EYE 2018: Ekonomika sdílení: Jak může Evropa podporovat podnikání s pozitivními sociálními dopady?

3. 6. 2018 / Dominika Švecová

čas čtení 2 minuty

Ve Štrasburku ve Francii se 1. a 2. června 2018 konal třetí ročník setkání mladých lidí z celé Evropy, EYE 2018 - European Youth Event. Akce se zúčastnilo více než osm tisíc mladých lidí z celé Evropské unie, ve věku od 16 do 30 let. Účelem akce bylo  předkládat přítomným politikům nápady od mladých lidí ohledně toho, jaká má být budoucnost jejich kontinentu, a diskutovat o tom s nimi. 

Akce byla  zcela zdarma a byla  určena pro registrované skupiny více než 10 mladých lidí ze zemí EU.

V Evropském parlamentu se  lidé účastnili  až 4 aktivit denně, které byly simultánně překládány do třech jazyků – angličtiny, francouzštiny a němčiny.

Je to i vaše Evropa. Abyste si mohli i vy vyzkoušet zauvažovat o tématech, která  se budou probírat v Evropském parlamentu, připravili jsme si pro vás, výběr otázek, ke kterým se můžete vyjadřovat na stránkách BL, pokud je vám nad 30 let, nebo přímo na stránkách EYE European Youth Ideas, pokud je vám mezi 16 – 30 lety, zde:  https://www.europeanyouthideas.eu/questions

Dnešní, čtrnácté téma k úvaze a diskusi je:

 

EYE 2018: SHARING ECONOMY: HOW CAN EUROPE SUPPORT BUSINESSES WITH SOCIAL IMPACT? -  EKONOMIKA SDÍLENÍ: JAK MŮŽE EVROPA PODPOROVAT PODNIKÁNÍ S POZITIVNÍMI SOCIÁLNÍMI DOPADY?

Sdílení namísto vlastnění: nová generace Evropanů si cení zkušeností namísto statusu, přístupu namísto vlastnictví a sdílení namísto sebezájmu.

Jak může Evropa podporovat kulturu zakládání nových podniků, které budou mít pozitivní sociální dopady?

Evropa si může vytvořit mechanismus pro vytváření sociálního podnikatelství a přimět členské země, aby zavedly zákony, které pomohou podnikům mít větší a dlouhodobější pozitivní sociální dopady.

https://www.europeanyouthideas.eu/sharing-economy-how-can-europe-support-businesses-social-impact

Co si o tom myslíte vy?

0
Vytisknout
6521

Diskuse

Obsah vydání | 5. 6. 2018