Evropská unie se chystá podepsat mezinárodní obchodní smlouvu, která dá globálním podnikům neomezená práva nad vládami

5. 11. 2013

Účelem Transatlantického obchodního a investičního partnerství je odstranit regulační rozdíly mezi Spojenými státy a evropskými zeměmi. Umožní to velkým mezinárodním firmám porazit u soudů vlády, které se pokusí před nimi ochraňovat práva svých občanů, varuje v deníku Guardian George Monbiot. Umožní tajnému panelu podnikatelských právníků vynutit si rozhodnutí proti vůli parlamentů a zničit právní ochranu občanů v jednotlivých evropských zemích. Evropské vlády však proti tomuto nebezpečí nedělají nic.

OECD: ČR je co do kvality života na 22. místě

5. 11. 2013

V žebříčku kvality života čtyřiatřiceti členských zemí OECD se Česká republika umístila na 22. místě, a to za většinou západoevropských zemí, ale před mj. Itálií, Izraelem, Polskem, Portugalskem, Maďarskem, Řeckem, Estonskem a Ruskou federací.

Nejlépe je na tom Česká republika v kategorii osobní bezpečnosti a vzdělávání, relativně špatně v oblasti příjmů, bydlení, v oblasti rovnováhy mezi prací a volným časem, v oblasti života občanů jako komunita, v občanské angažovanosti a ve zdraví.

V ČR je podle zjištění OECD podstatný rozdíl v příjmech různých skupin obyvatelstva. Nejbohatších 20 procent obyvatel vydělává čtyřikrát více než nejchudších 20 procent obyvatel. 66 procent obyvatel ČR ve věku od 15 do 64 let má placené zaměstnání. Placené zaměstnání má 74 procent mužů a jen 57 procent žen. Průměrná délka života v ČR je téměř 78 let, je to o dva roky méně než je průměr OECD. Průměrná délka života žen je 81 let, mužů 75 let.

75 procent českých občanů uvádí, že během průměrného dne mají víc pozitivních než negativních zážitků. Je to nižší procento než průměr v OECD, který je 80 procent.

Podrobnosti v angličtině ZDE

Když spasitel, tak stádotvorný

5. 11. 2013 / Lubomír Brožek

Vlk, který kandiduje na pastýře ovcí, začíná častokrát svůj volební projev prostým: Mám vás rád...

Jacob van Blom

Kdo si nechce hubu spálit, musí mlčet nebo chválit.

Karel Havlíček Borovský

Poslední události kolem odvolání neodvolání předsedy Bohuslava Sobotky by mohly za normálních okolností vyšumět jako každá bouře ve sklenici stranické vody, kdyby se toho nechytla média. S vervou vpravdě nečekanou proměnila jednu stranickou rozepři v bouři rozměrů takřka apokalyptických, jež rozmetala poněkud chaoticky navigovanou vlajkovou loď české kvazilevice doslova napadrť. Ani piráti z Karibiku by nezvládli takový masakr jako náš slavný mainstream.

Z celé té parády s oranžovým plachtovým zbyl jenom záchranný člun na vlnách podivna, v němž se zdecimovaná posádka, v čele s přeživším kapitánem, vášnivě dohaduje, jak naložit se vzbouřenci, na jejichž bídné životy by vsadil věru sotvakdo. Vše nasvědčuje tomu, že pokud neskončí přímo ve vlnách plných krvelačných žraloků, budou (po zbavení imunity) vysazeni někde na pustém ostrově, kde (kromě hadů) není vůbec nic. Dokonce ani poslanecké náhrady.

Otevřený dopis prezidentu Zemanovi

4. 11. 2013 / Jiří Jírovec

Vážený pane presidente,

právě jsem přečetl dopis jistého Kroupy z paneláku, který horlivě citují media. Má prý svou rodnou zem rád, ale nyní se za ní stydí,

"protože její hlavou je ve vaší osobě člověk, který není ani maličko hoden toho, aby si ho lid vážil".

