šířit, je důležité věci uvést na pravou míru.

Na fotografii uvedené popiskem „Násilníci společně s ostatními zadrženými v cele předběžného zadržení“ jsou ve skutečnosti domnělí žoldnéři bojující za Kaddáfího z roku 2011 (text k tomu ZDE). Druhá fotka není znásilněná Italka Amelie Tancierová (která není dohledatelná), nýbrž šestnáctiletá Chrystal z USA (zpráva o tom ZDE), která byla údajně znásilněná v roce 2008 Casey Mundlingem (v tomto případě nám přijde důležité doplnit jinak nedůležitou informaci, že byl běloch).

Zdroj: ZDE

Děti jsou obětí zhoršujících se podmínek v uprchlickém táboře v Calais

20. 6. 2015

čas čtení 3 minuty

"Policisté jsou velmi tvrdí," říká Bahad. "Je to tady nesmírně děsivé... Špína, hlad, policie." Ukazuje rukou na hromadu odpadků před svým stanem. "Nečekal jsem, že tohle bude Evropa."

Napětí roste mezi 3000 lidmi, kteří uprchli před válkou, chudobou a útlakem a žijí ve Francii v hladu a ve špíně

Rostoucí počty dětí bez doprovodu dospělých a mladých lidí žijí ve stále špinavějších podmínkách v obřím provizorním uprchlickém táboře ve francouzském městě Calais.

PŘISPĚJTE FINANČNĚ NA PROVOZ BRITSKÝCH LISTŮ

Hospodaření OSBL za květen 2015

2. 6. 2015

čas čtení 1 minuta

V květnu 2015 přispělo 146 čtenářů finančně na Britské listy bankovním příkazem celkovou částkou 35 258,16 Kč. Příjem z reklamy byl 23 115 Kč.

Zůstatek byl koncem května 2015 165 038,78 Kč, z toho částka na exekutorský projekt 156 375,59 Kč.

Prosíme: v příspěvcích nepřestávejte, musíme hradit průběžné náklady, i když se je snažíme udržovat na minimu.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno nově zaslat i z mobilního telefonu nebo na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz. Prosíme, neposílejte příspěvky ze zahraničí na konto v pražské Raiffeisenbance, ale pošlete ho na paypal. Při poukazu příspěvku do Raiffeisenbanky ze zahraničí totiž zaplatíte za transakci bankovní poplatky ve výši více než 500 Kč. Děkujeme.

Jako v České republice oficiálně registrované občanské sdružení poskytujeme potvrzení o přijetí příspěvku pro daňové účely osobám, které v ČR platí daně.

Zavraždění ruského opozičního politika Borise Němcova | Ukrajina | Rusko za Vladimíra Putina | Dokumentární filmy Adama Curtise - hlubinné porozumění současnosti | Útok na časopis Charlie Hebdo | Prezident Miloš Zeman ve funkci | 17. listopad | Noam Chomsky v České republice | Festival dokumentárního filmu Jihlava | Dohoda TTIP | Komunální volby a senátní volby, říjen 2014 | Skotská nacionalistická strana a nezávislost Skotska | 21. srpen 1968 | Izrael, Palestina, Blízký a Střední východ | Filmový festival Karlovy Vary 2014 | Otrokářský stát Česká republika | Kulturní diplomacie ve prospěch České republiky v zahraničí | Předčasné volby 2013 | Důchodci a obhajoba jejich zájmů v české politice | Rasismus | Sýrie | O likvidaci kulturního dědictví v Čechách | Ústav pro studium totalitních režimů | Daniela Drtinová | Národní divadlo a odvolání Jana Buriana, léto 2013 | Rusnokova úřednická vláda, léto 2013 | Poměry v ČSSD | Premiér Nečas, milenka Nagyová a pád vlády, jaro 2013 | Útoky bezpilotními letadly | Americký whistleblower Edward Snowden a špehování občanů | Filmový festival Karlovy Vary 2013 | Aféra Putna, jaro 2013 | Prezidentské volby 2013 | Tykadlový řidič Roman Smetana | Řádění exekutorů v České republice | Školství | Krajské a senátní volby říjen 2012 | Metanolový skandál v České republice | Církevní restituce v ČR | Žena za pultem | Byl život před rokem 1989 horší nebo lepší než dnes? | Veřejné mínění v České republice | Smlouva ACTA | Václav Havel - dramatik a politik | Ropa - Peak oil a energetická bezpečnost | Hypoteční, finanční ... ekonomická krize | Egypt | Libye | Koutek reklamní tuposti | Wikileaks | Zdravotnictví a reformy | Írán | Útok na USA, Afghánistán, Irák
26792