Truchlení v Americe: Trump zuří nad kritickým videem, které vyrobil manžel jeho poradkyně

6. 5. 2020

čas čtení 1 minutaTruchlení v Americe (Mourning in America) intertextuálně odkazuje na někdejší optimistické volební video Ronalda Reagana Jitro v Americe (Morning in America), které slibovalo Američanům "nový úsvit" v Reaganově éře. Naproti tomu toto video, na jehož výrobě se podílel manžel Trumpovy poradkyně Kellyanne Conwayové George Conway, který je Trumpovým ostrým odpůrcem, předpovídá za jeho vlády jen zkázu a rozklad Ameriky. Jen na You Tube ho zhlédl skoro milion lidí, ale šíří se také na dalších sociálních sítích, zejména na Twitteru. Trump se z tohoto videa může zbláznit, jak o tom svědčí jeho noční tweety:

("RINO" Republicans" jsou "Republicans In Name Only", tedy podle Trumpa jen osoby, které předstírají být Republikány). "Všichni prohráli, já jsem jednička, teď se mi mstí. Kellyanne má "manžela z pekla".

Tímto  se zabývá Trump v době katastrofální krize a pandemie:"A tady je to video, které vyvolalo Trumpův hysterický záchvat," napsal pod tím Brian Tyler Cohen  a dodal: "Užijte si to:" (A zhlédlo to tu 6 milionů lidí.) 

0
Vytisknout
5696

Diskuse

Obsah vydání | 12. 5. 2020