Rodná země samozřejmě nemůže za to, že jste byl presidentem zvolen a nemá nic společného s tím, že v české kotlině na Vás byla zahájena lovecká sezóna.

Hodnotné dílo ČT ukázalo nahého "Beneše"

5. 11. 2013 / Michal Z. Čenko

Diváci, kteří v neděli dne 3. 11. 2013 sledovali večer od 20.00 hod. na ČT 1 historické etudy České století (Den po Mnichovu), si přišli za své těžce zaplacené televizní poplatky na své. Nikomu se totiž jen tak nepoštěstí vidět bývalého prezidenta Československa E. Beneše sakumprásk, tak jak jej pánbůh stvořil, nahého.

Beneš jako inspirace povolebních úvah

5. 11. 2013 / Miloslav Ransdorf

Letošní volební kampaň i povolební vyjednávání je nekonečný seriál trapnosti. Absence myšlenek, ubohá úroveň diskusí, schopnost snížit se i k nejhorším vulgaritám a faulům, to vše odrazuje lidi od politického života. Politika, která by měla mít ráz prakticky aplikované vědy se mění v pouhou korupční špínu. Je zajímavé si ukázat, že Edvard Beneš to vše už byl schopen pranýřovat dávno v minulosti. A jeho výklady jsou vysoce časové.

Švýcarsko, Masaryk a Okamura

5. 11. 2013 / Stanislav Křeček

Nějak jsem po posledních volbách nabyl dojmu že mne již nic nemůže překvapit natolik, abych reagoval na slova politiků, ale po včerejším Hyde parku Tomia Okamury nemohu jinak. Celkem jsem si zvykli, na to, že nejen u nás politici ve volební kampani spíše mluví než přemýšlí a jejich slova na náměstích přednesená je třeba (nejen u nás, ale všude ve světě) brát s jistou "předvolební" reservou. To není lhaní ( které se nemá), ale jistá politická licence obdobná licenci básníkově, který když píše že viděl jak "kůň Václavův se včera v noci třás a kníže kopí potěžkal" také nebude obviňován ze lži, protože to zcela zjevně nebyla pravda. I když by patrně jinak asi bylo načase....

O hloupém lidu a zlých médiích

5. 11. 2013 / Karel Dolejší

"Machiavelli tvrdí, že panovníci jsou stejně vrtošiví a nestálí jako dav, zatímco lid v zemi zvyklé dodržovat zákony není ani podlézavým služebníkem, ani svévolným tyranem. Individuální panovník má sklony k bezuzdnému zneužívání moci, když ho neomezují zákony obce. Naproti tomu lid, který takové zákony a práva i svobody s nimi spojené zná a zachovává, je zdrojem a nejlepší zárukou politické stability, a proto jeho hlasu musí i panovník naslouchat jako hlasu božímu", napsal před volbami Jiří Přibáň v eseji Vstanou noví vůdcové?. To je samozřejmě mnohem uváženější přístup než vychvalovat lid do nebe, pokud právě zastává názory, které se mi líbí, a zatracovat až do samotných pekel "iracionální dav", jakmile se od mých názorů odchýlí. Že posledně zmíněná alotria často páchají politici, na tom ovšem není nic k divení, když však pozorujeme tytéž oportunistické přemety ze dne na den také u intelektuálů, je to opravdu na pováženou. A obvykle celá věc ještě skončí tvrzením, že za všechno mohou jaro, léto, podzim, zima a média, jež prý nemoudrý lid úplně zblbla.

Jenže za co všechno média vlastně mohou a za co už nemohou?

