Proč je Mike Pence tím nejhorším americkým politikem, který vede boj proti koronaviru?

12. 3. 2020

Americký prezident Donald Trump vyslal svého viceprezidenta Mikea Pence do boje proti koronaviru. Pence nyní stojí v čele americké administrativy, která si chce s novým virem poměřit své síly. Jde o téhož Pence, jenž coby guvernér Indiany „bojoval“ s nejhorší epidemii HIV v historii tohoto amerického státu. Jeho ignorance tuto epidemii ještě zhoršila.

Nákaza byla spojena s intravenózní aplikací drog. Odborníci tehdy doporučovali implementaci programu na výměnu jehel, aby se riziko chorob jako žloutenka typu C a virus HIV snížilo. Pence vystupoval proti zavedení tohoto programu a raději se modlil, protože si naivně myslel, že používání jehel přímo souvisí se zneužíváním drog. Guvernér Pence vyhlásil stav nouze teprve až po několika měsících po prvním potvrzeném případu HIV v Indianě.

Kongresman Mike Pence v roce 2011 hlasoval pro škrty ve veřejném financování programu plánovaného rodičovství. O dva roky později, kdy už Pence pracoval jako guvernér Indiany, byla kvůli škrtům ve veřejných výdajích uzavřena klinika plánovaného rodičovství ve Scott County. Šlo o jedinou kliniku v tomto okrsku, kde se prováděly testy na HIV. Scott County se stalo místem s nejvyšším počtem infikovaných virem HIV v celé Indianě.

Mike Pence se v minulosti navíc nechvalně proslavil tvrzením, že kouření neškodí zdraví.

Jak je vůbec možné, že se do čela boje s globální epidemií koronaviru dostal ideolog, který se už v minulosti zdiskreditoval v souvislosti se zpackanou reakcí na epidemii HIV a který v minulosti tvrdil, že kouření neškodí zdraví?

Celý článek v angličtině ZDE

0
Vytisknout
5290

Diskuse

Obsah vydání | 17. 3. 2020