
Ctihodná britská cestovka udělala bankrot a po světě nyní uvízlo 150 000 jejích zákazníků
23. 9. 2019
Letos na jaře konstatovala firma Thomas Cook, že za její ztráty ve výši 1,5 miliardy liber nese vinu brexit:You have to hand it to Johnson, most policies of a new Government take years to show any tangible effect, but Johnson's 'F**K Business' policy is having effect in exactly 2 months as Thomas Cook is brought down.
— Matthew Green (@MatthewGreen02) September 23, 2019
https://t.co/xy0kHIf40a
Thomas Cook blames Brexit for £1.5bn loss https://t.co/eMTtjwHWo2
— BarmyBrexiteers 🎪 #FBPE #TakeBackDemocracy (@BarmyBrexiteers) September 23, 2019
V minulosti byla firma Thomas Cook v Británii považována natolik za součást národního života, že byla v roce 1948 znárodněna poté, co po druhé světové válce čelila bankrotu. Státní firmou byla až do roku 1972, byla součástí tehdy státních britských železnic. Nyní ji zničil internet, změna společenských zvyklostí (do poboček cestovních kanceláří chodili už jen chudí důchodci, ostatní Britové si nyní kupují dovolenou na internetu, Britové přestali jezdit na pláže a většinou jezdí na městskou dovolenou v zahraničí, z čehož mají profit levné letecké společnosti) a snahy financovat nezvládnutelnou horu dluhů.
V posledních letech takovýmto způsobem udělalo bankrot několik ctihodných dlouholetých britských firem, které byly desítky let charakteristickou součástí života v Británii - například supermarkety Woolworth či Comet, nebo v poslední době stavební firma Carillion.
Podrobnosti v angličtině ZDE
Diskuse