Britské listy v Jihlavě 6

Normalization/Kauza Cervanová

4. 11. 2013 / Sam Graeme Beaton

Filmu Roberta Kirchhoffa Kauza Cervanová (anglicky Normalization) se právem dostalo v kategorii "Mezi moři: nejlepší středo a východoevropský dokumentární film" na letošním jihlavském festivalu zvláštní ocenění. Vyjádření poroty velmi pochválilo Kirchoffův film, na němž autor pracoval osm let:

Britské listy in Jihlava 6:

Normalization/Kauza Cervanová

5. 11. 2013 / Sam Graeme Beaton

Robert Kirchhoff's Kauza Cervanová (in English released as Normalization) deservedly won a special mention in the Between the Seas: Best Central and East European Documentary Film category at this year's festival. The jury's statement was very complimentary of Kirchhoff's work, which has taken eight years to appear on screen:

Jak čeští novináři severokorejskou ponorku potopili

5. 11. 2013

Konzumenti českého internetového zpravodajství se mohli v pondělí 4. 11. dozvědět zcela exkluzivní zprávu: severokorejský režim přiznal říjnové potopení vojenské ponorky. Poutavá ilustrační fotografie ponorky obklopené ledovými krami (buď ponorka doplula opravdu daleko, nebo v mořích kolem Koreje panují daleko větší mrazy, než jsme si dosud mysleli) na ceskenoviny.cz celou tragédii pěkně dokreslila. Tragická nehoda (údajně zahynulo nejméně 19 vojáků) vyvolala očekávatelné pošklebky diskutujících a uživatelů sociálních sítí na adresu (vskutku nechutného) režimu v KLDR, píše Radek Svítil.

Jaké ponaučení si ČSSD (ne)vezme

4. 11. 2013 / Marek Řezanka

V posledních dnech jsme mohli nabýt dojmu, že nejzávažnějším problémem ČSSD jsou Michal Hašek a jeho stoupenci. Vyrojily se nám hned romány o zradě, o dýce v zádech, div jsme se nedostali k biblickému příběhu o Kainovi a Ábelovi. Holt si potrpíme na to, že Václav byl světec, zatímco Boleslav krvežíznivý barbar. Že by jeden mohl být za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet, se nepřipouští.

Jemná xenofobie v Olomouckém deníku

4. 11. 2013 / Jan Čulík

24. října se stal v olomoucké tramvaji terčem rasistického útoku tříletý syn dr. Mirny Šolić, odbornice na českou literaturu z University v Glasgow, která nyní vyučuje v rámci grantu Evropské unie na univerzitě v Olomouci. Na chlapce a na jeho maminku verbálně zaútočil v tramvaji opilec, který nerozuměl chorvatštině, jíž dr. Šolićová se svým synem hovořila, a nadával jim oběma protože chlapce považoval za Roma a jeho matku za "zrádkyni", protože má údajně romského partnera. Dr. Šolićová byla incidentem natolik šokována, že nevěděla, co má dělat, chlapec, který rozumí česky, po incidentu pak hodinu mlčel. Uvažovala, že se neprodleně vrátí do Velké Británie. Naštěstí se na obranu matky s dítětem postavili cestující v tramvaji a agresivního rasistu z ní vyhodili. Videonahrávka neexistuje.

(Není to jediný takový incident, když navštívila absolventka českých studií na Glasgow University, jejíž maminka je Češka a tatínek Pákistánec, se svým malým synem ČR, na ulicích na něho lidé plivali.)

Chceme mluvit do dějin

28. 10. 2013 / Jan Čulík

"Česká republika se ztrácí z politické a kulturní mapy světa. Jako první krok jejího návratu je třeba zakládat a podporovat česká studia na zahraničních univerzitách a vytvářet si tak v cizině strategické přátele." Prosíme, šiřte informace o nové facebookové stránce "Chceme mluvit do dějin".

Obecná situace v českých zemích je už od roku 1526 určována ze zahraničí. Česká republika přitom dnes nemá vůbec žádné nástroje ani strategii, jak zahraničněpolitickou situaci se spojenci ovlivňovat ve svůj prospěch. Nemá ani žádné zahraniční spojence, s nimiž by koordinovaně pracovala ku prospěchu svých zájmů. (Pojmem "zahraniční spojenec" není lezení Spojeným státům kamsi - ty se samozřejmě na Českou republiku naprosto vykašlou.)

