Anglický ministr školství schválil tři školy, které budou vyučovat kreacionismus jako "vědu"

17. 7. 2012

čas čtení 1 minuta

Anglický konzervativní ministr školství Michael Gove schválil tři školy, které budou provozovat organizace šířící kreacionismus. Jedna z nich uvádí na svých internetových stránkách, že vyučuje "kreacionismus jako vědu".

Soukromá křesťanská škola Grindon Hall v Sunderlandu, která začne od září fungovat se státním financováním, uvádí na svých internetových stránkách, že bude prezentovat kreacionismus jako vědu a vyučovat, že názor, že Bůh stvořil svět, "není jen teorie, ale je to fakt". Anglické ministerstvo školství také schválilo soukromou školu v Sevenoaks v hrabství Kent, která informuje na svých internetových stránkách, že bude vyučovat, že "Bůh stvořil svět" a třetí nově schválená škola v Nottinghamshiru bude provozována třetí kreacionistickou organizací, jejíž předchozí návrh vytvořit kreacionistickou školu ministerstvo v minulosti odmítlo.

V Americe, kde je kampaň ve prospěch kreacionismu silnější, schválily nedávno státy Louisiana a Tennessee zákony, které umožňují zpochybňovat evoluční teorii přírody v tamějších školách. Avšak v Británii byla dosud kreacionistická lobby slabá.

Kreacionisté budou ve školách tvrdit, že existuje nedořešená kontroverze ohledně toho, zda Bůh stvořil svět, anebo zda se příroda vyvinula podle principů evoluce. Potíž je, že žádná taková kontroverze neexistuje. Vědecký konsensus drtivou většinou podporuje evoluční princip.

Podrobnosti ZDE

0
Vytisknout
4606

Diskuse

Obsah vydání | 18. 7. 2012