Daily Mail: Život v brlozích:

Košice dostaly 51 milionů liber - tak proč žijí romské děti dál v těchto strašlivých podmínkách?

4. 11. 2013

Košice získaly 50 milionů liber na zlepšení infrastruktury města, když byly jmenovány Evropským městem kultury pro rok 2013, spolu s francouzským městem Marseille. Přinášíme srdcervoucí fotografie čtvrti Luník IX, kde žije asi 8000 slovenských Romů, mnoho z nich dětí, píše britský konzervativní deník Daily Mail. Na fotografiích naprosté bídy si špinavé děti hrají mezi odpadky a ve špinavých bytech. Mnoho z nich žije bez plynu, vody i elektřiny v oblasti, kde je téměř 100 procentní nezaměstnanost.

FOTOGALERIE LISTU DAILY MAIL

Babišova koalice

4. 11. 2013 / Boris Cvek

Velice na mne zapůsobilo, že se KDU-ČSL objala s ANO, že byla nalezena programové shoda (je ANO připraveno nechat církevní restituce nedotčené? -- KDU-ČSL má totiž podle mého názoru pouze dvě programové priority, kterých se nevzdá: církevní restituce a odmítání manželství homosexuálů). Člověk politicky trochu naivní by mohl očekávat, že lidovcům, kteří jsou antikomunističtí a nesou si zkušenosti z normalizace, budou odmítat jednání s hnutím, které vede a financuje člověk vážně podezřelý z působení pro StB.

Nicméně jak už to je v polistopadovém vývoji běžné: vadí komunisti, kteří se nezapojili do privatizace a zůstali věrni ideálům sociální spravedlnosti, zatímco bývalí exkomunisti s velkými majetky jsou nová smetánka.

Tady nežijí moc šťastní lidé

4. 11. 2013

Čtu, že Češi jsou rasisti, píše Daniela Ročáková. Možná někteří, ale nemyslím, že by jich bylo víc než v jiných státech. Ono to rozdělení společnosti, nejen podle barvy, což zdůrazňujete, ale také podle věku, mladí proti starým, nepěkné chování některých lidí k nim zdůrazňování, že mladí prý musí doplácet na jejich důchody, útoky na bezdomovce, už jich pár zaplatilo životem jak jsem se dočetla. u nás nedávno v hypermarketu nějaký člověk narazil do dívky na invalidním vozíku až si zranila obličej a personál se jen díval, takže nevím, zda se přišlo na to, kdo to byl.

PŘEČETLI JSME:

Quo vadis, veřejnoprávní televize?

4. 11. 2013

"Pan ředitel se rozhodl..."

Po nástupu generálního ředitele Petra Dvořáka začal jeho management intenzivně pracovat na restrukturalizaci instituce. Jejím důsledkem bylo mimo jiné vyvázání regionálního zpravodajství ze subordinace programu a posílení postavení šéfredaktora regionální redakce zpravodajství na stejnou úroveň řízení, jakou má vedoucí regionálního programu. To byl krok moudrý a logický, umožňující šéfredaktorovi zpravodajství regionálního studia efektivně řešit personální, editoriální i ekonomické záležitosti redakce stejně jako přímou komunikaci s pražským vedením zpravodajství.

Na nové struktuře se pracovalo asi rok, o to větší překvapení čekalo šéfredaktory regionálních studií, když se nedlouho po svém "povýšení" dozvěděli (jak už bývá zvykem nejprve z médií), že za čtrnáct dní v televizi končí, protože se jejich post ruší, neboť "nezapadá do nové koncepce zpravodajství ČT, která se připravuje". Redakce se tak ocitla na několik měsíců v bezvládí a fatálním chaosu. Bez hlubšího zájmu médií i televizní rady.

Na mou přímou otázku, jaké důvody pražský management k takovému nesystémovému kroku vedly, mně Ján Rudinský, kterého tehdy Petr Dvořák do Ostravy vyslal, aby uklidnil situaci, odpověděl: "Ano, je to možná krok nelogický a nedivím se, že se na to ptáte, ale pan ředitel se tak prostě rozhodl a je třeba to respektovat."

anebo si můžete Literárky koupit na stánku za 36 Kč anebo si je předplatit za roční cenu 1650 Kč. Myslíme, že stojí zato podpořit tento týdeník, který dnes přináší do ČR často jinak nedostupné informace. (JČ)

Druhý díl Českého století: Hádky o prase v restauraci čtvrté cenové skupiny

4. 11. 2013 / Tomáš Koloc

Po nedělním druhém díle silně inzerovaného (a alespoň v okruhu mých známých vysoce sledovaného) seriálu autorsko-režijní dvojice Kosatík-Sedláček si nejsem jistý už vůbec ničím. Nad (lépe řečeno pod) mou minulou recenzí proběhla na facebooku diskuze, z níž jsem si uvědomil, že autorovi a někdy i režisérovi vytýkám zcela jiné věci, než diskutující.

Věda, jaké jsou inscenační možnosti a propozice v současné ČT, nezazlívám tvůrcům ani to, že dialogy se odehrávají především v interiérech. Obeznámen s tím, jak úsporný může být syžet vyprávění, které chtějí tvůrci věnovat jen určitým osobám a dějům z olbřímího tématu, nekritizuji je ani za to, že z něj vypouštějí stěžejní postavy a děje (v prvním díle například celou postavu M. R. Štefánika a zásadní americká jednání).

O Tigridovi jen v dobrém nestačí

4. 11. 2013 / Daniel Strož

V nakladatelství Mladá fronta chtěli asi nějak důstojně připomenout desáté výročí úmrtí Pavla Tigrida, neodmyslitelné osobnosti české exilové žurnalistiky a rozhodli se za tím účelem vydat biografii napsanou Pavlem Kosatíkem. Kniha, opatřená řadou dobových fotografií, jmenným rejstříkem, poznámkovým aparátem a vším, co k tomu patří, nese titul Tigrid, poprvé a její podtitul zní Průvodce osudem inteligentního muže ve dvacátém století.

Po volbách v Plzni, aneb Ať žije republika

4. 11. 2013 / František Řezáč

Vážená paní! píše František Řezáč Sandře Wain.

Máte ve Vašem článku pravdu. Mladá generace je na tom duševně i tělesně špatně. Je závislá na živení rodiči a prarodiči. Nemůže být tedy nezávislá ani duchovně. Přemluv bábu, aby přemluvila dědka, aby nám dal prachy. Takže tlustí dědkové a báby sledují slevy, aby uživili sebe i ty parazity. To jim nikdo nemůže vyčítat, mají na rozdíl od parazitů ještě smysl pro odpovědnost.

Nicméně jsou výjimky a já se orientuju na ně. Přese všechno je u nás svoboda a já se s parazity nemusím stýkat. Je málo, ale přesto pořád dost mladých lidí, kteří jsou nadějí. Tady u nás v Plzni zabránili referendem stavbě dalšího monstra OC v centru. Přikládám text, který jsem se styděl poslat do BL, protože nezapadá do nynějších jeremiád. Možná potěší aspoň Vás.

Koutek reklamní tuposti:

Pivo, lechtající svým názvem

5. 11. 2013 / Tomáš Koloc

Na existenci piva Konrád jsem přišel tak, že jsem poblíž hospody, u tabule, kterou přikládám, potkal dva mladíky, z nichž jeden říkal obdivně: "Ty vole, Konrád. Tak to sem ještě neslyšel. To musíme zkusit." Podíval jsem se také, a užasl jsem nad názvem piva ochutnávaného zde "NA pivnici".

PŘEČETLI JSME:

Bělohradský: Krize v ČSSD je strukturním konfliktem centra s periferií

3. 11. 2013

Zatímco v centrální politice byla [ČSSD] dlouhé roky v opozici, v mezičase sílily regionální struktury ovládající krajská zastupitelstva.

Rozkol mezi universalismem centra a partikularismem periferií vedl v mnoha kontextech k roztržce v systému podle osy lokální -- národní. Evropská unie tuto tendenci ještě posiluje, politika eurofinancování je často neprůhledným spletencem místních a centrálních mocenských zájmů.

Regionální struktury "se v principu neliší od korupčněklientelistických struktur, které již v podstatě zahubily ODS" -- to ale nelze říci obecně, posilování regionálních struktur je nezastavitelný evropský vývoj, je to demokratizační faktor, radikální decentralizace je strategickým cílem EU.

Centrum se vyprazdňuje, je stále více vnímáno jako "parazitní a nekonkrétní". Strana je v opozici na centrální úrovni a stále více naopak vládne "realisticky a úspěšně" na úrovni místní a regionální. V mých očích Michal Hašek, předseda Asociace krajů ČR, reprezentuje toto politické napětí mezi centrem a regiony.

Zdroj: Právo 2. listopadu 2013 ZDE

Británie a Spojené státy málem r. 1983 vyprovokovaly Sovětský svaz k jaderné válce

2. 11. 2013

Reagan zahájil proces sbližování se Sovětským svazem po svém rozhovoru s bývalým ruským špionem

Vyšlo najevo, že Británie a Spojené státy málem vyprovokovaly r. 1983 Sovětský svaz k jaderné válce, protože v listopadu 1983 zorganizovaly příliš realistické vojenské cvičení. Operace Able Archer (Schopný lukostřelec), cvičení, které Spojené státy provedly spolu se svými spojenci v NATO, byla tak realistická, že se Rusové začali obávat, že je reálnou možností, že na Sovětský svaz NATO zaútočí jadernými zbraněmi.

Paxman: Lidi, kteří v životě nikdy neměli žádné normální zaměstnání, by neměli být politiky

2. 11. 2013

< Jeremy Paxman v pátek večer 1. 11. v chat show Grahama Nortona

Graham Norton: Vy jste tady dnes večer jako spisovatel. Vyšla vám nová kniha Britain's Great War, Britská Velká válka. A diváci mohou mít obavu, že to bude docela suché, čistá historie. Ale vy máte k tomu osobní příběh.

Jeremy Paxman: Ano. Můj prastrýc Charlie byl jedním z oněch mnoha tisíců mužů, kteří se v druhé polovině roku 1914 přihlásili do války. Vyrostl jsem s touhle fotografií na zdi. Byl na ní on a sedm dalších mladých mužů, jak se navzájem objímají kolem ramen a stojí někde na nově vyasfaltované silnici. A asi pět měsíců poté, co ta fotografie vznikla, on byl mrtvý.

Proč mají mnozí Češi tak rádi "hodinky nenávisti"

1. 11. 2013

Tlustý titulek z Deníku Referendum: "Hašek, Škromach, Tejc a Zimola přiznali sobotní schůzku u Zemana" A víte vy co? Mně už to taky začíná připadat jako z Kladiva na čarodějnice. Létali jste na Petrovy kameny? Obcovali tam s Ďáblem? A hlučící dav dole si vyprazdňuje mozky ve vřavě spravedlnosti. Nikde ani náznak analýzy skutečných problémů, souvislostí, procesů dějinných (a ne čarodějnických)! píše na svém Facebooku Martin Hekrdla a poukazuje na to, že na urválkovskou argumentaci se specializuje zejména Deník Referendum, viz např. ZDE

Nemohu než se k té kritice připojit, poznamenává Jan Čulík. Nenávistné kampaně ode zdi ke zdi, případně šílené spekulace o tom, co kde kdy údajně způsobilo "monstrum na Hradě" Miloš Zeman, jsou směšné.

Odvádějí pozornost od skutečných problémů, které v České republice nikdo neřeší, především strategického uvažování o budoucnosti v oblasti ekonomické, politické i kulturní. Zajímalo by mě, kde se ta zaťatá iracionální nenávist v lidech bere? Čím víc iracionální nenávisti, tím míň strategického uvažování pro budoucnost. Nepřijde lidem blbé přidávat se nemyslivě k jednotnému davu? Není jim na té nenávistné mobilizaci nic divného? Je mi docela trapně, když vidím spoluobčany, jak využívají dočasné svobody k tomu, aby se navzájem namísto řešení problémů mlátili přes hlavy.

PS: Toto není prohaškovský či prozemanovský povzdech, jak ho mylně někteří čtenáři okamžitě začali interpretovat a poskytli tím bohužel pro zde míněná tvrzení důkazy, že mnozí lidé prostě nejsou schopni uvažovat o tvůrčím kompromisu, ale jen o mstivosti, vylučování a nenávisti. Je mi líto, ale obsese podružnostmi dne na úkor závažného uvažování o strategii - zatímco tím, o co skutečně jde, se nikdo nezabývá a to uniká - je katastrofická.

Je zcela zjevné, že v ČSSD existují dvě - nyní nesmiřitelná - křídla a dokud si to strana nevyřeší (a nelze to vyřešit zadupáním jedné z obou frakcí do země) je ta strana v průšvihu. Jenže pokusy zadupat "protivníka" do země se v ČR řeší všechno. :( Strategie neexistuje, je nahrazována nenávistí k "protivníkovi".

O rozkladu ČSSD

31. 10. 2013 / Pavel Šanda

Současný konflikt v sociální demokracii není žádný kosmický boj dobra a zla. Je výsledkem frustrace levice z dalších prohraných voleb. Soudě dle článků, facebookových komentářů, diskusí, není snadné se plně postavit ani na jednu stranu sporu. Dovolím si malou historickou připomínku, nezbytně zjednodušenou.

Po roce 1989 byla levice zdiskreditovaná a rozložená mimo jiné proto, že se nikomu nepodařilo vysvětlit veřejnosti, že předlistopadový režim nebyl žádným vyvrcholením levicového společenského programu a že vlastně většina aktivních odpůrců režimu, včetně zahraničních podporovatelů opozice, byli levičáci, nikoliv konzervativci. Levice byla nemastná neslaná, neschopná a podléhala "duchu doby".

PŘISPĚJTE FINANČNĚ NA PROVOZ BRITSKÝCH LISTŮ

Hospodaření OSBL za srpen 2013

15. 9. 2013

V srpnu 2013 přispělo finančně na Britské listy 242 osob bankovním příkazem celkovou částkou 69 619,45 Kč, dobrovolným předplatným prostřednictvím mobilu v červnu 2013 částkou 1144,60 Kč.

Zůstatek byl koncem srpna 2013 412 732,19 Kč, z toho částka na exekutorský projekt 166 375,59 Kč.

Prosíme: v příspěvcích nepřestávejte, musíme hradit průběžné náklady, i když se je snažíme udržovat na minimu.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno nově zaslat i z mobilního telefonu nebo na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz. Prosíme, neposílejte příspěvky ze zahraničí na konto v pražské Raiffeisenbance, ale pošlete ho na paypal. Při poukazu příspěvku do Raiffeisenbanky ze zahraničí totiž zaplatíte za transakci bankovní poplatky ve výši více než 500 Kč. Děkujeme.

Jako v České republice oficiálně registrované občanské sdružení poskytujeme potvrzení o přijetí příspěvku pro daňové účely osobám, které v ČR platí daně.

34172